Czy warto kupić Zhanguo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
cavaliero
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2016, 12:45

Czy warto kupić Zhanguo

Post autor: cavaliero »

Jak w temacie. Czy gra w kategorii eurogier jest warta swoich pieniędzy, regrywalna? Warto w nią inwestować, czy lepiej w coś bardziej znanego?
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Czy warto kupić Zhanguo

Post autor: sidmeier »

cavaliero pisze:Jak w temacie. Czy gra w kategorii eurogier jest warta swoich pieniędzy, regrywalna? Warto w nią inwestować, czy lepiej w coś bardziej znanego?
Oj nie warto, losowe, za proste, za szybkie, mało kart, szybko się znudzi. Idź w coś cięższego.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Czy warto kupić Zhanguo

Post autor: bukimi »

Mam zupełnie inne odczucia.
Losowość jest znikoma. Po pierwsze zawsze dysponujemy kartami z każdego przedziału (niskie, średnie, wysokie wartości) w tej samej proporcji, co inni. Po drugie, czasem potrzebujesz karty wyższej, a czasem niższej, więc nie ma kart "obiektywnie lepszych".

Gra daje ogromne możliwości budowania długofalowej strategii, gdzie już od pierwszych ruchów kompletujesz stałe bonusy, a z czasem zaklepujesz wybrane cele końcowe. Grałem wiele razy i zawsze gra była pełna emocji od początku do końca. W dodatku jest czytelna, a zasady nie są zbyt skomplikowane.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
cavaliero
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2016, 12:45

Re: Czy warto kupić Zhanguo

Post autor: cavaliero »

Dzięki za pomoc :)
Chyba odpuszczę sobie
ODPOWIEDZ