Szukam nowych gier quizowych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
LoudWhisper
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2017, 14:55

Szukam nowych gier quizowych

Post autor: LoudWhisper »

Jakie znacie gry quizowe? Wciąż szukam nowych. Może jakieś propozycje? Najlepiej w stylu Trivial Pursuit.
GeniesGames
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam nowych gier quizowych

Post autor: GeniesGames »

Poza mnogością wersji Triviala (szczególnie po angielsku ;) ) w tej chwili przychodzi mi na myśl iKnow + zestawy pytań. Gdzieś z tylu głowy mam jeszcze coś, ale chyba z racji późnej pory nie mogę sobie przypomnieć :D jak jutro coś mi wpadnie to dopiszę :)
Genies Games - największa wypożyczalnia gier planszowych w Warszawie
Oferta wypożyczalni
LoudWhisper
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2017, 14:55

Re: Szukam nowych gier quizowych

Post autor: LoudWhisper »

IKnow, oczywiście mam i znam (I Know :D). IKnow, IKnow edycja Specjalna, IKnow Planeta Ziemia, IKnow innowacje, IKnow W Europie, IKnow Trendy. A tak na marginesie jakie wersje Trivial pursuit są po polsku oprócz Edycji dla całej rodziny, Genus Edition, Wersji Mini, Załóż się, Disney i Harry Potter?

Niedawno wpadło mi w ręce Ryzyk Fizyk, czyli słynne Wits&Wagers (albo Gambit 7, choć nie mogę nigdzie znaleźć). Mam nadzieję, że przyjmie się w Polsce, bo gra się świetnie. Polecam.
No i Milionerzy nowi oczywiście doszły mi do kolekcji Milionerów starych i tych Junior. Postaw na milion, Kocham, Cię Polsko!, Eureko, ja to wiem! z tych teleturniejowych.
Wiem jeszcze, że podobne do Trivial Pursuit jest jeszcze Polska Pytania i odpowiedzi oraz Film Polski.
Była jeszcze kiedys taka gra Smart. Mam ją w wersji książki z pytaniami, a także Rodzinna Księga zagadek, ale to książki...
Bet Your Brain też wydaje mi się ciekawe, chyba dodam je do swojej kolekcji :)

Fajne jest tez 5 sekund, takie bardziej imprezowe niż quizowe. 5 Sekund, 5 Sekund 2.0, 5 Sekund Junior i 5 Sekund Bez cenzury (najnowsze, całkiem zabawne :D).

Jeszcze mi się przypomina Pointless (pierwsze wydanie) jak tak patrzę po pokoju (na podstawie teleturnieju brytyjskiego BBC), niestety mam tylko w angielskiej i jedynej wersji...

Niedawno w Emiku wypatrzyłem też Quizwanie na podstawie gry mobilnej, kilka gier z rysunkami Mleczka i gry z serii Było sobie..., ale ta ostatnia to dla dzieci.

Są jeszcze quizy wydawnictwa Alexander. Też je znam.

Co jeszcze innego znacie i polecacie?
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Szukam nowych gier quizowych

Post autor: anna26 »

Moje towarzystwo fajnie się bawi przy Założysz się mini ale
to jest ala quizowe. Ktoś mi jeszcze polecał Pytaki ale sama nie sprawdzałam
ODPOWIEDZ