Bardzo dobra-wciągająca gra dla 3-4 osób-jaką polecacie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mico99
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2017, 15:09

Bardzo dobra-wciągająca gra dla 3-4 osób-jaką polecacie?

Post autor: mico99 »

Witam
Pytanie jak w temacie.Jaka planszówke polecacie dla 3-4 osób,bardziej do pogrania z rodziną,ale i nie tylko.Oczywiśćie do 120zł.Bardziej tez bym chciał, żeby 10letni chłopak też ogarnał zasady gry.
Naczytałem sie o 7 cudów swiata,wsiąść do pociagu, osadnicy z catanu.Sam nie wiem co wybrać :/
Proszę o jakieś ciekawe propozycje i oby gra szybko sie nie znudziła :)
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Bardzo dobra-wciągająca gra dla 3-4 osób-jaką polecacie?

Post autor: krisow »

Z tych trzech, które masz w pytaniu zdecydowanie "7 cudów świata" (jeżeli coś cięższego). Dodatkowy atut tego tytułu: najlepsza na świecie gra dla 7 osób ;)), "Wsiąść do pociągu" (jeżeli coś łatwiejszego). Ze swojego doświadczenia polecam wersję Europa, ale ostatnio chwalą też mapę Niemcy (nie wiem, nie grałem).

Poza tym od siebie polecałbym:
- "Epoka Kamienia" - nie znam osoby, której to się nie spodobało, jeżeli zagrał, wysyłamy robotników na pola akcji, zdobywamy surowce i realizujemy cele w klimacie jaskiniowców;
- "Quadropolis" - budowa miasta z kafelków, dwie wersje prosta i zaawansowana, naprawdę dobre i ładnie wydane (tutaj może być ciężko w zmieszczeniu się do 120 zł);
- "Capital" - też budujemy miasto z kafelków, ale tym razem Warszawę, w grze pojawiają się historyczne budynki, dwie wojny, które rujnują nam trochę miasta w trakcie tworzenia, niezły klimat;
- "Istanbul" - biegamy swoim kupcem i pomocnikami po tytułowym Istanbule, kupujemy i sprzedajemy towary by uzyskać na koniec jak najwięcej rubinów, ładnie wydana, kolorowa gra z modułową planszą, którą można zmieniać;
- "Pandemia" - gar kooperacyjna, staramy się wszyscy, aby zapobiec narastającej epidemii i wynaleźć lekarstwa na rozprzestrzeniające się choroby, kilka postaci o unikalnych cechach, grę można rozbudować potem o dodatki "Na Krawędzi" i "Laboratorium", które dodają nowe mechanizmy i tryby;

To tak na szybko. Poza czytaniem forum polecam przejrzeć na youtube filmy z zasadami i recenzjami gier, to też powinno pomóc.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2017, 22:22 przez krisow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Bardzo dobra-wciągająca gra dla 3-4 osób-jaką polecacie?

Post autor: ozon »

krisow pisze: - "Epidemia"
Nazwa tej gry to "Pandemic" (lub "Pandemia" - na dodatkach). Reszta się zgadza :-)


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Bardzo dobra-wciągająca gra dla 3-4 osób-jaką polecacie?

Post autor: krisow »

Dzięki ozon, ale umysł płata figle ;) Chyba jakieś bezwiedne skojarzenie z filmem Epidemia... Oczywiscie, że "Pandemia", ale teraz to chyba już i na polskich okładkach jest napis "Pandemic" w nowych dodrukach?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Bardzo dobra-wciągająca gra dla 3-4 osób-jaką polecacie?

Post autor: warlock »

Zdecydowanie warto sięgnąć po polecany już Capital - świetna polska gra, idealna na początek do rodzinnego grania.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Bardzo dobra-wciągająca gra dla 3-4 osób-jaką polecacie?

Post autor: anna26 »

+ dla Pandemii w rodzinie mam chłopaka w tym wieku i przepada za tym tytułem. Lubi też Small World (ale słabiej chodzi na 2 osoby)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Bardzo dobra-wciągająca gra dla 3-4 osób-jaką polecacie?

Post autor: gregos »

Do powyższych dodam jeszcze Wyspa Skye oraz Park Niedźwiedzi.
GeniesGames
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bardzo dobra-wciągająca gra dla 3-4 osób-jaką polecacie?

Post autor: GeniesGames »

Zdecydowany plus dla Pandemii, ale jeśli coś lekkiego to wymienione Wsiąść do Pociągu Europa. Jeśli na 3-4 osoby to fajny jest Scotland Yard, 10-latek powinien złapać zasady. Tylko nie wiem czy go wciągnie :)
Genies Games - największa wypożyczalnia gier planszowych w Warszawie
Oferta wypożyczalni
ODPOWIEDZ