dwie gry dla dzieci

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

dwie gry dla dzieci

Post autor: RunMan »

Hej,
siostra poprosiła mnie o pomoc w wyborze gier na prezent dla swoich chrześniaków, niestety totalnie nie orientuję się w grach dla dzieci, stąd proszę Was o pomoc.

Gra #1 - gra dla dziewczynki w wieku 6 lat, która ma 7-letniego brata. Rodzeństwo gra razem, czasem z rodzicami
Gra #2 - gra dla 10-letniego chłopca. Nie wiem czy grał w coś wcześniej, ma starszego brata

Wiem, że informacje szczątkowe, tyle udało mi się dowiedzieć. Ceny gier do 100-120zł każda. Będziemy wdzięczni za sugestie :)
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: dwie gry dla dzieci

Post autor: anna26 »

Carcassone dla młodszych dla chłopca wsiąść do pociągu, lub Teby, Drako dla chłopca też ok Z tańszych np frogi lub domek na drzewie dla dziewczynki lub cardline lub dooble to chyba wszystkie dzieci lubią. Można też dla dziewczynki bajkogry np trzy małe świnki
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: dwie gry dla dzieci

Post autor: gregos »

Park Niedźwiedzi, Domek, Przebiegłe Wielbłądy.
GeniesGames
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwie gry dla dzieci

Post autor: GeniesGames »

#1 Dobble, Śpiące Królewny (to hit na zajęciach z dziećmi w wieku podstawówkowym :)), FunFarm, może Domek, chociaż ciężko mi powiedzieć czy 6-latka złapie wszystkie zasady - dzieci są bardzo różne.
#2 Tutaj też Dobble :D Wsiąść do Pociągu, Colt Express, 7 cudów pojedynek/normalna zależnie czy gra z bratem czy też z rodzicami.
Genies Games - największa wypożyczalnia gier planszowych w Warszawie
Oferta wypożyczalni
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: dwie gry dla dzieci

Post autor: RunMan »

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, doradziłem siostrze Domek i Wsiąść do Pociągu :)
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: dwie gry dla dzieci

Post autor: żagiel »

Zastanów się jeszcze może nad Mistakos albo coś innego z logicznych i zręcznościowych przynajmniej dla tego młodszego dziecka :D a dla starszego to zastanowiłbym się Star Realms zwłaszcza jak ma starsze rodzeństwo albo jakąś inną prostą karcianką żeby dzieciaki mogły się same zająć czymś innym niż kompem czy telefonem a nawet jeśli w nic nie grali to zastanowiłbym się nad Talizmanem żeby ich wciągnąć a chłopakom prawie na pewno podejdzie :)
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: dwie gry dla dzieci

Post autor: EdekDemolka »

Dla 10 latków - Potwory w Tokio, Jamaica, Smallworld , Flickem up (lub pitch car), Ognisty podmuch (lub Zakazana wyspa), Diamenty.
Dla 6 i 7 lat - klasyk - pędzące żółwie, kto to był ?, super Rhino.
forwalker
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:11

Re: dwie gry dla dzieci

Post autor: forwalker »

Niestety "Kto to był ?" jest nie do kupienia ...
ODPOWIEDZ