Bitewniak

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
skill347
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2017, 20:50

Bitewniak

Post autor: skill347 »

Ok, powiem kilka faktów, mój problem, a wy mam nadzieje mi pomożecie :P
Spoiler:
- Nie mam dużego doświadczenia z grami bitewnymi
- Mam budżet ograniczony do około 900 zł
- Znam angielski ale na poziomie B1 (Niewystarczającym by czytać w nim podręczniki)
Więc; potrzebuje podręcznika do jakiegoś systemu który jest:
1.Fantasy
2.Po Polsku
Figurki nie są dla mnie problemem bo można je kupić wszędzie
Polecicie mi coś?
skill347
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2017, 20:50

Bitewniak

Post autor: skill347 »

Dodam że znam wiele systemów typu Hobbit, Warhammer Fantasy Battle i Infinity ale we wszystkich sklepach internetowych są wyprzedane (a w Warszawie nie ma dużo sklepów figurkowych)
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Bitewniak

Post autor: Drasquez »

Polecam Age of Sigmar. Gra jest lżejsza niż bardziej taktyczny WFB i ma bardzo ładne modele, szczególnie nowych armii.

Popatrz na frakcje i wybierz tą, która najbardziej Ci się spodoba. Na początek zawsze dobrze jest kupić zestaw typu "Start Collecting". Skleisz, spróbujesz pomalować i zobaczysz czy Ci się podoba.

Alternatywa to grupa na fb Polskie targowisko figurek czy jakoś tak. Tam możesz kupić całe armie od ludzi i ogólnie mnóstwo rzeczy :)

Zabim jednak wpakujesz się w to hobby najlepiej żebyś wybrał się do lokalnego sklepu zobaczyć jak to wyglada. Jak się gra i czy w ogóle Ci się temat realnie podoba. No i jako system wybrać.

W razie czego polecam grupę Age of Sigmar - Polska na fb
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Bitewniak

Post autor: misioooo »

Nasza rodzima Wojnacja może :) Całkiem fajny system. I z takim funduszem spokojnie starczy!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
skill347
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2017, 20:50

Re: Bitewniak

Post autor: skill347 »

Polecam Age of Sigmar. Gra jest lżejsza niż bardziej taktyczny WFB i ma bardzo ładne modele, szczególnie nowych armii.

Popatrz na frakcje i wybierz tą, która najbardziej Ci się spodoba. Na początek zawsze dobrze jest kupić zestaw typu "Start Collecting". Skleisz, spróbujesz pomalować i zobaczysz czy Ci się podoba.

Alternatywa to grupa na fb Polskie targowisko figurek czy jakoś tak. Tam możesz kupić całe armie od ludzi i ogólnie mnóstwo rzeczy :)

Zabim jednak wpakujesz się w to hobby najlepiej żebyś wybrał się do lokalnego sklepu zobaczyć jak to wyglada. Jak się gra i czy w ogóle Ci się temat realnie podoba. No i jako system wybrać.

W razie czego polecam grupę Age of Sigmar - Polska na fb
Nasza rodzima Wojnacja może :) Całkiem fajny system. I z takim funduszem spokojnie starczy!
Napewno odniosę siędo waszych sugestii ale nie wiem czy można kupić Polską wersję Age Of Sigmar więc chyba zamówie Wojnacje :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Bitewniak

Post autor: Krwawisz »

Nie popełniaj tego błędu. Ten system rozwijany od miliona lat to jeden wielki chaos. Jak musi być Pl to zainwestuj w Afterglow. Fajny klimat, mało figurek potrzebne do sensownej gry i całkiem przyjazne zasady
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Bitewniak

Post autor: Drasquez »

Jeżeli chodzi o systemy PL to sprawdź też czy nie są umarłe i czy ktoś w ogóle gra :)

Moim zdaniem najlepszy system bitewny z PL to WOLSUNG. I jest genialny na początek. Do gry potrzebujesz raptem kilku figurek i wydasz niewiele pieniędzy. Wtedy ocenisz czy pakować się w coś dużego.
skill347
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2017, 20:50

Re: Bitewniak

Post autor: skill347 »

W sumie to Wojnacja nie ma dedykowanych figurek a podręcznik kosztuje 10 zł więc raczej nic się nie stanie jak ją sprawdzę :D
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Bitewniak

Post autor: Goldberg »

Skad jestes? Najważniejsze pytanie - bo to zdominuje w to w co bedziesz gral - bo w btewniaki samemu nie pograsz.
Nie baw sie w jakies wojnacje i inne dziwy - jesli nie jestes z wawy i nie nalezysz do waskiej grupy, to raczej w to nie zagrasz.
Graj w Age Of Sigmar - zasady masz oficialnie po polsku ---> https://www.games-workshop.com/resource ... les-pl.pdf
I pamietaj nie daj sie wkrecic w jakies nie wiadomo co - SPRAWDZ w co graja ludzie w TWOJEJ miejscowosci i w to graj....
Niestety, sam bedac z Krakowa, chcialbym pograc w miliony fajnych i klimatycznych systemow historycznych (SAGA, Lion Rampant...itd) ale nikt w to nie gra. Wiec SPRAWDZ!

edit; jeszcze raz Ci napisze, nie daj sie wciagac w jakies homemade systemy, bo nie pograsz i tylko stracisz kase. Wolsung w polsce jest MARTWY
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
sorniak
Posty: 15
Rejestracja: 04 wrz 2013, 19:45

Re: Bitewniak

Post autor: sorniak »

Goldberg pisze:Skad jestes? Najważniejsze pytanie - bo to zdominuje w to w co bedziesz gral - bo w btewniaki samemu nie pograsz.
Nie baw sie w jakies wojnacje i inne dziwy - jesli nie jestes z wawy i nie nalezysz do waskiej grupy, to raczej w to nie zagrasz.
Graj w Age Of Sigmar - zasady masz oficialnie po polsku ---> https://www.games-workshop.com/resource ... les-pl.pdf
I pamietaj nie daj sie wkrecic w jakies nie wiadomo co - SPRAWDZ w co graja ludzie w TWOJEJ miejscowosci i w to graj....
Niestety, sam bedac z Krakowa, chcialbym pograc w miliony fajnych i klimatycznych systemow historycznych (SAGA, Lion Rampant...itd) ale nikt w to nie gra. Wiec SPRAWDZ!

edit; jeszcze raz Ci napisze, nie daj sie wciagac w jakies homemade systemy, bo nie pograsz i tylko stracisz kase. Wolsung w polsce jest MARTWY
Pan jest z Krakowa i nie wiem Pan ze gramy w Veto centrum gier w Wolsung'a? :")...to moze Pan slabo szuka tych graczy? ;(((
skill347
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2017, 20:50

Re: Bitewniak

Post autor: skill347 »

Jestem z Warszawy
ODPOWIEDZ