Gra planszowa RPG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Malin1102
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2017, 17:51

Gra planszowa RPG

Post autor: Malin1102 »

Witam. Zawsze chciałem mieć grę planszową RPG . Chodzi mi właściwie o taką jak np. w serialu Stranger Things grały te dzieciaki to chyba się Dungeons nazywało. Chciałbym żeby chodziło w niej o to że musi być kilku graczy minimum i każdy ma swoją własną postać i żeby gre zacząć cała ekipa musi się znowu zebrać. Żeby też miała obszerną fabułę. Czy ktoś zna taką gre tego typu albo podobną ?
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 130 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra planszowa RPG

Post autor: poooq »

Po co piać, gdy można grać?
Malin1102
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2017, 17:51

Re: Gra planszowa RPG

Post autor: Malin1102 »

A jest ona w wersji polskiej ? I czy masz jakieś inne przykłady gier planszowych rpg ?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Gra planszowa RPG

Post autor: Jiloo »

Chłopaki w Stranger Things grają w klasyczne Dungeons and Dragons. To nie jest planszówka tylko dobry klasyczny RPG. Serial dzieje się w latach 80-tych, a wtedy erpegi rządziły.

Z gier które znam najbardziej podobnymi do RPG będą Dungeon Crawlery. Jeśli chodzi o rozwój postaci, statystyki Gloomhaven wpasowuje się całkiem nieźle. Możesz też sprawdzic Descent 2 edycja albo Runebound 3 edycja.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Gra planszowa RPG

Post autor: Quba40 »

Malin1102 pisze:Witam. Zawsze chciałem mieć grę planszową RPG . Chodzi mi właściwie o taką jak np. w serialu Stranger Things grały te dzieciaki to chyba się Dungeons nazywało. Chciałbym żeby chodziło w niej o to że musi być kilku graczy minimum i każdy ma swoją własną postać i żeby gre zacząć cała ekipa musi się znowu zebrać. Żeby też miała obszerną fabułę. Czy ktoś zna taką gre tego typu albo podobną ?
Albo Dungeons & Dragons Adventure System.
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra planszowa RPG

Post autor: margrabius »

Runebound 3 odradzam - wynudzisz się niemiłosiernie no i brakuje tego czegoś. Normalnej sesji w adeki planszówka Ci nie zastąpi chyba że weźmiesz Descenta, będziesz miał dobrego MW i podrasujecie to fabularnie. W serie D&D np Legend of the Drizzt Board Game też bym nie szedł bo to z założenia miała być pomoc dla sesji RPG (z resztą sam tą serię w ten sposób wykorzystywałem). Jeśli myślisz o graniu grupowym weź Descenta. Jeśli myślisz o solo to Descent z automatycznym MW, Pathfinder obowiązkowo z wydrukowanym tłem fabularnym (trza znać angielski), Mage Knight (tu jest dużo optymalizacji ruchów) oraz Sword & Sorcery (porażająco dużo czasu schodzi na pojedynczą misję).
ODPOWIEDZ