Star Wars Rebelia/Zakazane Gwiazdy/Wojna o Pierścień

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
nevermore
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2017, 11:56

Star Wars Rebelia/Zakazane Gwiazdy/Wojna o Pierścień

Post autor: nevermore »

Hej,

chciałam kupić na święta chłopakowi którąś z epickich gier wymienionych w tytule. To ewidentnie nie będzie tytuł dla mnie, ale chciałabym, żeby granie w to nie było też dla mnie jakąś totalną mordęgą.

Jestem eurosucharzystką i nie przepadam za grami w których:

- losowość zabija
- w 1/3 gry już wiesz, że przegrasz, nic z tym nie zrobisz i powoli patrzysz jak przeciwnik cię miażdży ;)
- gra opiera się tylko na klimacie i czytaniu kart

W grach nie czuję za bardzo klimatu, ale np. bardzo lubię Robinsona, Pana Lodowego Ogrodu, Cyklady, Listy z Whitechapel.

W grę będziemy grali tylko sami. Oboje lubimy (ale bez przesady) Star Warsy i trochę bardziej WP.

Wszystkie trzy gry na pewno spodobają się mojemu chłopakowi, więc z tego powodu kryteria ustawiam pod siebie.

Po polecicie?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebelia/Zakazane Gwiazdy/Wojna o Pierścień

Post autor: raj »

SW:R najlepiej spełnia twoje wymagania
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebelia/Zakazane Gwiazdy/Wojna o Pierścień

Post autor: Indar »

Jesteś w stanie się poświęcić i grac 4 godziny w pozycję której nie strawisz? Podziwiam!
Ale ja akurat bym nie chciał żeby ktoś grając że mną się mordował , a tak niestety może być. Możesz odebrać tym przyjemność z grania.
Na Zakazane w ogóle nie patrz, nie kupisz nowki więc zapewne odpada.
SW i WoP to gry zbliżone , z obu klimat wylewa się hektolitrami , są długie a walka opiera się o kostki.
Ogromna losowość tych pozycji to mit, ale jeżeli nie jesteś przyzwyczajona do kostek to możesz tak stwierdzić w trakcie gry. W obie grałem i obie są wspaniałe - myślę że w tej sytuacji musisz wziąć pod uwagę sympatię do świata gry.
nevermore
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2017, 11:56

Re: Star Wars Rebelia/Zakazane Gwiazdy/Wojna o Pierścień

Post autor: nevermore »

No nie do końca, wymieniłam kilka pozycji, które bardzo lubię mimo że nie są eurasami. Może mi nie podpaść - no trudno. Nie jesteśmy aż tak przywiązani do prezentów, żeby nie móc ich sprzedać ;) A Zakazane Gwiazdy są przecież w sklepach.

Dzięki za radę :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Rebelia/Zakazane Gwiazdy/Wojna o Pierścień

Post autor: karawanken »

Zdecydowanie Rebelia, mimo, że WoP też mam i bardzo lubię. Moja żona nie w ogóle nie przepada za skomplikowanymi i długimi grami w których nie może wszystkiego zaplanować ale na Rebelie daje się od czasu do czasu namówić.
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars Rebelia/Zakazane Gwiazdy/Wojna o Pierścień

Post autor: DrunkHamster »

Zakazane gwiazdy mam i sa swietne. Bardzo dobrze dzialaja w kazdej konfiguracji.
W Rebelie tez gralem i to jest swietny tytul, chyba najbardziej klimatyczny z tych ktore wymienilas. Jednak zawsze bedziecie grac albo imperium albo rebeliantami. W Zakazanych gwiazdach sa 4 frakcje i kazda ma jakas swoja unikalna zdolnosc, a ze gracie w dwojke to mozecie sobie frakcje zmieniac zeby sie nie znudzilo. Chociarz w przypadku Rebelii raczej nie ma mowy o nudzie. W WoP nie gralem wiec sie nie wypowiem. Ja osobiscie kupilbym Zakazane, ale dlatego ze mozna grac od dwoch do czterech osob. W Rebelie tez mozna niby grac we czworke ale kto lubi sie w takiej grze dzielic?
nevermore
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2017, 11:56

Re: Star Wars Rebelia/Zakazane Gwiazdy/Wojna o Pierścień

Post autor: nevermore »

Dzięki wielkie za podpowiedzi :)
ODPOWIEDZ