Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zhup
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2016, 10:25

Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: zhup »

Cześć,

Co kupić 7-latce na świąteczny prezent?
Aktualnie jest w posiadaniu:

5 Sekund,
Scrabble Junior
Pędzące Żółwie,
Uno Extreme,
Cortex,
Dubble,
Pictureka,
Nogi Stonogi,
Kolorowe Biedronki,
Mistakos,
Abalone.


Zastanawiam się nad:
Domek,
Rummikub,
Labyrinth,
Magiczny Labirynt.


Z góry dziękuję za pomoc.
zhup
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: anna26 »

Domek. Ponadto polecam Carcassone ( nr 1 ), Śpiące królewny, Cardline zwierzęta, Wsiasc do pociągu a nawet Dixit w zaleznosci od zainteresowan i umiejetnosci dziecka
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: krzyss »

Domek, Carcassonne, Wsiąść do Pociągu, Nowy Jork 1901.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: matten »

Może Patchwork? Wykonanie miłe dla oka, mechanika niezbyt trudna do opanowania, a sama gra jest bardzo grywalna.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
zhup
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2016, 10:25

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: zhup »

Widzę, że dwoje z Was poleca Domek i Carcassonne.

W czym Labyrinth, albo Magiczny Labirynt ustępują tym grom?
zhup
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: anna26 »

Magiczny labirynt b. ładny na poczatku pewnie będzie wow ! Ale z czasem moze byc za łatwy za mala regrywalnosc Dziecko ma juz 7 lat i troche gier za soba ale mogę się mylić Magiczny labirynt ja teraz daję na prezent ogranej juz trochę 4 latce
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: EdekDemolka »

1 Dixit 2 Patchwork 3 Kingdomino 4 Fauna 5 Qwirkle 6 Dr Eureka 7 Wesoła farma 8 Pictomania 9 Times up 10 Śpiące królewny.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: gregos »

Polecam jak najbardziej Domek lub Park Niedźwiedzi.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: krecony1 »

Ja bym podsunął nieco zapomnianą, ale przyjemną grę Ami.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: kdsz »

Ami to bardzo fajna gra, ale raczej dla pięciolatków. Za to Domek to prawie pewniak. Wydaje mi się, że spodoba się 9 dziewczynkom na 10 w wieku 7+.

Ponieważ dziewczynka ma już doświadczenie z grami planszowymi, to można zacząć wprowadzać bardziej złożone tytuły jak Wsiąść do pociągu, Tokaido czy Hobbit (Egmontu). Rummikuba jeszcze bym nie polecił, o ile nie będzie grać tylko z rówieśnikami. Przewaga dorosłych będzie zwyczajnie zbyt duża.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: ozon »

Takenoko, Niezłe ziółka

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
zhup
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2016, 10:25

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: zhup »

Dzięki za rekomendacje!

Potrzebuję jeszcze jednej porady:
Co kupić lepiej: samą grę Domek, czy od razu z rozszerzeniem?
zhup
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: gregos »

zhup pisze:Dzięki za rekomendacje!

Potrzebuję jeszcze jednej porady:
Co kupić lepiej: samą grę Domek, czy od razu z rozszerzeniem?
Spokojnie na początek wystarczy podstawka. Dodatek można wprowadzić później.
zhup
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2016, 10:25

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: zhup »

Witam po kilku-tygodniowej przerwie,

Gra Domek okazała się strzałem w 10. Dziękuję za ten typ.

Co aktualnie polecacie na prezent dla 7-latki - tym razem na zająca?
- Carcassonne?
- Wsiąść do Pociągu? Ale którą wersję?
- Kwiatki?
- czy coś innego?

Z góry dziękuję.
zhup
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: gregos »

Park Niedźwiedzi lub Królestwo Królików.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: hipcio_stg »

Wsiąść do pociągu może być jeszcze mało atrakcyjna ze względu na bilety tras do zrealizowania. Może podejdzie: Dobble, Patchwork, Splendor, Ogródek?

Jest jeszcze jakaś prostsza wersja wsiąść do pociągu (junior?) z tym, że jest tak samo drogi jak Europa, a oferuje dużo mniej.
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: Gry w Bibliotece »

Kwiatki mogłyby się sprawdzić, moim zdaniem to własnie tytuł do grania z dzieckiem, bo u innych graczy pozostawi niedosyt. Zerknij na moje wrazenia - http://gry-w-bibliotece.blogspot.com/20 ... a-gry.html Pamiętaj jednak, że to typowy "push your luck", więc jeśli dziecko lubi sobie rózne rzeczy poplanować jak w Domku, to tutaj będzie tych decyzji mniej, na pewno nie jest to jakiś krok na przód. Ale gra śliczna i bardzo "zajączkowa", a dzieci ją lubią :)

O tym, jaką wersje Wsiąść do Pociągu wybrać, pisałam tutaj - http://gry-w-bibliotece.blogspot.com/20 ... ybrac.html Dla dziecka chyba najlepsza Europa (dworce), ale w przypadku 7-latki jest to tytuł dość ryzykowny, bo narzuca określone działania i dość długo trwa.
Natomiast "Wsiąść do pociągu: Pierwsza podróż" znudzi się po 2-3 grach u dziecka w tym wieku, jest zdecydowanie za prosta - nie kupuj, bo będze szkoda kasy. Dla 2-3 lata młodszego dziecka mogłoby jeszcze podejść.

