Zakup gry dla dziewczyny

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Wybór

Robinson Crusoe
7
23%
Pięć Klanów
12
40%
Runebound 3 ed.
4
13%
Godfather
4
13%
Osadnicy: Narodziny Imperium
3
10%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Largo »

Pomocy! :)
Ostatnio zauważyłem wysyp tematów zakupowych tak na forum, jak i na fb także z góry przepraszam, że i ja dorzucę się do tej puli, ale mam niesamowitą zagwozdkę.
Otóż potrzebuję zakupić grę dla narzeczonej. Obejrzałem już chyba tysiące recenzji i nadal nie wiem na co się zdecydować. Nawet aplikacje z rekomendacjami nie pomogły :P
Może napiszę pokrótce jakie są oczekiwania:
1. Liczba osób: 2 lub więcej
2. Czas rozgrywki: 1-1,5 h
3. Interakcja i poczucie rywalizacji. W skali 1-5, gdzie 5 oznacza, że uwielbia ten aspekt gier planszowych oceniła to na 4 :)
4. Ładny, przykuwający oko wygląd
5. Rzeczy takie jak zdrady, przekonywanie innych do swoich racji, licytacje itp mile widziane
6. Może być kooperacja.
7. Kości i losowość nie przeszkadza
8. Świat gry, który będzie przyciągał, będzie czuć klimat
9. Ogólnie pojęty "fun" z gry :P
10. Klimat - odpada zombie, horrory. Sci-Fi i średniowiecze też raczej nie. Lubi steampunk, klimaty pirackie i fantasy też myślę, że przejdzie. Wszelakiej maści inne wariacje również mile widziane.
11. Cena raczej bez większego znaczenia

Narzeczona bardzo lubi grać w Patchworka, Odlotowy Wyścig, 7 CŚ: Pojedynek, Abalone. Etap zaawansowania w planszówkach raczej początkujący, ale szybko wszystko łapie :P
Z racji tego, że mam mętlik w głowie to odpuszczę podawanie własnych propozycji, bo chciałbym poznać przede wszystkim wasze :)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2017, 20:48 przez Largo, łącznie zmieniany 1 raz.
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Budyka »

Z prostszych gier, podbojowych Small World bym poleciła. Z trudniejszych Chaos w Starym Świecie (tylko tu lepiej mieć pełny skład, a chodzi od 3 osób).
Z bardziej przygodowych - Runebound.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Gatherey »

Budyka pisze:Z prostszych gier, podbojowych Small World bym poleciła. Z trudniejszych Chaos w Starym Świecie (tylko tu lepiej mieć pełny skład, a chodzi od 3 osób).
Z bardziej przygodowych - Runebound.
Chaos dla narzeczonej? Not bad
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Largo »

Oj Chaos na pewno odpada :-P
Runebound 3 ed. jest w czołówce faworytów już od jakiegoś czasu :-)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Largo »

A co myślicie o Five Tribes, ew. Istanbul?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Pixa »

Small World to porażka moim zdaniem, a na dwóch graczy szczególnie. Five Tribes jest spoko, ale to raczej gra mocno optymalizacyjna, logiczna. Nie jest szczególnie nastawiona na negatywną interakcję. Może typowo konfrontacyjnie - np. Neuroshima Hex? Proste zasady, mnóstwo kombinowania i negatywnej interakcji. W godzinkę można zagrać mecz i rewanż :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Nidav »

U mnie na ogranie czeka Godfather: Imperium Corleone i wydaje mi się, że powinno spełniać większość wymienionych punktów, o ile dziewczyna lubi klimaty gangsterskie. Podałbym też Szoguna, ale gra jest od 3 osób (chociaż na BGG znaleźć można warianty dwuosobowe) oraz Grę o Tron, ale przy pełnym składzie gra trwa znacznie dłużej niż wzmiankowany czas.
Pięć Klanów jest świetną grą, ale na klimat nie ma co liczyć - temat iest przyszywany i jedynie wykonanie jest klimatyczne; gracz nie odczuwa walki i tron krainy. Niemniej polecam, jeśli jednak dałoby się przełyknąć sucharkowatość rozgrywki ;)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Largo »

