Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Jaką grę wybrałbyś/abyś do gry z w 2-4 osób? (najczęściej na dwie)

Wybierzcie po 2 gry: do grania w dwie osoby tylko z dziewczyną i do grania w 2-4 osoby.
2
3%
Cytadela (2 osoby)
2
3%
Serce smoka (2 osoby)
0
Brak głosów
Jaipur (2 osoby)
7
10%
Targi (2 osoby)
3
4%
------------------
0
Brak głosów
Puerto Rico (2-4)
3
4%
Tzolkin (2-4)
17
25%
Istanbuł (2-4)
0
Brak głosów
Wyspa Skye (2-4)
3
4%
Troyes (2-4)
10
15%
Terraformacja Marsa (2-4)
9
13%
Namiestnik (2-4)
1
1%
Splendor (2-4)
5
7%
Osadnicy narodziny imperium (2-4)
5
7%
 
Liczba głosów: 67

sirtepek
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:35
Has thanked: 24 times

Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: sirtepek »

Szacuneczek !
Jest to mój pierwszy post na forum :)
Szukam dwóch gier planszowych o bardzo wysokiej regrywalności dla mnie i mojej drugiej połówki. Chciałbym, żeby gra nie znudziła się przez długi długi czas, aby kolejne rozgrywki były nieprzewidywalne, wymagały lekkie możdżenia. Głównie będziemy grać w dwie osoby, ale czasami również większym gronie max. 4 osobowym, dlatego proszę o propozycje dwóch rodzajów najlepszych gier: dla dwóch osób oraz dla 2-4 osób. Po długich szukaniach na forum i w internecie wybrałem sobie listę gier wg moich kryteriów. Cena gry dwuosobowej nie powinna przekroczyć 100 zł, natomiast dla 2-4 osób 150 zł. Jesteśmy początkującymi planszowkówiczami, mamy 7 cudów świata (świetnie się gra w 3-4 osoby, bardzo nam się podoba) oraz Concordię (dziewczynie bardzo się podoba, mi również, lecz troszkę przydługa, partię w 3 osoby gramy około 1,5h i nie chcę nam się zaczynać drugi raz, gra jest świetna, wymaga "możdżenia", co bardzo lubimy), Zamki Burgundii w drodze. Przez internet graliśmy w Epokę Kamienia (Stone Age), nie porwał nas ten worker placement.
Proszę o opinie osób, które mają już wiele partii rozegranych w polecaną grę.

Reasumując czego szukamy:
- bardzo bardzo bardzo regrywalna gra, rozgrywka nieprzewidywalna, mała losowość, lekkie możdżenie, może być negatywna interakcja
- czas gry max 1,5h
- cena gry 2 osobowej: do 100 zł / cena gry 2-4 osobowej do 130zł
- nie chcemy gier logicznych np. Rój

Moje typy:
2 osoby:
Cytadela
Serce smoka
Jaipur
Targi
Władca Pierścieni - Konfrontacja

2-4 osoby:
Na Chwałę Rzymu
Namiestnik
Splendor
Puerto Rico
Istanbuł
Osadnicy narodziny imperium

Skłaniam się dla dwóch osób przy Cytadeli bądź Jaipurze, natomiast dla 2-4 Puerto Rico, Istanbuł, Splendor.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2017, 13:41 przez sirtepek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: gregos »

Na 2 osoby polecam 7 Cudów Świata: Pojedynek (tytuł podobny do wersji wieloosobowej, ale rozgrywka inna). Ponadto Gejsze lub Star Realms też do rozważenia.

Z grupy gier na 2-4 osoby wskazałeś Purto Rico i Istanbul - to bardzo fajne gry. Od siebie mogę polecić jeszcze Wyspa Skye, Orlean, Najeźdźcy z Północy.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: Deathhammer »

Może Neuroshima Hex? Praktycznie nieskończona regrywalność, genialna gra na 2 osoby.
Robert3511
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2016, 13:45

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: Robert3511 »

Jeśli wymienisz Splendor i Namiestnika to w podobnej mechanice zdecydowanie lepszy jest Korzenny Szlak.
Bardzo polecam też działające dobrze na 2 jak i więcej osób: Agricola, Puerto rico, K2, Teby, no i Ticket to ride Nordic Countries - na 2-3os.
Kasy nie żałuj, bo pieniądze takich emocji nie dają
sirtepek
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:35
Has thanked: 24 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: sirtepek »

gregos pisze:Na 2 osoby polecam 7 Cudów Świata: Pojedynek (tytuł podobny do wersji wieloosobowej, ale rozgrywka inna). Ponadto Gejsze lub Star Realms też do rozważenia.