Zamiast Wsiąść do Pociągu sięgnęłabym na Twoim miejscu po Takenoko - http://gry-w-bibliotece.blogspot.com/20 ... a-gry.html Piękne wydanie (dziewczynki lubią pandę ;)), prosty gameplay, można ułatwić zasady przez usunięcie kości pogody (w instrukcji jest taka opcja nawet), a przyjemne i dla dziecka i dla rodzica.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: anna26 »

u mnie w rodzinie bardzo się sprawdza i wsiąść do pociągu i Carcassonne- chyba to pierwsze troszkę bardziej lubiane ale drugie zdecydowanie częściej grane bo krótsze i łatwo nowych wprowadzić- prawie nie trzeba tłumaczyć (z tym że mamy z jednym dodatkiem kupcy - trochę fajniejsze kafelki, sa wstążki i takie bajery za którymi dziewczyny sie zabijają :) i jest tego więcej co jest ważne jak gramy czasem w większym składzie)
zhup
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2016, 10:25

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: zhup »

anna26 pisze:u mnie w rodzinie bardzo się sprawdza i wsiąść do pociągu i Carcassonne- chyba to pierwsze troszkę bardziej lubiane ale drugie zdecydowanie częściej grane bo krótsze i łatwo nowych wprowadzić- prawie nie trzeba tłumaczyć (z tym że mamy z jednym dodatkiem kupcy - trochę fajniejsze kafelki, sa wstążki i takie bajery za którymi dziewczyny sie zabijają :) i jest tego więcej co jest ważne jak gramy czasem w większym składzie)
Wsiąść do Pociągu: Europa?
zhup
zhup
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2016, 10:25

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: zhup »

Gry w Bibliotece pisze:Kwiatki mogłyby się sprawdzić, moim zdaniem to własnie tytuł do grania z dzieckiem, bo u innych graczy pozostawi niedosyt. Zerknij na moje wrazenia - http://gry-w-bibliotece.blogspot.com/20 ... a-gry.html Pamiętaj jednak, że to typowy "push your luck", więc jeśli dziecko lubi sobie rózne rzeczy poplanować jak w Domku, to tutaj będzie tych decyzji mniej, na pewno nie jest to jakiś krok na przód. Ale gra śliczna i bardzo "zajączkowa", a dzieci ją lubią :)

O tym, jaką wersje Wsiąść do Pociągu wybrać, pisałam tutaj - http://gry-w-bibliotece.blogspot.com/20 ... ybrac.html Dla dziecka chyba najlepsza Europa (dworce), ale w przypadku 7-latki jest to tytuł dość ryzykowny, bo narzuca określone działania i dość długo trwa.
Natomiast "Wsiąść do pociągu: Pierwsza podróż" znudzi się po 2-3 grach u dziecka w tym wieku, jest zdecydowanie za prosta - nie kupuj, bo będze szkoda kasy. Dla 2-3 lata młodszego dziecka mogłoby jeszcze podejść.

Zamiast Wsiąść do Pociągu sięgnęłabym na Twoim miejscu po Takenoko - http://gry-w-bibliotece.blogspot.com/20 ... a-gry.html Piękne wydanie (dziewczynki lubią pandę ;)), prosty gameplay, można ułatwić zasady przez usunięcie kości pogody (w instrukcji jest taka opcja nawet), a przyjemne i dla dziecka i dla rodzica.
Wielkie dzięki za chęć pomocy i sugestię odnośnie Takenoko.
zhup
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: anna26 »

tak Europa
kwiatki słyszałam że bardzo proste aż za proste (ale nie grałam)
lepszą opinia cieszą się niezłe ziółka ale to ciągle filerek podobno dzieci lubią ale ja na razie nie grałam w to z dziećmi a jedynie w gronie dorosłych jako przerywnik.
zhup
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2016, 10:25

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: zhup »

anna26 pisze:tak Europa
kwiatki słyszałam że bardzo proste aż za proste (ale nie grałam)
lepszą opinia cieszą się niezłe ziółka ale to ciągle filerek podobno dzieci lubią ale ja na razie nie grałam w to z dziećmi a jedynie w gronie dorosłych jako przerywnik.
Co więcej napiszesz o Carcassonne?
Zauważyłem, że wyszła także wersja BIG BOX, ze wszystkimi dodatkami.
zhup
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: kropka75 »

Mój syn nie lubi Carcassonne, nudzi go.
Za to kocha Takenoko. Polecam. Cudna gra.

Co dziecko, to wrażenia. :)

Zamiast Kwiatków, polecałabym Ogródek.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: anna26 »

Nie grałam w big boxa- bratowa planuje kupić dla dzieci ale jeszcze nie kupiła. W sumie się opłaca jak się znajdzie w promocji- kiedyś widziałam po 150 zł (teraz widzę w Arosie po 160)
Na pewno zwiększa to regrywalność - można różne części mieszać-( na raz wszystko to chyba za dużo) i można stopniować stopień trudności ma też wypraskę i wszystko jest fajnie posegregowanie.
Kupując osobno jest drożej, nie ma wypraski ale masz z głowy prezenty na jakiś czas :lol: i można wybrać tylko te części, które Cię zainteresują :)
Ogólnie gra może nie robi wielkiego efektu łał ale ma coś co powoduje, że wszyscy chętnie w nią zagrają np moi rodzice którzy większość innych gier nie ogarniają albo twierdzą, że nudne czy zbyt długie :)
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 7-latki - świąteczny prezent

Post autor: anna26 »

Ja też na początku sie nie zachwyciłam ale jak nauczyłam się przeszkadzać innym i zagrałam w więcej osób niż jedną to polubiłam. Fajne dla mnie że uczy dzieciaki myśleć przestrzennie i spostrzegawczości :)

ogródek na pewno lepszy od kwiatków a od ogródka lepszy park niedźwiedzi :)
Ale nie grałam z dziećmi :)

Dzieci jeszcze lubią Drako - nawet dziewczynki nie tylko chłopcy
ODPOWIEDZ