THE DARK CITIES SERIES

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mrozy16
Posty: 291
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

THE DARK CITIES SERIES

Post autor: mrozy16 »

Witam, wpadły mi w oko 2 gry z serii: Salem 1692 i Tortuga 1667. Gry są w Polsce niedostępne. Widziałem, że było zbiorowe zamówienie KS. Może posiadający by napisali coś o tych grach. A... i gdzie to dorwać - sklepy chyba nie sprowadzą...? Znalazłem w Tym sklepie: https://www.miniaturemarket.com/ i to w całkiem ładnych cenach. Ale najważniejszy pytanie: Czy warto?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: THE DARK CITIES SERIES

Post autor: Chaaber »

Tortuga, to raczej lekka gra z pogranicza social deduction i cwanego zagrywania kart. Gameplay jest dość lekki, sporo śmiechu i pokrzykiwania i podżegania do robienia świństw innym graczom. Rozgrywka w drużynach, więc szybko zawiązują się sojusze. Gra tak jak mówiłem dość lekka, raczej z kategorii imprezowych. Jeśli tego szukasz, to super frajda i fajny piracki klimat.
mrozy16
Posty: 291
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: THE DARK CITIES SERIES

Post autor: mrozy16 »

Bardzo lubię gry social deduction i dlatego mnie zainteresowały te dwie, a poza tym ta gra powala wykonaniem (nie ilością elementów ani jakością figurek, ale własnie piękny minimalizm - opinia na podstawie zdjęć). Pewnie wezmę, jeszcze chętnie bym przeczytał opinię o Salem, bo o tę jeszcze trudniej. A jak jest z zależnością językową? Wystarczy jak jeden gracz zna? Nie wiem czy kupić już teraz, bo na początku 2018 ma wyjść trzecia gra z serii, to bym się podłączył pod jakieś zbiorowe i dobrał dwa poprzednie tytuły...
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: THE DARK CITIES SERIES

Post autor: Chaaber »

Każdy w grupie powinien znać angielski, bo karty podgląda sie w sekrecie. Gra dużo straci bez znajomości angielskiego u wszystkich moim zdaniem.
mrozy16
Posty: 291
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: THE DARK CITIES SERIES

Post autor: mrozy16 »

No trudno... to w szkole z uczniami nie pogram. Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: THE DARK CITIES SERIES

Post autor: playerator »

Przepraszam, że po takim czasie, ale przeczytałem PW i gdzieś mi uleciało. Pewnie dlatego, że nie mam nic specjalnego do powiedzenia :wink:.
Tortugę mam, ale jeszcze nie zagrałem, a Salem nie mam, bo... nie mam daru przekonywania.
Jedynie o wykonaniu Tortugi mogę napisać słowo. Gra jest ślicznie wydana, ale grafika na macie jest trochę mniej ostra, niż widać to na fotkach i ciut krzywo wydrukowana, no i mój egzemplarz jest nieco niedokładnie docięty. Jednak całość bardzo zacna, kupiłbym i tak :).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