Gra dla 6 latka, motyw piracki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Majtas
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2017, 12:34

Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: Majtas »

Cześć,
Potrzebuje pomocy w wyborze gry dla 6 latka z motywem pirackim. Jakoś Jamajka do mnie nie przemawia,ale jakoś ciężko mi powiedzieć czemu.

Z góry wielkie dzięki
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: Rahu »

Od razu podkreślam, że nie grałem, ale przykuła moją uwagę (jeśli chodzi o motywy pirackie) gra dla dzieciaków pt. "Osadnicy z Catanu: Junior". Jeśli ktoś z forumowiczów miał okazję zagrać to prosimy o opinie :), a jeśli nie to na pewno znajdziesz jakieś recenzje w internecie.
https://www.rebel.pl/product.php/1,606/ ... unior.html
Na allegro cena to ok. 90zł.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: Lothrain »

Majtas pisze:Cześć,
Potrzebuje pomocy w wyborze gry dla 6 latka z motywem pirackim. Jakoś Jamajka do mnie nie przemawia,ale jakoś ciężko mi powiedzieć czemu.

Z góry wielkie dzięki
Jeśli wchodzi w grę dwuosobówka to zerknij na Aarrr! Jeśli szukasz większego tytułu polecam Wielką Ucieczkę, czyli reedycję Cartageny.
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: Relo »

Poza wspomnianymi : Aaar!! oraz Wielką Ucieczką, możesz zerknąć również na Piraci: Karaibska Flota (chyba dla starszego gracza jest tam niestety trochę tekstu na kartach, ale kostki są iście pirackie) oraz Piratoons (kafelkowe budowanie swojego statku).
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: EdekDemolka »

Oprócz wyżej wymienionych przez kolegów, to może jeszcze - Ahoj, piraci i Kosmiczni piraci (oba Egmont), Piraci z odległych mórz (Trefl), Black Pirate, Ahoj, skarby (oba Haba).
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: Tomzaq »

Ja bym się przyjrzał polskiej reimplementacji gry Boomtown PP. Cathalli & Faiduttiego pt. Piraci - Karaibska flota. Wyd. Egmont.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: Lothrain »

Tomzaq pisze:Ja bym się przyjrzał polskiej reimplementacji gry Boomtown PP. Cathalli & Faiduttiego pt. Piraci - Karaibska flota. Wyd. Egmont.
To bardzo fajny tytul, ale z racji sporej ilosci tekstu na kartach polecanie go dla 6-latka chyba nie ma sensu. Plynnie grac nie bedzie.
GeniesGames
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: GeniesGames »

Rahu pisze:Od razu podkreślam, że nie grałem, ale przykuła moją uwagę (jeśli chodzi o motywy pirackie) gra dla dzieciaków pt. "Osadnicy z Catanu: Junior". Jeśli ktoś z forumowiczów miał okazję zagrać to prosimy o opinie :)
Potwierdzam, gra jak najbardziej z motywem pirackim :) naszym celem jest pozyskiwanie surowców i wybudowanie obozów pirackich na wyspie. Myślę, że jest lepszą propozycją niż Aarrr! jeśli poszukujesz trochę dłuższej gry niż 15min
Genies Games - największa wypożyczalnia gier planszowych w Warszawie
Oferta wypożyczalni
ostiego
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2017, 09:43

Re: Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: ostiego »

"Bitwa o Tortugę" od Fox Games. Łatwa, króciutka, przyjemna, niepozorna, a wciągnie nie jednego "dorosłego"=p
Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych KOŚCI przedstawia: Potwornie Dobre Granie - cykl wydarzeń w Puszczykowie k/Poznania.
Więcej na naszym fejsie https://www.facebook.com/SMGPKosci
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Gra dla 6 latka, motyw piracki

Post autor: morthi »

Polecam Pirate's Cove. Sześciolatek poradzi sobie bez problemu z zasadami, które w miarę potrzeby możesz uprościć.
ODPOWIEDZ