Uzupełnienie kolekcji dla dorosłych 2+ graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
decorte
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2017, 13:41

Uzupełnienie kolekcji dla dorosłych 2+ graczy

Post autor: decorte »

Po raz kolejny muszę poprosić was o pomoc, ale że do tej pory sie nie zawiodłam to teraz też zdecydowałam, ze musze na was liczyć, gdyż sama mam chyba zaburzony ośrodek decyzyjny ;_;

Gramy głównie w 2 osoby, czasem 3 i 4. Więc gra musi chodzić dobrze na 2, wolimy też gry bez ogromu negatywnej interakcji (taka na poziomie Osadnikow Narodziny Imperium jak najbardziej)

Co mamy i nam sie podoba:
Eldritch Horror: No kochamy chyba wszystko w niej. Od estetyki i klimatu po mechanike i rozwiazania zastosowane w grze. Absolutnie najczęściej trafia na stół, ale ileż można dokupywać dodatkow.
Osadnicy:NI: Nieskomplikowana, szybka, z minimalna negatywna interakcja, dla nas super.
Robinson Crusoe: Duzo myslenia, fajny coop, duza regrywalnosc, fanowskie scenariusze. Trochę za dlugo idzie nam partia
Zamki Szalonego Króla: Ładna, ale troche w sumie dużo bazuje na szczęściu wyciagnietych kart/sal zamku

Co nam nie do przypadlo do gustu:
Cthulu Realms: to chyba największa porażka. Zachecona opiniami z polskiego kanalu yt kupilam i w sumie po 5 meczacych i nużących partiach leży i zbiera kurz
Magia i Myszy: Cudownie wykonana i moglabym na nią patrzeć godzinami, ale zbyt dziecinna. Nie czuje tego klimatu, nie umiem i nie potrafie sie zaangazowac w male myszki. Gralismy z nieco infantylniejszym znajomym i byl zachwycony, ale do nas po prostu nie trafiła.

Poza tym mamy pandemie, red7, carcassone, dixita, tajniakow. Gralismy tez w time Stories i unlocka i bardzo nam sie podobalo, ale jednak wolimy w kolekcji cos z wieksza regrywalnoscia. Nie umiem określić czy jednak poszukuje kooperacji (no mamy ich troche ale nam sie nie nudzą).

Moje typy na tę chwilę:
Runebound 3ed
Roll for the galaxy
Horror Arkham LCG

Wolalabym jakby gry byly ladniej wykonane, bo nie moge patrzec na zamki Burgundii ;_; no serce sie kraja, ze taka dobra gra, a taka brzydka :<
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Uzupełnienie kolekcji dla dorosłych 2+ graczy

Post autor: gregos »

Runebound najlepiej działa na 2 osoby (w większym składzie to jest za długie i zbyt nużące). Z kolei Horror Arkham LCG fajne, ale piszesz, że nie bardzo chcesz dokupować dodatki, a tu inaczej się nie da. W RollFTG nie grałem, więc nic nie podpowiem. Za to wymienione przez Ciebie Zamki Burgundii wcale nie są takie brzydkie na żywo, ani też piękne, ale wszystko to schodzi na drugi plan podczas rozgrywek, które są rewelacyjne.
Jeśli szukasz ładnych wydań i sporej regrywalności, to zastanów się jeszcze na wyborem następujących tytułów: Pięć Klanów, Tzolk'in, Królestwo Królików, Quadropolis.
decorte
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2017, 13:41

Re: Uzupełnienie kolekcji dla dorosłych 2+ graczy

Post autor: decorte »

Wielkie dzięki za odpowiedź, wymienione przez Ciebie typy, poza królestwem królików są na naszej wish liscie :) (W przypadku Krolestwa, jestem po prostu uprzedzona po Magii i Myszach do zwierzęcej tematyki, boję się ze powtorzy się sytuacja i uznamy gre za zbyt dziecinną)

Pytanie o Arkham LCG. Jak bardzo core set + np. dwa dodatki jest regrywalny? To w ogole wchodzi w gre czy scenariusze są tak jednorazowe jak w Time Stories, ze jedno przejście i skonczenie go praktycznie wyklcza kolejne podejscia. W Eldritchu mamy dwa male dodatki i gra wciaz nas zaskakuje, a mamy na pewno 40 partii +

Bo w Runeboundzie czytalam, ze ludzie robia ten sam scenariusz pare razy i np. probuja innych buildow/innej drogi do zwyciestwa.

Nie wykluczam dokupowania dodatkow, ale jak to ma dzialac na zasadzie wspomnianego Time Stories to wole wypozyczyc i pograć niz kupic i ma zabierac miejsce
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Uzupełnienie kolekcji dla dorosłych 2+ graczy

Post autor: Drasquez »

Runebound jest mocno regrywalny ze względu na mnogość kart wydarzeń, misji i walk. Do tego zawsze masz inny ekwipunek, umiejętności i kilku bohaterów. Do tego w Q1 pojawi się dodatek z dwoma nowymi scenariuszami, kilkoma tajnymi zmianami i wariantami gry kooperacyjnej oraz solo. Generalnie polecam - chodzi idealnie na dwie osoby :)
ODPOWIEDZ