Z grupy gier na 2-4 osoby wskazałeś Purto Rico i Istanbul - to bardzo fajne gry. Od siebie mogę polecić jeszcze Wyspa Skye, Orlean, Najeźdźcy z Północy.
Jak wygląda regrywalność w Gejszach? Jednak nie chciałbym gier w klimacie horroru, postapo lub kosmicznym. Dlatego Star Realms odpada.
Deathhammer pisze:Może Neuroshima Hex? Praktycznie nieskończona regrywalność, genialna gra na 2 osoby.
tematyka nie odpowiada dziewczynie :? :roll:
Robert3511 pisze:Jeśli wymienisz Splendor i Namiestnika to w podobnej mechanice zdecydowanie lepszy jest Korzenny Szlak.
Bardzo polecam też działające dobrze na 2 jak i więcej osób: Agricola, Puerto rico, K2, Teby, no i Ticket to ride Nordic Countries - na 2-3os.
Kasy nie żałuj, bo pieniądze takich emocji nie dają
Bardzo mocno zastanawiam się nad Wyspą Skye, Puerto Rico bądź Istanbuł do gry na 2-4 osoby oraz nad Jaipur i Cytadela na tylko dwie osoby. Proszę o opinie co będzie najlepsze na początek ?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4624
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: warlock »

Na Twoim miejscu brałbym Troyes. http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... -przez-k6/ - mam rozegranych obecnie 110 partii i nie mam dosyć. A jak dorzucisz dodatek z czasem, to już w ogóle magia.
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: Eltonos »

Na dwie osoby Cytadela wg mnie kiepsko chodzi. Według BGG również: https://boardgamegeek.com/boardgame/478/citadels

Sam niedawno szukałem gry dla dwóch osób i zakupiłem 7 cudów świata: pojedynek i Gejsze. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, więc się nie wypowiem, ale proponuję poszukać w internecie filmiki z tłumaczeniem zasad i przykładową rozgrywką. Jak dobrze poszukasz to dostaniesz obie za ok. 110 zł.

Co do gier dla 2-4 osób rzuć okiem jeszcze na Lords of Waterdeep i Marco Polo.
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: McAron »

sirtepek pisze:Jak wygląda regrywalność w Gejszach?
Raczej słabo. Po kilkunastu partiach zaczynasz grać schematycznie, zwłaszcza gdy grasz stale z tym samym przeciwnikiem. Poza tym to gra, w której granica między wygraną a przegraną jest bardzo cienka, wiec nie daje wiele satysfakcji z wygranej.
sirtepek pisze:Bardzo mocno zastanawiam się nad Wyspą Skye, Puerto Rico bądź Istanbuł do gry na 2-4 osoby oraz nad Jaipur i Cytadela na tylko dwie osoby. Proszę o opinie co będzie najlepsze na początek ?
Z podanych przez Ciebie wybrałbym Jaipur i Istanbuł. Puerto Rico w 1.5 godziny będzie ciężko (bardzo).
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: Super »

+1 dla Neuroshimy, mimo że osobiście nie przepadam, to bardzo cenię i gra wydaje się być idealna pod Wasze wymagania. Szkoda, że tematyka nie odpowiada.

Dodałbym jeszcze Race for the Galaxy, ale znowu klimat kosmosu, więc też nie.

Co do Star Realms i klimatu kosmosu, to jest jeszcze oparte na tej samej mechanice Hero Realms, tylko trzeba grać po angielsku, moze to jest jakiś pomysł?

Z propozycji, które padły, popieram też 7 cudów: pojedynek.

A co do Twoich typów, to nad Innowacjami dwa razy bym się zastanowił. Tę grę albo się kocha albo nienawidzi. Moim zdaniem jest względnie sprawiedliwa tylko na dwie osoby, a i tu mogą się trafić takie partie, w których zrobisz wszystko idealnie, ale i tak przegrasz z kretesem. Ta gra jest BRUTALNA. Może się naprawdę niekiedy zrobić przykro. I mówi to fan Gry o Tron, który niewzruszony raz po raz wyciąga nóż z pleców w trakcie rozgrywki ;)
Naprawdę w tym przypadku polecam bliższe zapoznanie przed zakupem, jeśli jest taka możliwość, to zagranie, albo obejrzenie jakichś rozgrywek w internecie, żeby się nie zawieść na nietaniej w sumie grze.
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: Lucass »

Miało być z posiadanych tytułów... zatem polecę:
- "Istambuł" (a do 150 zł powinieneś nawet wyrobić się z dodatkiem "Kawa i bakszysz", który moim zdaniem, jeszcze ulepsza rozgrywkę),
- "Splendor" - w moim gronie najbliższych sprawdza się bardzo dobrze, jest szybka i ma w sobie to coś (zawsze jak siadamy do jakiejś gry, to jest "coś tam" + "Splendor" ;) )... skusiłem się na dodatek "Miasta" (właściwie pudełko zawiera 4 modyfikacje gry, które niby powinny być rozgrywane oddzielnie, ale wydaje mi się, że można niektóre z nich ze sobą łączyć). Póki co jednak nie mogę wydać werdyktu odnośnie dodatku z uwagi na rozegranie na razie 2 partii (brak czasu) :). No i łączny koszt Splendora z dodatkiem lekko przekroczy Twój budżet...

