Prezent dla 12-letniej dziewczyny

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Happer
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2017, 11:40

Prezent dla 12-letniej dziewczyny

Post autor: Happer »

Chciałbym jako prezent na święta kupić 12 letniej dziewczynie grę planszową. Nie jest to pierwsze podejście gdyż kupiłem jej raz grę,, Łowcy smoków". Niestety lekko nie wypaliło gdyż trochę była skomplikowana i na minimum 3 osoby, tak więc ludzi też trzeba zebrać. Nie zawsze się da. Myślałem, aby jej kupić Monopoly ale widzę, z nie cieszy się dobrą opinią tutaj. :D Dlatego postanowiłem się poradzić. Teraz mam takie wymagania, podejrzewam, że trochę dużo ale czekam na sugestie :

- kwota to ok. 50 zł, choć w razie czego mogę dołożyć do gdzieś 80 zł.
- gra żeby już w 2 osoby się dało zagrać , choć fajnie by było jakby się dało również w pojedynkę,
- grać będę pewnie w 2-3 osoby, z rówieśnikami, czasem osobami starszymi o np. 10 lat, ale to chodzi o to żeby ona się dobrze bawiła,
- negatywna interakcja nie będzie przeszkadzała,
- mechanikę gry może jej ktoś wytłumaczyć,
- czasowo różnie bywa, myślę,że w godzinę będzie potrafiła grać i się nie znudzić,
- moze być karciana, ale preferuje planszówkę
- żeby mogła rozwijać jakieś umiejętności, albo wiedzę,
- żeby to nie była gra w której tylko się kostką rzuca i rusza pionkami typu Chińczyk,
- jakoś w miarę fajnie wyglądała żeby wizualnie się jakoś prezentowało (kolorowa itp.)
- ta osoba lubi zwierzęta, w szczególności gryzonie to można w tą tematykę uderzać (to najmniej ważne)

Wymagań jak widać trochę dużo (cena pewnie mocno ogranicza, zdaję sobie sprawę, że wszystko ma swoją cenę) ale nie muszą być wszystkie spełnione - jestem otwarty na sugestie.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Prezent dla 12-letniej dziewczyny

Post autor: anna26 »

Może Carcassonne - ostatnio grałam z 2 dziewczynkami 6 i 10 talką i obu się bardzo podobało. Dorośli też w to chętnie grają - trochę przekracza 50 zł ( dziś jest w Empiku po 64 zł- to dobra cena)
Z tanich karcianka Niezłe Ziółka
Domek od Rebela (ale wychodzi z przesyłką koło 70 zł)
Albo Dooble (jak nie ma) taka prościutka na spostrzegawczość ale dzieci lubią
albo Cardline Zwierzęta- dziewczynki też lubią i są w to niezłe( to nie do końca gra planszowa)
Inne które mam na myśli są za drogie :)
Happer
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2017, 11:40

Re: Prezent dla 12-letniej dziewczyny

Post autor: Happer »

Możesz podać przykłady tych,, za drogich ".:D
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Prezent dla 12-letniej dziewczyny

Post autor: anna26 »

Hmm to zależy jakie klimaty lubi jeśli nie przeszkadza kooperacja to polecam Pandemie. Sporo lubi Dixit zwlaszcza dziewczynek. Tradycyjnie wsiąść do pociagu w mniejszym gronie lepsza skandynawia, epoka kamienia. Jak lubi ekonomiczne to splendor lub korzenny szlak. Znam dziewczynke kt. bardzo lubi K 2 mozna grac samemu
+ Tikal
+ Abyss. Jest ladny i prosty nastolatki lubia
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Prezent dla 12-letniej dziewczyny

Post autor: gregos »

Przy takim budżecie polecam: Wyspa Skye, Park Niedźwiedzi, Kingdomino.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Prezent dla 12-letniej dziewczyny

Post autor: żagiel »

Zgadzam się z gregosem ale dorzuciłbym jeszcze pod rozwagę Splendor, może Zaklinacze albo coś kooperacyjnego np Pandemia ale to już chyba przekroczy budżet
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Prezent dla 12-letniej dziewczyny

Post autor: EdekDemolka »

Kingdomino, Patchwork, Gejsze, Metropolia, Tajniacy.
szynan
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2017, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Prezent dla 12-letniej dziewczyny

Post autor: szynan »

W tej cenie Patchwork na 2 os., choć za nieco ponad 80 zł idealnie się wpasowuje Ogródek (1-4 os.).
Za nieco więcej - Takenoko mogłoby się bardzo spodobać, ale to już bliżej 100 zł ;)
Z małych gierek - może Kotobirynt albo Sushi Go! lub jak wyżej - Dobble.
ODPOWIEDZ