Gry szkoleniowe i symulacyjne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Gry szkoleniowe i symulacyjne

Post autor: lesar »

Poszukuję gier, które mógłbym wykorzystać do szkoleń wewnętrznych dla pracowników w celu uzupełnienia wiedzy teoretycznej o praktyczne, aktywne podejście. Szukam gier rozwijających kompetencje, prace zespołową, planowanie, kreatywność, budowanie strategii, organizowanie pracy, negocjacje, sprzedaż etc.

Interesują mnie sprawdzone przez was gry dedykowane, które oferują firmy stricte zajmujące się tą tematyką ale również popularne gry planszowe i karciane, które w całości lub w uproszczonym podejściu z ograniczeniem czasu lub zasad można wykorzystać do ww. potrzeb.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Gry szkoleniowe i symulacyjne

Post autor: Deem »

Z mainstreamowych planszówek proponuję Magic Maze - temat jest doczepiony na siłę, a ja czułem się jakby ktoś idealnie zobrazował problemy komunikacyjne w dużej organizacji. Mamy wspólny cel, każdy z nas ma ograniczone narzędzia, które pojedynczo nie wystarczą do zwycięstwa i nie możemy się komunikować inaczej niż nerwowo nasuwając pionkiem w stół przed graczem, od którego oczekujemy ruchu.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Gry szkoleniowe i symulacyjne

Post autor: sidmeier »

Deem pisze:Z mainstreamowych planszówek proponuję Magic Maze - temat jest doczepiony na siłę, a ja czułem się jakby ktoś idealnie zobrazował problemy komunikacyjne w dużej organizacji. Mamy wspólny cel, każdy z nas ma ograniczone narzędzia, które pojedynczo nie wystarczą do zwycięstwa i nie możemy się komunikować inaczej niż nerwowo nasuwając pionkiem w stół przed graczem, od którego oczekujemy ruchu.
A co myślicie o Polska 1939? Patriotycznie, nada się na szkolenie. W sam raz na 10 h gry z ciekawymi akcentami.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Gry szkoleniowe i symulacyjne

Post autor: garg »

Dwie doskonałe gry szkoleniowe dostępne na rynku, których używam, to Chłopska Szkoła Biznesu i Oil City. Obie wydane przez Małopolski Instytut Kultury i obie na bardzo wysokim poziomie. Zarówno wydawniczo, jak merytorycznie, tzn. są z nich dwie świetne gry.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