Wsiąść do pociągu (ticket to ride) który dodatek wybrać

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Wsiąść do pociągu (ticket to ride) który dodatek wybrać

Post autor: kenigis »

Witam,
szukam dodatku do ticketa. Jako podstawkę posiadam europę. Gramy w 5 zazwyczaj, ale też czasem w mniej osób. Najbardziej zainteresowały mnie jak na razie Indie, UK oraz Kraje północy po moim średnio wartościowym researchu. Czy ktoś z ogranych tutaj zawodników mógłby przedstawić kilka wersji i którą wybrać? Fajnie by było dostać link do jakiegoś konkretnego omówienia dodatków, bo w google znalazłem tylko kilka postów traktujących temat po macoszemu, a w moim wypadku - gdy grałem tylko w europę to na prawdę ciężko zgłębić temat co jak i gdzie. Wiadomo, niektórzy youtuberzy coś tam przedstawili, ale niestety częściej są to reklamy produktów niż ich rzetelne omówienie.


Do tego przyczepię pytanie o wersję dookoła świata. Jest warta zainteresowania?

Pomocy, mikołaje się zbliżają :)
MattDor

Re: Wsiąść do pociągu (ticket to ride) który dodatek wybrać

Post autor: MattDor »

Wydaję mi się, że UK będzie najlepszym wyborem chociażby ze względu na samą mapę, jak i karty technologii, które wprowadzają trochę świeżości do gry. Jeśli chodzi o Dookoła Świata to raczej bym sobie odpuścił, jest zbyt droga jak na tego typu grę, czyli dla osób, które dopiero zagłębiają się w świat planszówek. Lepiej już zainwestować w coś innego.

Osobiście nie inwestowałbym w żadne dodatki, no może z wyjątkiem Europa 1912. Prawda jest taka, że żaden dodatek nie zmienia tej gry w drastyczny sposób i nie czyni jej o wiele bardziej interesującą (moim zdaniem), mechanika pozostaje wciąż ta sama, czyli dobierz karty i zbuduj trasę, co po kilkunastu partiach może stać się nużące. Mi gra się dość szybko przejadła, ale jeżeli naprawdę chcesz kupić jakiś dodatek to UK albo 1912.

Jeśli szukasz jakiś konkretnych informacji na temat tych dodatków to polecam udać się na boardgamegeek, albo poszukać na Google polskich recenzji, a trochę ich jest.
ODPOWIEDZ