Zamówienia za granicę

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Demigrantka
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:47

Zamówienia za granicę

Post autor: Demigrantka »

Hej :)
Powoli powiekszam swoja kolekcje planszowek, jednak mieszkam w Niemczech i tu przepasc cenowa miedzy niemieckojezycznymi a polskojezycznymi tytulami bywa czesto zastraszajaca. W Polsce bywam rzadko i nie mam znajomych ktorzy regularnie tam jezdza. Szukam wiec alternatywy dla ebay i sklepow stacjonarnych stad moje pytanie:

- Które sklepy z fajnym asortymentem maja opcje wysylki za granice?
- ktore sklepy oferuja przyzwoity koszt wysylki?

;)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Zamówienia za granicę

Post autor: gregos »

Tutaj masz namiary na dwa sklepy. O koszty musisz dopytać.

http://aleplanszowki.pl/content/6-dostawa

https://www.planszomania.pl/dostawa/
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Zamówienia za granicę

Post autor: arqueek »

Z doswiadczenia wiem, ze sklepy za wysylke zagraniczna nie chca zensc z ceny ponizej 60pln. Mieszkam w Holandii, podejrzewam jednak, ze do Niemiec bedzie bardzo podobnie. Generalnie nie opaca sie, chyba, ze robisz naprawde spore zamowienie, ale i wtedy koszta wzrastaja.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Zamówienia za granicę

Post autor: genek »

No bo wysyłka za granicę jakiejkolwiek paczki to te 60zł to zwykle minimum. No chyba, ze uda ci sie upchnąć w list polecony to mozesz jakos tanio wysłać.
Demigrantka
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:47

Re: Zamówienia za granicę

Post autor: Demigrantka »

Hmm... szkoda :|
Widzialam, ze z Niemiec do Polski paczka do 30kg kosztowala 22€. Myslalam, ze moze z Polski cena podobna, bo jednak te gry, ktore mnie interesuja troche waza.
Mam fajnie zaopatrzony sklep w miescie, ale jak kupie pozycje z kartami, to tylko z mezem pogram, a kogos z Polski juz nie wciagne na partie, bo jezyk.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Zamówienia za granicę

Post autor: Pan_K »

Ale 22€ to więcej niż 60zł. Wiec cena podobna, a nawet bardziej korzystna.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Zamówienia za granicę

Post autor: maciejo »

Demigrantka pisze:Hmm... szkoda :|
Widzialam, ze z Niemiec do Polski paczka do 30kg kosztowala 22€. Myslalam, ze moze z Polski cena podobna, bo jednak te gry, ktore mnie interesuja troche waza.
Mam fajnie zaopatrzony sklep w miescie, ale jak kupie pozycje z kartami, to tylko z mezem pogram, a kogos z Polski juz nie wciagne na partie, bo jezyk.
A gdzie mieszkasz :?: ,ja jeżdżę często do polski więc mógłbym Ci coś przy okazji przywieżć,lub wysłać z niemiec wtedy to na pewno będzie taniej :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 482
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Zamówienia za granicę

Post autor: strid3rr »

Wysyłka kurierska DPD to jakieś niecałe 60zł, bylebyś miała kogoś w Polsce kto Ci to wyśle.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Zamówienia za granicę

Post autor: ArnhemHorror »

<gravedigger mode on>

Czy w ciągu ostatnich lat pojawiły się jeszcze jakieś rzetelne sklepy oferujące szybką w realizacji i rozsądną cenowo wysyłkę w obrębie UE? Pytam, bo zależy mi na zamówieniu Dylematów Króla pod choinkę. Z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika, że w większości przypadków, nawet jeśli dany sklep oferuje taką dostawę, to trzeba czekać przynajmniej kilka dni na łaskawe rozpatrzenie zapytania i określenie ceny, a następnie kolejne kilka na realizację zamówienia. Najlepsze doświadczenie mam ze sklepem online Portalu, które z racji bycia międzynarodowym wydawnictwem jest w stanie zaoferować taką formę wysyłki standardowo, ale u nich raczej nie kupię Dylematów;) Rozumiem, że dla większości zwykłych sklepów wysyłka zagraniczna nigdy nie będzie głównym kanałem zbytu, ale chciałbym usłyszeć przykłady tych, które są w stanie "zawalczyć" o nawet tak specyficznego klienta.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
ODPOWIEDZ