Gra dla pary

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gracz_xxx
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2017, 20:57

Gra dla pary

Post autor: gracz_xxx »

Cześć,
Doświadczeni grace podpowiedzcie coś...
Wraz z dziewczyną szukamy gry, która umili czas na zimowe wieczory i nie znudzi się po kilku grach. Cena nie gra roli, więc niech to nie będzie kryterium.
Gra dla dwóch osób. Z tego co widziałem w sklepie to spodobała mi się koncepcja gry "Kolejka" osadzonej w czasach PRL.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Pozdrawiam
MattDor

Re: Gra dla pary

Post autor: MattDor »

Jeżeli chodzi o gry typowo dla dwóch osób to na pewno 7 Cudów Świata: Pojedynek, który oferuje kilka dróg do zwycięstwa i zmusza do planowania i taktycznego myślenia. Moim zdaniem jedna z najlepszych gier dla dwóch osób. Oprócz tego, warto też spróbować Patchwork, jeśli lubicie gry, które wymagają myślenia przestrzennego, oraz Jaipur - świetna gra karciana dla dwóch w sprzedawanie towarów. Z tych trochę "większych" gier to polecam jakąś grę kooperacyjną, np. Pandemia albo Forbidden Island/ Forbidden Desert. Te ostanie mają taką zaletę, że dobrze się skalują, tzn. tak samo świetnie gra się w 2 osoby, jak i 4 czy 5.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra dla pary

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zamki Burgundii
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
MattDor

Re: Gra dla pary

Post autor: MattDor »

Zgadzam się z przedmówcą, Zamki Burgundii to też świetny wybór. Na pewno szybko się nie znudzi, a każda partia zmusza do podjęcia ciekawych decyzji. Warto zaznaczyć, że szata graficzna może niektóre osoby zrazić, chociaż to kwestia gustu. Ja osobiście nie mam jej nic do zarzucenia - jest wystarczająco dobra. No i rozkładanie tej gry jest trochę upierdliwe, ale jak się zaopatrzysz w duże pudełko na przynęty (z duża ilością przegródek, najlepiej wyjmowanych) to można ten proces znacznie ułatwić. Gra warta polecenia jeśli interesują cię gry z interakcją pośrednią, w której każdy buduje sobie swój obszar gry z dostępnych kafelków (a tych jest od groma).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra dla pary

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Trajan
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Gra dla pary

Post autor: żagiel »

Zamki Burgundii oczywiście tak! Polecałbym jednak jeszcze taką grę jak Star Realms - koszt niewielki a my ostatnio gramy w to bardzo często. Żonie podoba się do tego stopnia, że może skopać mi tyłek, że sama proponuje granie...
Polecam również Wyspę kwitnącej Wiśni - rówwnież krótka gra na lekkie pomyślenie,
Oczywiście jeszcze Wsiąść do pociągu kraje Nordyckie
I jeszcze skoro już jesteśmy w kolejowych klimatach to Rosyjsckie koleje ale tam już jest więcej myślenia
Z gier koopercyjnych teraz można w dobrej cenie można dostać Robinsona no i jak zawsze polecam Pandemię :D
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra dla pary

Post autor: Fuser.exe »

dużo osób będzie tutaj proponować Ci różne gry ale to, czego szukasz to 7 cudów świata: Pojedynek. Warto dorzucić Gejsze, ciekawy przerywnik za 30 złotych.
mashu
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla pary

Post autor: mashu »

Ja polecam Władca Pierścieni: Konfrontacja jeśli pasuje wam klimat Tolkiena. Bardzo proste zasady i duża regrywalność na długie zimowe wieczory.
Wszystko sprowadza się do tego jaki klimat lubicie. ;)
Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy

BGG
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Gra dla pary

Post autor: warlock »

Bardziej szukacie gry w stylu: "kto zdobędzie więcej punktów w pokojowy sposób" czy może czegoś bardziej konfrontacyjnego?
ODPOWIEDZ