Pixa pisze:Może typowo konfrontacyjnie - np. Neuroshima Hex? Proste zasady, mnóstwo kombinowania i negatywnej interakcji. W godzinkę można zagrać mecz i rewanż :-)
Niestety Neuroshima Hex odpada z uwagi na klimat post apo :(
Nidav pisze:U mnie na ogranie czeka Godfather: Imperium Corleone i wydaje mi się, że powinno spełniać większość wymienionych punktów, o ile dziewczyna lubi klimaty gangsterskie. Podałbym też Szoguna, ale gra jest od 3 osób (chociaż na BGG znaleźć można warianty dwuosobowe) oraz Grę o Tron, ale przy pełnym składzie gra trwa znacznie dłużej niż wzmiankowany czas.
Pięć Klanów jest świetną grą, ale na klimat nie ma co liczyć - temat iest przyszywany i jedynie wykonanie jest klimatyczne; gracz nie odczuwa walki i tron krainy. Niemniej polecam, jeśli jednak dałoby się przełyknąć sucharkowatość rozgrywki ;)
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad Godfather. Z jednej strony tematyka spoko, wykonanie wg mnie też, ale większość recenzji jest raczej nieprzychylna i stąd nadal się waham. Gry takie jak Szogun i Gra o Tron niestety też odpadają z uwagi na konieczność grania w min 3 osoby.
To, co przekonuje mnie również w Godfather oraz Five Tribes to kwestia tego, że są to gry kompletne z podobno niezłą regrywalnością. Taki Runebound, mimo, że podobno bardzo dobry, szybko będzie wymagał inwestycji w dodatki, a nie ukrywam, że kompletując Eldritch Horror wolałbym uniknąć dokupywania dodatków do innych gier :)
GeniesGames
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: GeniesGames »

Robinson Crusoe dobrze wpisuje się w większość punktów :) Czas rozgrywki może być nieco dłuższy, ale sama gra to świetny koop, który bardzo fajnie działa na 2 osoby. Jedynym minusem może być instrukcja, przez którą trzeba po prostu przebrnąć, ale rozgrywka to rekompensuje. W pudełku jest kilka scenariuszy, więc regrywalność jest duża :D
Genies Games - największa wypożyczalnia gier planszowych w Warszawie
Oferta wypożyczalni
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Nidav »

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad Godfather. Z jednej strony tematyka spoko, wykonanie wg mnie też, ale większość recenzji jest raczej nieprzychylna i stąd nadal się waham. Gry takie jak Szogun i Gra o Tron niestety też odpadają z uwagi na konieczność grania w min 3 osoby.
To, co przekonuje mnie również w Godfather oraz Five Tribes to kwestia tego, że są to gry kompletne z podobno niezłą regrywalnością. Taki Runebound, mimo, że podobno bardzo dobry, szybko będzie wymagał inwestycji w dodatki, a nie ukrywam, że kompletując Eldritch Horror wolałbym uniknąć dokupywania dodatków do innych gier :)
Sam przeczytałem sporo recenzji Godfathera zanim zdecydowałem się na zakup i jednak większość jest przynajmniej pozytywna. Dwa największe zarzuty to brak różnorodności awersów na kartach zleceń, co wydaje mi się mimo wszystko w kontekście rozgrywki mało znaczące oraz spora ilość negatywnej interakcji. Niemniej to gra o mafii - ciężko stworzyć udaną grę w takich klimatach bez negatywnej interakcji. Dlatego z założeniem, że po prostu tak jest, wydaje mi się, że jakiegoś problemu nie ma - grając w GoT też człowiek nie nastawia się na pokojową rozgrywkę. Przy czym losowość w Godfatherze jest większa rzekomo, bo sporo osób narzeka na to, że owa nierówność negatywnej interakcji zależy od tego, jakie karty zleceń przyjdą na rękę.
De facto do Five Tribes są trzy dodatki wydane (w tym jeden mini) i wiele osób sobie je chwali, zatem potem też można nieco kompletować zestaw ;)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2017, 20:27 przez Nidav, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Quille »

Jestem dziewczyną i dla siebie wybrałabym Five Tribes :) Gra jest śliczna, a i mechanika jest bardzo fajna, sporo kombinowania.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Largo »

Dzięki za odpowiedzi. W związku z zawężeniem listy dodałem ankietę do tematu. Miałem jeszcze umieścić w niej Zamki Burgundii, ale coś czuję, że to za suchy i za mało przyjemny dla oka temat :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Largo »

Przyleci do mnie Pięć Klanów. Dzięki za pomoc :-)
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Moniczka.s »

Largo pisze:Przyleci do mnie Pięć Klanów. Dzięki za pomoc :-)
Dobry wybór :D
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Zakup gry dla dziewczyny

Post autor: Largo »

Troszkę odgrzeję swój temat. Otóż mam jeszcze możliwość dokupienia gry stricte przygodowej. Warunek jest taki żeby była to gra w jakiś sposób rywalizacyjna. Może istnieć negatywna interakcja itp., a nawet byłoby to wskazane tak, aby na końcu jedna osoba wygrywała. Stąd odpadają wszelakie kooperacje. Niestety w ostatniej chwili uciekł mi sprzed nosa Runebound 3 ed. w sklepie, w którym muszę dokonać zakupu. Jest coś innego spełniającego powyższe warunki na co warto zwrócić uwagę?
ODPOWIEDZ