Co na dwie osoby? Concordia czy Troyes?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szajus2
Posty: 64
Rejestracja: 27 paź 2014, 18:19
Been thanked: 1 time

Co na dwie osoby? Concordia czy Troyes?

Post autor: szajus2 »

Waham się pomiędzy tymi dwoma grami. Szukam czegoś głównie na dwie osoby, ale tak żeby się dobrze skalowało na więcej ludzi. Chciałem też zapytać jak w concordii wygląda deck building, ponieważ średnio przepadam za tą mechaniką, a karcianki, z drobnymi wyjątkami, omijam szerokim łukiem. :| Z drugiej strony posiadam już w kolekcji zamki burgundii i nie wiem czy nie wystąpi przesyt kościankami. :) Będę wdzięczny za wszelkie rady i odczucia.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Co na dwie osoby? Concordia czy Troyes?

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

W Concordi karty służą do zagrywania akcji a na końcu gry jako mnożniki punktów.
Właściwie to najpierw obczajasz strategię i to w co chcesz iść a potem dobierasz karty pod to co sobie wykombinowałeś.
Ale ja bym nie przesadzał z tym deck buildingiem to nie Dominion czy Terraformacja Marsa, nie zostaniesz zasypany kartami :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Co na dwie osoby? Concordia czy Troyes?

Post autor: bartekb8 »

Alternatywą dla Troyes mogą być jeszcze Podróże Marco Polo i Lorenzo il Magnifico, też kościanki ale każda trochę inna :-)
mashu
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Co na dwie osoby? Concordia czy Troyes?

Post autor: mashu »

Co do Troyes to dobrze skaluje się nawet na mniej ludzi. ;)
Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy

BGG
ODPOWIEDZ