pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
freind
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2017, 11:41

pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Post autor: freind »

witam wszystkich.

założyłem konto na forum w celu utworzenia tego wątku.

od jakiegoś czasu poszukuje nowej gry do swojej kolekcji. oglądam i czytam recenzje gier planszowych/karcianych. nie mogę jednak na nic się zdecydować.

dlatego pomyślałem, ze zwrócę się z prośba o pomoc do innych graczy.

na codzień gram z narzeczona. czasem przychodzą do nas znajomi i gramy w 4 osoby.
gry, które aktualnie u nas goszczą: „wsiąść do pociągu”, „small world”, „dixit”, „patchwork”. od czasu do czasu gramy w „warhammer- inwazja”.

szukam czegoś w stylu pierwszych dwóch tytułów. ładnie wydanej, gry przygodowo-strategicznej. niezbyt ciężkiej ale tez nie banalnej.

i teraz prośba do Was. proszę o podanie po jednej propozycji. najlepiej Wasze ulubione tytuły. [emoji4]

z góry dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Post autor: Misio205 »

ładnie wydanej, gry przygodowo-strategicznej
Z tego co posiadam i mogę polecić:
Tezeusz: Mroczna Orbita
Mage Knight - trochę cięższy kaliber od posiadanych przez Ciebie
Wojna o pierścień - generalnie na 2 graczy, chociaż da się w 4.
Kingsport Festival - od 3 graczy
Badacze Głębin - to już jest euro, ale wykonanie gry na wysokim poziomie.

Jeżeli bierzesz pod uwagę kooperacje. Tutaj element strategii jest innych niż w grach konfrontacyjnych, ale zdecydowanie nie można grać bez planowania:
Martwa Zima
Ghost Stories
Nesmeer

Re: pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Post autor: Nesmeer »

Z gier tego typu wagi polecam:
-Epoke kamienia - bardzo ladnie wydana eurogra, prosta w zasadach, ale wymagajaca umiejetnosci planowania i zarzadzania zasobami.

-Century: korzenny szlak - wedlug mnie duzo lepsza od splendoru gra, ktorej zasady opisane sa na jednej kartce A5. Bardzo przyjemna gra z minimalna doza interakcji (mozna ewentualnie podebrac komus karte, cos jak z blokowaniem trasy we wsiasc do pociagu).

-Quadropolis - budowa miasta, fajna i rownie ladnie wydana (ten sam producent co pociagi). Do tego ma tryb zwykly i ekspercki co wydluza regrywalnosc i pozwala po pewnym czasie "odkryc gre na nowo".

Kazdy z tych tytulow oferuje inna mechanike oraz temat.
Polecam zerknac :)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Post autor: gregos »

Biorąc pod uwagę podane kryteria i tytuły, w które dotychczas graliście, to polecam Runebound 3 ed. oraz Scythe.
freind
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2017, 11:41

Re: pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Post autor: freind »

gry, nad którymi sie zastanawiałem:
- talisman ( na poczatku byłem bardzo napalony ma ta gre lecz po wypowiedziach graczy o zbyt dużej losowości trochę zrezygnowałem)
- runebound 3ed.
- 51 stan

Co sądzicie o tych tytułach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Post autor: crsunik »

Przygodowostrategiczna gra, która jest niebanalna to:
+ Merchants & Marauders
+ Xia: Legends Of The Drift System

Obie to gry tzw. pick up and deliver, ale osadzone w zgoła odmiennych realiach.
Pierwsza to gra o piratach i karaibach, druga to gra o podróży w kosmosie :)

Obie mam na sprzedaż jakby co ;) U nas ze względów na sentyment na półkach pozostanie jednak Firefly.

Z innych ciekawych gier, choć też trzeba przyznać, że cięższych:
+ Star Wars: Rebelia - świetna gra dwuosobowa
+ Near and Far - piękna gra euro z barwnymi opisami przygód

I nieco lżejszych, tytuły które wyparły całkowicie u nas Wsiąść do Pociągu jako grę do zagrania z każdym:
+ Klondike Rush
+ Kanagawa

No i na koniec:
+ Clank! - świetny deckbuilder w klimatach fantasy. Niedługo ma być wersja polska, ale jakbyś nie chciał czekać to go też mam na sprzedaż :D
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Post autor: Misio205 »

freind pisze:gry, nad którymi sie zastanawiałem:
- talisman ( na poczatku byłem bardzo napalony ma ta gre lecz po wypowiedziach graczy o zbyt dużej losowości trochę zrezygnowałem)
- runebound 3ed.
- 51 stan
runebound jest wg. mnie lepszy od talismana - mam leciwą pierwszą edycję i gra się przyjemniej. Przede wszystkim jest kontrola trudności wyzwania, więc nie ma sytuacji że ktoś ma fart w dociąganiu kart przedmiotów a ten drugi tylko trafia tylko na mocne potworki.

51 stan (też posiadam) to klimatyczny tytuł w budowanie "silnika", który wygeneruje jak najwięcej punktów. Nie wiem jak z interakcją w Master Set, ale u mnie dopiero dodatki dodały więcej kart przeszkadzających przeciwnikowi.

Z powyższego brałbym i Runebound i 51 stan - to zupełnie różne gry, z czego ten pierwszy to typowa przygodówka więc można mieć obie w kolekcji
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Post autor: gregos »

Nie bez powodu wcześniej właśnie wymieniłem Runebound (koniecznie zakup 3 edycję). Poszukujesz gry przygodowej - to właśnie ona, dodatkowo ma być ładnie wydana - ta jest bardzo ładna, no i Twoja przygoda z planszówkami dopiero się rozwija, więc jest to jak najbardziej odpowiedni tytuł, aby przejść poziom wyżej, ale nie żeby się zrazić. Nic, tylko brać i grać. :wink:
freind
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2017, 11:41

Re: pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry

Post autor: freind »

gregos pisze:Nic, tylko brać i grać. :wink:
tak tez sie chyba stanie. jestem bardzo bliski zakupu tej wlasnie gry. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