Dungeon Crawler/ gra bez GM

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

Witam.

Poszukuję przyjemnego dungeon crawlera (lub grę zbliżoną gatunkowo) w którego będę mógł zagrać w trybie pełnej kooperacji( z żoną i mniej planszówkowymi znajomymi). Do tej pory tytuły z podziałem na role dobrych i złego nie dawały mi przyjemności z rozgrywki (zawsze musiałem występować w roli GM'a)
Od razu zaznaczam, że tytuły z dedykowaną aplikacją nie wchodzą w rachubę (Posiadłość 2ed czy Descent)

Na ten moment rozważam:

-Warhammer Quest: Silver Tower

-Shadows of Brimstone

-Zombicide Black Plague

-Massive Darkness

-Gears of war


Czy ktoś jest w stanie polecić coś zbliżonego?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: Quba40 »

Nic prostszego użyć opcji wyszukaj, to bardzo częste pytanie na tym forum

http://www.gry-planszowe.pl/forum/searc ... mit=Szukaj

tutaj też masz ciekawą listę http://www.przystole.org/2017/11/13/prz ... crawlerow/
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

Znam tę listę i sporo tematów z forum jak i wszelakie recenzje tytułów, które wymieniłem. Mimo wszystko liczę na nowe głosy lub tytuły, o których jeszcze nie słyszałem.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: c08mk »

Mogę polecić:

Sci-fi - Gears of War. Strzelanka, z mniejszym naciskiem na fabułę.
Fantasy - Magia i Myszy. Interaktywna baśń.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: Zet »

Mnie się bardzo fajnie grało w D&D Ravenloft, a podobno kolejne części są jeszcze lepsze - np. Wrath of Ashardalon, czy Legend of Drizzt. A dodam, że normalnie nie trawię kooperacji.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

Magię i Myszy odrzuciłem ze względu na klimat a gry z serii D&D trochę mnie rażą wykonaniem (fatalne figurki).
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: Quba40 »

IseeWinner pisze:Magię i Myszy odrzuciłem ze względu na klimat a gry z serii D&D trochę mnie rażą wykonaniem (fatalne figurki).
D&D ma fatalne figurki? :shock: chyba nie widziałeś fatalnych figurek np. z Posiadłości Szaleństwa 2ed. W D&D można się wyłącznie przyczepić do ascetycznego wykonania kart (brak grafik, jest tylko tekst) oraz nie wszystkim podejdą rozwiązania mechaniczne (np. potwory chodzą kaflami a bohaterowi polami) ale jakości figurek będę bronił, nie jest to może klasa Games Workshop ale za to są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia i całkiem przyjemne dla oka. Wiem coś o tym bo posiadam 4 z 5 części.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: Gatherey »

Sword & Sorcery polecam - mega figurki, dobry klimat, ciekawa historia
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: Deem »

Może Lobotomy? Przegenialny klimat horroru w szpitalu dla psychicznie chorych.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: EsperanzaDMV »

IseeWinner pisze:Magię i Myszy odrzuciłem ze względu na klimat a gry z serii D&D trochę mnie rażą wykonaniem (fatalne figurki).
D&D i fatalne figurki? :D Nie wierzę w to co przeczytałem... Jako posiadacz The Legend of Drizzt muszę powiedzieć, że figurki są doskonałe, a ogromna figurka Balora jest wręcz epicka! Zdecydowanie polecam D&D, gry są poniżej 200zł (mój LoD kosztował z dostawą 178zł), a w pudle gigantyczna masa komponentów i regrywalności. Gdyby nie to że już mam, to kupiłbym w ciemno :)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

Panowie, wierzcie mi, że miałem styczność z tymi modelami. Kwestia subiektywna, ale ta stylistyka i jakość materiału zupełnie mi nie podchodzi. Nie twierdzę przez to, że gry z serii D&D są złe. (dodam, że figurki do Descenta również uważam za brzydkie)
Spoiler:
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: xan »

Również polecam Sword and sorcery.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

