Ameri głównie dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Golin »

Witam, jak w temacie poszukuję ameri które dobrze działa na dwie osoby ale nie tylko i wyłącznie gry pod dwie osoby. Obecnie mamy the others i działa bardzo dobrze ale wolałbym bardziej coś w klasycznym stylu fantasy, myślałem o Descent ale nie wiem czy dobrze będzie działał na 2 osob.
Njalepiej by było żeby gra była po polsku, ale proszę też o typy ver ang jak np Massmora.

Stopień zaawansowania nie ma znaczenia
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: jakmis83 »

W tej kategorii sprawdź Runebound 3 edycja.
Gra w klimacie fantasy od 2 do 4 osób, ale wg różnych recenzji i opinii, które poznałem, tytuł jest najlepszy dla 2 osób.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Jiloo »

Descent w tradycyjnej formie działa dobrze na dwie osoby. Jedna osoba jest tym złym i kieruje potworami, druga kieruje dwoma postaciami. Gra się skaluje w zależności od ilości graczy.
Jak chcecie kooperatywnie to są jakieś scenariusze (nie grałem) i aplikacja która działa dobrze.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Golin »

o zapomniałem ze runebound 3 także już mamy :D
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Largo »

Trochę podkleję się pod temat :)
Otóż moja przygoda z planszówkami trwa stosunkowo niedługo, bo trochę ponad pół roku, ale i tak zdążyłem już wsiąknąć na dobre :P Przerobiłem sporo tytułów, które pozwoliły mi zdecydować, że jestem zdecydowanie pro ameri, aniżeli euro. W mojej skromnej kolekcji oprócz mniejszych gateway'ów na szczycie stoi Eldritch Horror i wiem, że na pewno będę go rozwijał kolejnymi dodatkami. Zarówno solo, jak i w grupie nie przestaje mnie zadziwiać :)
Jednak chciałbym do kolekcji dokoptować inne ameri. Inne przede wszystkim pod kątem klimatu, bo niestety nie każdego zachwycają macki Cthulhu. Fajnie, gdyby był tryb solo, ale nie jest to obowiązek, oraz aby nie była to totalna jednorazówka. I ważne, aby gra nie kosztowała więcej niż te 180 zł, a wiadomo im mniej tym lepiej :)
Jestem niemalże zdecydowany właśnie na Runebounda 3, ale opinie potrafią być różne na jego temat. Chciałbym poznać przede wszystkim wasze zdanie na temat wad tej gry. Obejrzałem chyba już wszystkie recenzje tego tytułu, ale i tak coś mnie powstrzymuje.
Myślałem nad Descentem, ale cena, jednak nie dla mnie. Poza tym chyba wolałbym coś na "otwartym terenie", a niekoniecznie dungeon crawler.
Kolejną opcją są Magia i Myszy, ale nie wiem, czy nie będzie to za proste do grania w gronie tylko dorosłych graczy :P Gram najczęściej solo lub z dziewczyną lub w gronie 4-5 kumpli.
W przyszłym roku z pewnością zakupię Zombicide: Black Plague.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Golin »

runebound 3 polecam działa idealnie w dwie osoby, polecam też the others, dużo kostek trochę taktyki i też działa super we dwie osoby, a sam obecnie zastanawiam się nad Shadespire całkiem ciekawie to wygląda chociaż to bardziej taki xwing w świecie warhammer-a
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Morgon »

Cały problem z Runebound 3 ed. polega na tym, że każdy gra sobie. Ta gra to bardziej optymalizacyjny wyścig. Klimat jak dla mnie jest średni, ale to moje osobiste odczucie. To co mi się nie podoba to przede wszystkim sposób pozyskiwania przedmiotów w tej grze. Wyłącznie poprzez zakupy w mieście. Przygody przygodami, ale zyskujesz z nich oprócz doświadczenia prawie wyłącznie kasę. Czasami żeton wiedzy albo możliwość zakupu przedmiotów (sporadycznie). Całość polega na budowanie kombinacji przedmiotów + zdolności, które mają ostatecznie przyczynić się do zgładzenia Bossa. Mechanizm uczenia się nowych zdolności to najmocniejsza rzecz w tej grze. Jest to rozwiązane bardzo klimatycznie i jest nad czym pomyśleć. Niestety jeśli nie trafimy dobrego przedmiotu do umiejętności to jesteśmy w tyle za konkurencją. Karty zdolności można mielić dosyć szybko, podczas gdy szukanie przedmiotu jest bardzo powolne (dobieramy 3-4 karty umiejętności a tylko 1 kartę przedmiotu za akcję). Ostatnio grałem z kolegą, który widział grę pierwszy raz na oczy. Wygrał. Dobrze mu podeszły przedmioty do siebie nawzajem jak i do wykupionej zdolności. Solo gra chodzi dobrze. Przynajmniej w pierwszym scenariuszu ze smokiem. Nekromanta ponoć nie nadaje się na solo granie bo za trudny, ale muszę to jeszcze sprawdzić. Może z dodatkiem Nierozerwalne Więzi w trybie coopa gra nabiera skrzydeł, ale jako rywalizacja to największa interakcja jest wtedy gdy walczysz jako potwór przeciwko graczowi. Póki co mi bardziej siadł Eldritch.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: jakmis83 »

Largo, Magia i Myszy mają bardzo dobre opinie, ale jest kwestia regrywalności. Gra opiera się na scenariuszach.
Czyli jak dla mnie jest to jednorazówka.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Largo »

Dzięki za opinię. Morgon wymienił dokładnie wszystkie rzeczy jakich obawiam się w Runebound, a z drugiej strony w tej cenie nic lepszego, przygodowego w klimacie innym niż Cthulhu chyba nie znajdę.
I teraz trzeba się zastanowić, czy zakupić R3, czy może Magię i Myszy (choć tu już raczej odpuszczę), czy może po prostu jakiś dodatek do eldritcha i nie zawracać sobie głowy urozmaiceniami :P
Eh.. jak macie jakąś inną ciekawą pozycję to też możecie podrzucić ;)
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Golin »

Jak po ang to może coś z dungeons and dragon
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: sidmeier »

Sprawdź Tajniaków, bo warto.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Quba40 »

Golin pisze:Jak po ang to może coś z dungeons and dragon
Ja również polecam D&D planszowe. Zerknij sobie do tego wątku http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=45029
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Ameri głównie dla 2 osób

Post autor: Rocy7 »

Rzuc okiem na Claustrophobie lub Space Hulk ewenutalnie pomysl o grze w stylu moba jak Rum and Bones Second Tide. Mozesz tez rzucic okiem na http://www.przystole.org/2017/10/17/prz ... -podziemi/
ODPOWIEDZ