Wojna o pierścień - od jakiego wieku?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Wojna o pierścień - od jakiego wieku?

Post autor: Ziomalek78 »

Mam pytanie do grających w Wojnę o pierścień (II edycja).

Rozważam zakup, ale głównym partnerem do grania byłby syn (9 lat z kawałkiem), zafascynowany trylogią Tolkiena. Młody gra spokojnie w gry takie jak Terra Mystica, Eclipse, Agricola, Troyes, Cywilizacja TTA, Zamki Burgundii czy Terraformacja Marsa, SW LCG. Gra spokojnie w tym sensie, że nie ma żadnych problemów z graniem zgodnie z zasadami i chętnie siada do tych tytułów z dorosłymi graczami (jego kumple jeśli już grają z nim w coś to w Dobble, Tajniaków czy Niezłe ziółka). Wygrywa jednak sporadycznie, co mu nie przeszkadza - cieszy się graniem. Czy WoP, w porównaniu z wyżej wymienionymi poważniejszymi tytułami bardzo odbiega poziomem skomplikowania zasad czy wymaganiami dotyczącymi strategicznego myślenia? Z uwagi na element losowy w grze, liczę, że czasem może to przeważyć szalę zwycięstwa na korzyść młodego gracza co wydaje się być atutem, ale nie chcę przesadzić...

Wagę gry wg BGG czy zalecany wiek gracza oczywiście znam ale gdybym się tym kierował, to dalej z synem grałbym tylko w Domek, Carcassonne czy Wsiąść do pociągu (co też oczywiście ma swój urok, ale ile można...)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Wojna o pierścień - od jakiego wieku?

Post autor: rastula »

zagraj i się przekonasz...

przecież my nie znamy twojego dziecka :)
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Re: Wojna o pierścień - od jakiego wieku?

Post autor: Ziomalek78 »

rastula pisze:zagraj i się przekonasz...

przecież my nie znamy twojego dziecka :)
Słuszna uwaga, dzięki! Nie zastanowiłem się zanim zapytałem.

Znam swoje dziecko, nie znam gry o którą pytam. Sądzę, że przedstawiłem wystarczająco stopień ogrania potencjalnego gracza.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Wojna o pierścień - od jakiego wieku?

Post autor: rastula »

Biorąc pod uwagę tytuły , które podałeś, to z zasadami nie powinno być problemu.

natomiast 2 rzeczy mogą być dla 9 latak problemem a) duża ilość utajnionych informacji ( rodzic nie pomoże) b) spora ilość strategicznego planowania z wyprzedzeniam - w euro grze to na ogół sałatka punktowa - zawsze się coś ugra i nie ma poczucia braku ... w takim ameritraszu jedna pomyłka może położyć całą grę...


ale zabawa może być fajna


a może bitwa 5 armii - ponoć jest nieco prostsza
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Wojna o pierścień - od jakiego wieku?

Post autor: gregos »

Może najpierw spróbuj wprowadzić syna w ameri trochę bardziej przystępnym tytułem jakim jest Runebound 3 ed. To pozwoli mu się ograć i zaznajomić z tym gatunkiem gier. Następnie spokojnie już będziesz mógł wyciągnąć na stół Wojnę o pierścień.
ODPOWIEDZ