Rozważam tę opcję. Odrzuciłem Black Plague i Massive Darkness. W grze pozostaje jeszcze Silver Tower, Shadows of Brimstone (pomimo kiepskich figurek) oraz Gears of War.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: Gromb »

Ja od siebie polecam Darkest night. Bardzo dobrze chodzi zarówno solo jak i w kooperacji. Bardzo grywalny i niedoceniany tytuł. Chociaż to nie Dungeon crawler.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: sirwei »

Darkest Night +1. Szczególnie gdy masz wszystkie możliwe dodatki ;)(mam komplet pierwszej edycji)

Wysłane z mojego Venue 8 3830 przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: Rocy7 »

Rzuć okiem na tą listę http://www.przystole.org/2017/11/13/prz ... crawlerow/

plus Descent / imperial Assault z aplikacją.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

Rocy7 pisze:Rzuć okiem na tą listę http://www.przystole.org/2017/11/13/prz ... crawlerow/

plus Descent / imperial Assault z aplikacją.
Dzięki, znam tę listę od dłuższego czasu.
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: Drasquez »

Wygląda na to, że masz dość jasno sprecyzowane potrzeby i znasz temat. Nic więcej raczej w temacie się nie pojawi :P Zadecydować powinien w takim razie Twój portfel. Moim zdaniem powinieneś wybierać między Sword & Sorcery, Massive Darkness i Black Plague.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

Drasquez pisze:Wygląda na to, że masz dość jasno sprecyzowane potrzeby i znasz temat. Nic więcej raczej w temacie się nie pojawi :P Zadecydować powinien w takim razie Twój portfel. Moim zdaniem powinieneś wybierać między Sword & Sorcery, Massive Darkness i Black Plague.
Massive Darkness i Black Plague odrzuciłem o czym wspomniałem powyżej. Temat znam bardzo dobrze ale zawsze chętnie przeczytam nowe opinie. Nowości też się mogą przewinąć w takim wątku (np. Wspomnianego tu Darkest Night w ogóle nie znałem).
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: Quba40 »

IseeWinner pisze:
Drasquez pisze:Wygląda na to, że masz dość jasno sprecyzowane potrzeby i znasz temat. Nic więcej raczej w temacie się nie pojawi :P Zadecydować powinien w takim razie Twój portfel. Moim zdaniem powinieneś wybierać między Sword & Sorcery, Massive Darkness i Black Plague.
Massive Darkness i Black Plague odrzuciłem o czym wspomniałem powyżej. Temat znam bardzo dobrze ale zawsze chętnie przeczytam nowe opinie. Nowości też się mogą przewinąć w takim wątku (np. Wspomnianego tu Darkest Night w ogóle nie znałem).
Darkest Night to na pewno nie jest Dungeon Crawler.

Mój kolega ma Silver Tower i mówił, że regrywalność pomimo losowych kafli i różnych bohaterów nie jest jakaś mega super, ponieważ masz losowe paragrafy, które czytasz i wykonujesz różne zdarzenia, niestety jest ich dość mało i szybko zaczynają się powtarzać. Statystyki potworów są też jakoś nieciekawie rozsiane po podręczniku i ogólnie niektóre rozwiązania są rodem z lat 90. Za to mechanika przydzielania kostek i aktywowania akcji jest bardzo sympatyczna. Podobno też poziom trudności nie jest duży, więc gra jak na kooperację nie jest wielkim wyzwaniem. Ja rozważałem Silver Tower zanim zdecydowałem się na D&D, jednak nie chciało mi się bawić w sklejanie modeli.

Shadows of Brimstone to z kolei ponoć festiwal kości, rzuca się na trafienie, a potem na rany i na pancerz, co między innymi odstraszyło mnie od tego tytułu. Za to ma fajną mechanikę wydarzeń w mieście.

Gears of War również nie posiadam i nie grałem ale widziałem kilkarecenzji i gameplayów, sam się nad tym tytułem zastanawiam. Podobno jest trudny, oparty na kartach akcji, AI potworów jest ciekawe, jedynie figurki bohaterów są średnie i bardzo zbliżone wyglądem do siebie (w końcu to komandosi), oraz nie ma trybu kampanii.