Z gier na dwie osoby (tylko dwie) - podobnie jak przedmówcy, polecam "7 Cudów - pojedynek".
sirtepek
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:35
Has thanked: 24 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: sirtepek »

Eltonos pisze:Na dwie osoby Cytadela wg mnie kiepsko chodzi. Według BGG również: https://boardgamegeek.com/boardgame/478/citadels

Sam niedawno szukałem gry dla dwóch osób i zakupiłem 7 cudów świata: pojedynek i Gejsze. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, więc się nie wypowiem, ale proponuję poszukać w internecie filmiki z tłumaczeniem zasad i przykładową rozgrywką. Jak dobrze poszukasz to dostaniesz obie za ok. 110 zł.

Co do gier dla 2-4 osób rzuć okiem jeszcze na Lords of Waterdeep i Marco Polo.
Posiadam 7 Cudów Świata dla 2-7 graczy, dlatego nie chcę na razie takiej samej gry na dwie osoby :)
McAron pisze:
sirtepek pisze:Jak wygląda regrywalność w Gejszach?
Raczej słabo. Po kilkunastu partiach zaczynasz grać schematycznie, zwłaszcza gdy grasz stale z tym samym przeciwnikiem. Poza tym to gra, w której granica między wygraną a przegraną jest bardzo cienka, wiec nie daje wiele satysfakcji z wygranej.
Czyli Gejsze odpadają, dzięki !
sirtepek pisze:Bardzo mocno zastanawiam się nad Wyspą Skye, Puerto Rico bądź Istanbuł do gry na 2-4 osoby oraz nad Jaipur i Cytadela na tylko dwie osoby. Proszę o opinie co będzie najlepsze na początek ?
Z podanych przez Ciebie wybrałbym Jaipur i Istanbuł. Puerto Rico w 1.5 godziny będzie ciężko (bardzo).
Wiem że to są dwie różne gry, ale jak wygląda poziom ciężkości między posiadaną przeze mnie Concordią, a Puerto Rico? Puerto Rico jest trudniejsze, wymaga więcej możdżenia od Concordii?
W Jaipura zagrałem na boardgamearena i bardzo mi się spodobał :)
Lucass pisze:Miało być z posiadanych tytułów... zatem polecę:
- "Istambuł" (a do 150 zł powinieneś nawet wyrobić się z dodatkiem "Kawa i bakszysz", który moim zdaniem, jeszcze ulepsza rozgrywkę),
- "Splendor" - w moim gronie najbliższych sprawdza się bardzo dobrze, jest szybka i ma w sobie to coś (zawsze jak siadamy do jakiejś gry, to jest "coś tam" + "Splendor" ;) )... skusiłem się na dodatek "Miasta" (właściwie pudełko zawiera 4 modyfikacje gry, które niby powinny być rozgrywane oddzielnie, ale wydaje mi się, że można niektóre z nich ze sobą łączyć). Póki co jednak nie mogę wydać werdyktu odnośnie dodatku z uwagi na rozegranie na razie 2 partii (brak czasu) :). No i łączny koszt Splendora z dodatkiem lekko przekroczy Twój budżet...
Z gier na dwie osoby (tylko dwie) - podobnie jak przedmówcy, polecam "7 Cudów - pojedynek".
Niekoniecznie musi być z posiadanych tytułów, możesz polecić inne, ciekawsze gry o których zapomniałem :)
sirtepek
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:35
Has thanked: 24 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: sirtepek »

up, dodana ankieta.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: genek »

gregos pisze:Na 2 osoby polecam 7 Cudów Świata: Pojedynek (tytuł podobny do wersji wieloosobowej, ale rozgrywka inna).
No to jest akurat ta wersja gry, która ma sens. Wersja wieloosobowa to nudny pasjans.
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry o wysokiej regrywalności dla 2 osób i 2-4 osób.

Post autor: McAron »

sirtepek pisze:Wiem że to są dwie różne gry, ale jak wygląda poziom ciężkości między posiadaną przeze mnie Concordią, a Puerto Rico? Puerto Rico jest trudniejsze, wymaga więcej możdżenia od Concordii?
Nie grałem nigdy w Concordię, wiec ciężko mi porównywać. W Puerto Rico masz elegancką i prostą mechanikę a wyborów całe mnóstwo. Na pewno nie znudzi się szybko (o ile w ogóle).
Z nie podanych jeszcze tytułów zobacz sobie na Mythotopię.
ODPOWIEDZ