Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lwolinski
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2017, 18:56

Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: lwolinski »

Cześć :)
Chciałbym stworzyć aplikację mobilną do rekomendacji gier planszowych. Aktualnie jestem na etapie badania czy byłoby zapotrzebowania na taką aplikację. Bardzo chciałbym poznać opinię użytkowników forum. Byłbym bardzo wdzięczny za wypełnienie 3 minutowej ankiety, jeśli czujecie że taka aplikacja mogłaby wam się przydać: https://goo.gl/dM94qQ . Z góry dziękuję. ;)
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: Szamano »

lwolinski
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2017, 18:56

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: lwolinski »

Szamano pisze:https://www.boardgamefinder.net coś takiego?
Tak, coś w tym stylu. Widzę, że to wskazuje raczej tylko gry podobne do jakiejś gry, którą sobie wpiszę. Myślałem o czymś bardziej skomplikowanym opartym np. na grach, które podobają się moim znajomym. Albo szukasz konkretnie gry powiedzmy na 4 osoby + łatwa + ekonomiczna - sprawdzamy w co już grałeś, w co grali Twoi znajomi i dajemy Ci dopasowane wyniki.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: Largo »

lwolinski
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2017, 18:56

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: lwolinski »

Dzięki, to moja potencjalna konkurencja. ;)

To nasz pierwszy mockup odnośnie tego jak mogłaby wyglądać taka aplikacja:

https://goo.gl/ecxnco

Co o tym sądzicie? :)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: genek »

lwolinski pisze: To nasz pierwszy mockup
Co mam?
lwolinski
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2017, 18:56

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: lwolinski »

genek pisze:
lwolinski pisze: To nasz pierwszy mockup
Co mam?
Nie bardzo wiem o co pytasz. :)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: genek »

zamiast "to nasz" przeczytałem "tu masz"
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: Rocy7 »

lwolinski pisze:
To nasz pierwszy mockup odnośnie tego jak mogłaby wyglądać taka aplikacja:

https://goo.gl/ecxnco

Co o tym sądzicie? :)
aplikacja pozwala wybrac zbyt malo warunkow oraz poleca "pewniaki", ktore sa juz znane wiekszosci graczy.

Brakuje takich zmiennych jak chociazby:
1) zlozonosc rozgrywki
2) wiek graczy
3) poziom losowosci
4) typ interakcji (kooperacja, negatywna, brak interakcji itp.)
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: Nidav »

Wygląda ciekawie, chociaż faktycznie przydałoby się więcej zmiennych. I jednak żeby liczyć na większych odzew, założyłbym temat takiej aplikacji w dziale "gry planszowe i karciane". W szczególności, że temat nie traktuje o dylemacie "co kupić?" ;)
lwolinski
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2017, 18:56

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: lwolinski »

Rocy7 pisze:
lwolinski pisze:
To nasz pierwszy mockup odnośnie tego jak mogłaby wyglądać taka aplikacja:

https://goo.gl/ecxnco

Co o tym sądzicie? :)
aplikacja pozwala wybrac zbyt malo warunkow oraz poleca "pewniaki", ktore sa juz znane wiekszosci graczy.

Brakuje takich zmiennych jak chociazby:
1) zlozonosc rozgrywki
2) wiek graczy
3) poziom losowosci
4) typ interakcji (kooperacja, negatywna, brak interakcji itp.)
Cześć! Wielkie dzięki za poświęcenie czasu i zgłoszone uwagi! Nie przejmowałbym się zbytnio zaprezentowanymi wynikami, to tylko przykłady. ;)

Co do uwag odnośnie większej liczby danych na wejściu. To co wymieniłeś na pewno ma duże znaczenie dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy już trochę wiedzą czego chcą. Trzeba będzie na pewno znaleźć odpowiedni balans jeśli chodzi o dane do wpisywania na starcie, tak aby to nie było zbyt skomplikowane do wypełnienia dla niedzielnych graczy.

Być może udałoby się część rzeczy ograć na podstawie gier, które ktoś grał w przeszłości, czyli jeśli do tej pory podobały Ci się gry z negatywną interakcją to teraz raczej dostajesz w poleceniach właśnie takie. ;)
lwolinski
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2017, 18:56

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: lwolinski »

Nidav pisze:Wygląda ciekawie, chociaż faktycznie przydałoby się więcej zmiennych. I jednak żeby liczyć na większych odzew, założyłbym temat takiej aplikacji w dziale "gry planszowe i karciane". W szczególności, że temat nie traktuje o dylemacie "co kupić?" ;)
Dzięki za uwagę ;), to moje pierwsze kroki na forum i rzeczywiście nie wiedziałem zbyt dobrze do jakiego działu powinienem to wrzucić. Jeżeli uda mi się coś dalej wypracować ciekawego to na pewno skorzystam z Twojej rady i założę wątek w odpowiedniejszym miejscu. ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: Rocy7 »

lwolinski pisze: Co do uwag odnośnie większej liczby danych na wejściu. To co wymieniłeś na pewno ma duże znaczenie dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy już trochę wiedzą czego chcą. Trzeba będzie na pewno znaleźć odpowiedni balans jeśli chodzi o dane do wpisywania na starcie, tak aby to nie było zbyt skomplikowane do wypełnienia dla niedzielnych graczy.
nie prosciej dac 2 tryby aplikacji prosty i zaawansowany?
lwolinski
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2017, 18:56

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: lwolinski »

Rocy7 pisze:
lwolinski pisze: Co do uwag odnośnie większej liczby danych na wejściu. To co wymieniłeś na pewno ma duże znaczenie dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy już trochę wiedzą czego chcą. Trzeba będzie na pewno znaleźć odpowiedni balans jeśli chodzi o dane do wpisywania na starcie, tak aby to nie było zbyt skomplikowane do wypełnienia dla niedzielnych graczy.
tak trudno dac 2 tryby aplikacji prosty i zaawansowany?
Nietrudno :) Ale to, że to jest nietrudne do zrobienia to nie znaczy, że to dobry UX ;) Dobry byłby taki kiedy nie muszę pytać użytkownika jaki jest jego stopień zaawansowania, mogę się tego dowiedzieć na podstawie gier, w które grał w przeszłości.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: EsperanzaDMV »

Proponuję przerzucić ten wątek do ogólnego o grach, bo tutaj mimo wszystko wchodzi dużo mniej osób :) A tam zdecydowanie pasuje, feedback dostałbyś jeszcze większy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: Rocy7 »

lwolinski pisze:to jest nietrudne do zrobienia to nie znaczy, że to dobry UX ;) Dobry byłby taki kiedy nie muszę pytać użytkownika jaki jest jego stopień zaawansowania, mogę się tego dowiedzieć na podstawie gier, w które grał w przeszłości.
sam sobie ograniczasz grupe docelową odbiorcow aplikacji. Twoj wybór.
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aplikacja do rekomendacji nowych gier planszowych

Post autor: wok »

Hmmm osobiście nie czuje potrzeby takiej aplikacji. Mam długa listę gier do kupienia, a jeśli nagle będę miał dodatkowe pieniądze i nie będę wiedział co za nie kupić, to pewnie wrzucę zapytanie na forum, a nie przez apkę. Tym bardziej, że na forum mogę zawsze dodać jakieś istotne dla mnie parametry jak (chce czegoś podobnego do X, ale, żeby miało Y). Albo chce gry o konkretnej tematyce, a mechanika jest dla mnie drugorzędna. (czego jak rozumiem apka nie będzie obsługiwać).
ODPOWIEDZ