Ja bym na Twoim miejscu wziął Silver Tower jeśli chcesz mieć tryb kampanii i nie przeszkadza Ci sklejanie modeli, a jak przeszkadza i wolisz wyższy poziom trudności to Gears of War.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

W przypadku Silver Tower modele od GW nie stanowią problemu. Waham się bo zdaję sobie sprawę z niskiego poziomu trudności. Jak wspominałem, będę grał głównie z żoną i mniej planszówkowym gronem ale jednak też chciałbym czerpać jakąś przyjemność z rozgrywki. Z kolei Gears of War może okazać się tytułem, w który ostatecznie będę grał sam (jeśli poziom zniechęci współgraczy). W Shadows of Brimstone festiwal kości mi nie przeszkadza jeśli sama przygoda będzie to mocno rekompensować. Ten tytuł na chwilę obecną wysuwa się na prowadzenie pomimo fatalnych modeli, które zazwyczaj przekreślają u mnie cały produkt. Zbiera najwięcej pozytywnych recenzji i opinii. Wiele osób twierdzi, że Brimstone oczarowuje graczy bez względu na poziom planszówkowego doświadczenia.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2017, 12:07 przez IseeWinner, łącznie zmieniany 1 raz.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: dziobanes »

Odnośnie poziomu trudności Silver Tower, to nie jest tak, że się ciągle wygrywa. Faktycznie 2 pierwsze scenariusze są dość łatwe, pierwszy praktycznie nie do przegrania. Jednak z biegiem czasu, kiedy bohaterowie zdobędą dodatkowe skille i grasz pełną drużyną, praktycznie nie ma "wytchnienia", ciągle są zasadzki i wydarzenia losowe też potrafią dopiec. Nie chce spoilować rozgrywki, ale faktyczna zabawa zaczyna się tak mniej więcej od 4 scenariusza, kiedy masz już wyszkolonych bohaterów i później jedynie optymalizujesz skille pod klasę postaci. Zawsze polecam Silver Tower, wspaniała zabawa, najlepsze modele, które nawet po kiepskim pomalowaniu w moim wykonaniu (podkład, base, shade, layer, dry) robią wrażenie. Moim zdaniem warto. Poza tym polecam Descenta z kampaniami solo : Zapomniane Dusze, Gniew Natury i Mroczne Żywioły ( w to akurat nie grałem) . Dają one też rozgrywkę podobną do Silver Towet, czy D&D i Shadows of Bromstone, gdzie zaczynasz z początkowego kafla, eksplorując dalej i próbując sprostać różnym wydarzeniom. Sword&Sorcery jak najbardziej wspaniałe "story telling" RPG na planszy, jednak sprzedałem, bo troszkę za długi setup,grałem tylko solo, poza tym nie jest to gra, którą wytłumaczysz graczom "nie planszówkowym" w 15 min, raczej bardziej hardcorowa. Poziom zasad, porównywalny z Myth, może trochę bardziej "czytelne" i nie ma tam eksploracji, tylko zdefiniowane scenariusze z ustaloną od początku mapą, czyli trochę jak w Massive Darkness.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

Dzięki za opinię. Descenta z aplikacją już próbowałem i po tym doświadczeniu jestem na "Nie" w stosunku do takich hybrydowych rozwiązań.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: dziobanes »

IseeWinner pisze:Dzięki za opinię. Descenta z aplikacją już próbowałem i po tym doświadczeniu jestem na "Nie" w stosunku do takich hybrydowych rozwiązań.
Tylko, że ja nie pisałem o graniu z aplikacją, tylko "drukowanymi" kampaniami, dostępnymi w wielu sklepach :D Też nie jestem fanem gry z aplikacją. Pozdrawiam
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler/ gra bez GM

Post autor: IseeWinner »

Dzięki. Jakoś mi to umknęło.
ODPOWIEDZ