Pandemic Legacy 1 a 2

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Pandemic Legacy 1 a 2

Post autor: mbork »

Wszedłem dziś na i-szopa, żeby znaleźć Pandemic Legacy 1, i co ja paczę...? Nie ma!

1. Kiedy (i czy) będzie znowu? Coś wiadomo?
2. Czy jest sens kupować sezon 2, jeżeli się nie grało w 1? Pytam zarówno w sensie mechanicznym (wiek tu i tu jest ten sam), a przede wszystkim w sensie spoilerów.
3. Z tego co czytałem, pierwsze rozgrywki w PL1 są b. podobne do klasycznego Pandemica. Czy z PL2 jest podobnie?
4. Kiedy będzie sezon 2 po polsku? Czy coś wiadomo?
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Pandemic Legacy 1 a 2

Post autor: Arius »

mbork pisze:Wszedłem dziś na i-szopa, żeby znaleźć Pandemic Legacy 1, i co ja paczę...? Nie ma!

1. Kiedy (i czy) będzie znowu? Coś wiadomo?
2. Czy jest sens kupować sezon 2, jeżeli się nie grało w 1? Pytam zarówno w sensie mechanicznym (wiek tu i tu jest ten sam), a przede wszystkim w sensie spoilerów.
3. Z tego co czytałem, pierwsze rozgrywki w PL1 są b. podobne do klasycznego Pandemica. Czy z PL2 jest podobnie?
4. Kiedy będzie sezon 2 po polsku? Czy coś wiadomo?
2.Tak, sezon drugi nie jest powiązany z pierwszym i nic nie spoluje.
3. PL2 ma jednak lekko inną formę rozgrywki. W PL1 trzeba zdejmować kosteczki z chorobami (dokładanymi przez grę). W PL2 trzeba dokładać kosteczki z zapasami (zdejmowanymi przez grę).
4. Sezon 2 po polsku już jest. Mój egzemplarz leży w szafie i czeka.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy 1 a 2

Post autor: Curiosity »

1. Oficjalna wersja jest taka, że ma już nie być dodruku. Aczkolwiek nie można tego brać za pewnik, bo gdy gra się ukazała, słyszeliśmy hasła o tym, żeby kupować tu i teraz, bo więcej nie będzie. A tymczasem dodruk był.

2. Tak, można grać bez znajomości 1 sezonu, ale piszę to przed rozpoczęciem rozgrywki w Sezon 2. Taka informacja jest w instrukcji, którą już pobieżnie przejrzałem.

3. Tu jest trochę inaczej, bo w Sezonie 2 na początku nie tyle zwalczamy chorobę, co budujemy bazy zaopatrzeniowe. Celem pierwszego scenariusza jest zbudować 3 takie bazy.

4. Sezon 2 po polsku już jest w sklepach.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Pandemic Legacy 1 a 2

Post autor: Elemenek »

W sklepach stacjonarnych na pewno gdzieś jeszcze zalega sezon 1.
Nie każdy sklep też współpracuje z i-Szopem.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