Star Realms PL czy Hero Realms ENG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
inforvill
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:49
Been thanked: 1 time

Star Realms PL czy Hero Realms ENG

Post autor: inforvill »

Czołem,
planuję zakup jednej z powyższych karcianek. Jako że moi potencjalni (początkujący) współgracze preferują raczej klimat fantasy ponad S-F, ale jednocześnie są nieco na bakier z językiem angielskim, mam dylemat - czy kupować Star Realms (wydane już po polsku),
czy jednak zaryzykować i nabyć wersję angielską Hero Realms? Słyszałem o wydaniu polskim tej ostatniej, ale na razie brak potwierdzonych konkretów i terminów. Pozostałe aspekty (maksymalna jednoczesna liczba graczy itp. raczej nie mają w tym momencie znaczenia).
Wydaje mi się, że ten typ gry jest w miarę niezależny językowo (zasady rozgrywki nie są przesadnie skomplikowane, a tekstu na kartach nie ma zbyt wiele), więc powinni dać radę w wersji angielskiej Hero Realms... ale być może ktoś z was grał w którąś z tych dwóch gier - albo obydwie i ma porównanie? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Star Realms PL czy Hero Realms ENG

Post autor: Jiloo »

Nie bardzo rozumiem - co ryzykujesz kupując angielskie wydanie Hero Realms? To czy gracze sobie poradzą z angielską wersją? Moim zdaniem angielski w obu grach jest dość prosty i powtarzalny.
Natomiast co wybrać. No cóż - osobiście wolę tematykę SF więc Star Realms jak najbardziej mi pasuje. Żona woli fantasy, ale SR jej podpasował. Jak dowiedziałem się, że wychodzi Hero Realms od razu wiedziałem ze kupię, ze względu na upodobania żony i tryb kampanii. HR przyszło, trochę pograliśmy i zonk - żona powiedziała, że woli SR. Tak wiec Hero poszło na handel.
Gry są podobne, wiec nie uważam, że warto trzymać obie.
Kupując angielską wersję zapłacisz trochę więcej niż za polską. Wnioskuję po cenie Star Realms. Premiera ma być w Grudniu, ale wiadomo że wszytko się może zdażyc - myśle, że nawet jak będzie opóźnienie to już styczeń powinno być. To zdaje się jest drukowane u nas.
Ja z polskimi wersjami mam inny problem. Jak się wydawcy za mało podstawki sprzeda to sobie odpuści dodatki, a fabularne do HR zapowiadają się ciekawie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
inforvill
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms PL czy Hero Realms ENG

Post autor: inforvill »

Jiloo pisze:Nie bardzo rozumiem - co ryzykujesz kupując angielskie wydanie Hero Realms? To czy gracze sobie poradzą z angielską wersją? Moim zdaniem angielski w obu grach jest dość prosty i powtarzalny.
Natomiast co wybrać. No cóż - osobiście wolę tematykę SF więc Star Realms jak najbardziej mi pasuje. Żona woli fantasy, ale SR jej podpasował. Jak dowiedziałem się, że wychodzi Hero Realms od razu wiedziałem ze kupię, ze względu na upodobania żony i tryb kampanii. HR przyszło, trochę pograliśmy i zonk - żona powiedziała, że woli SR. Tak wiec Hero poszło na handel.
Gry są podobne, wiec nie uważam, że warto trzymać obie.
Kupując angielską wersję zapłacisz trochę więcej niż za polską. Wnioskuję po cenie Star Realms. Premiera ma być w Grudniu, ale wiadomo że wszytko się może zdażyc - myśle, że nawet jak będzie opóźnienie to już styczeń powinno być. To zdaje się jest drukowane u nas.
Ja z polskimi wersjami mam inny problem. Jak się wydawcy za mało podstawki sprzeda to sobie odpuści dodatki, a fabularne do HR zapowiadają się ciekawie.
Dzięki za cenne sugestie. Kupiłem już Star Realms, ale myślę, że mimo wszystko i tak sprawdzę jeszcze Hero Realms jak się tylko ukaże po polsku (w przeciwnym wypadku skuszę się na wydanie angielskie).
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Realms PL czy Hero Realms ENG

Post autor: Quba40 »

Ja zdecydowałem się na HR w wersji angielskiej, po dodaniu character packów gra nabiera miodności i regrywalności przynajmniej o 2 oczka na 10 :) Również czekam na tryb kampanii kooperacyjnej, która jeszcze bardziej urozmaici grę.
inforvill
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms PL czy Hero Realms ENG

Post autor: inforvill »

Quba40 pisze:Ja zdecydowałem się na HR w wersji angielskiej, po dodaniu character packów gra nabiera miodności i regrywalności przynajmniej o 2 oczka na 10 :) Również czekam na tryb kampanii kooperacyjnej, która jeszcze bardziej urozmaici grę.
No właśnie zastanawiam się nad kupnem Character Packów łącznie z podstawką. Jednak na BGG czytałem o nich różne opinie. Również takie, że są one jedynie przystawką na potrzeby przyszłej kampanii i jako takie nie są specjalnie przydatne do grania w podstawkę.
Twierdzisz, że jednak warto? Czy w jakiś sposób pogłębiają rozgrywkę? I jeśli warto, to które postaci najbardziej? Rozważam kupno trzech (Thief, Wizard i Ranger).
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Realms PL czy Hero Realms ENG

Post autor: Quba40 »

inforvill pisze:
Quba40 pisze:Ja zdecydowałem się na HR w wersji angielskiej, po dodaniu character packów gra nabiera miodności i regrywalności przynajmniej o 2 oczka na 10 :) Również czekam na tryb kampanii kooperacyjnej, która jeszcze bardziej urozmaici grę.
No właśnie zastanawiam się nad kupnem Character Packów łącznie z podstawką. Jednak na BGG czytałem o nich różne opinie. Również takie, że są one jedynie przystawką na potrzeby przyszłej kampanii i jako takie nie są specjalnie przydatne do grania w podstawkę.
Twierdzisz, że jednak warto? Czy w jakiś sposób pogłębiają rozgrywkę? I jeśli warto, to które postaci najbardziej? Rozważam kupno trzech (Thief, Wizard i Ranger).
Zdecydowanie warto, nawet jeśli nie planujesz kupować kooperacyjnej kampanii to jednak zwiększają decyzyjność podczas gry oraz już na starcie rozróżniają styl gry. Cenowo wychodzi dość drogo ale jakość rozgrywki jest zdecydowanie lepsza.
ODPOWIEDZ