Gra dla wybrednej mamy ;)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wisza94
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2017, 16:25

Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: wisza94 »

Hej,

wkręcam w planszówki moich rodziców 60+. Tata dał się wciągnąć, po tym jak pokazałam mu Carcassonne zamówił sobie podstawkę i sześć dodatków. Mama już nie jest taka chętna, więc poszukuję czegoś co jej się spodoba. Poniżej info w co grali i na co zwraca uwagę moja mama:

- Carcassonne: Mama nie lubi, myślę, że ze względu na to, że mój tata za bardzo się wkręca i dąży do zwycięstwa. Entuzjastyczna radość z wygranej i podkładanie świni przez tatę chyba do mamy nie trafia ;)
- Splendor: Zaiskrzyło, ale "za długo się czeka na swoją kolejkę, by potem się okazało, że wszystkie plany wzięły w łeb przez ruch innego gracza"
- Owce na wypasie: Fajne, ale szybko się znudziło. Za dużo rywalizacji - tata ją zablokuje i już nie ma co robić.
- Jaipur, Rój - zupełnie nie wzbudziły zainteresowania.

Podsumowując: szukam prostej gry, mającej mało zasad a wymagającej myślenia, w której jest jak najmniej interakcji i każdy sobie rzepkę skrobie. W której ruchy innych przeciwników nie wpływają na przebieg gry, a tury są szybkie i nie generują przestojów u graczy-myślicieli. No i najlepiej, by nie była to gra logiczna, bo takie szybko się nudzą.

Jakieś pomysły? :)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: gregos »

Może któryś z tych tytułów spodoba się Twojej mamie - Century: Korzenny Szlak, Domek, Wyspa Skye, Quadropolis, Zamki Burgundii.
Najlepiej włącz jej na yt przykładową rozgrywkę tych gier, aby sama mogła ocenić czy to coś odpowiedniego dla niej.
wisza94
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2017, 16:25

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: wisza94 »

Dzięki! Czy na pewno spełniają te kryteria, które podałam wyżej? No bo np. Korzenny Szlak jest jeszcze gorszy niż Splendor w tym, co się mojej mamie nie podoba, tzn. ruchy innych graczy bardzo wpływają na rozgrywkę i mogą ją popsuć. Gra generuje też przestoje, bo wymaga jeszcze większego zastanowienia
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: kdsz »

Winnica - symultaniczne ruchy, więc nie czeka się na swoją turę. Można grać w zasadzie w dowolną liczbę osób (od 1 wzwyż). Gra bardzo lekka, ale nie prostacka. Da się trochę pogłówkować.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: poooq »

6 bierze!: moi rodzice bardzo lubią.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4633
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1026 times
Been thanked: 1942 times

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: warlock »

Bierz Pandemica, zagrajcie sobie kooperacyjnie rodziną ;).
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: mBird »

+1 Wyspa Skye
Od siebie dorzucę Red7, Gejsze i Wsiąść do Pociągu (która wersja to już zależy od ilości graczy).
Wspomniane Zamki Burgundii są bardzo dobre, ale ja bym zaczekał z tą pozycją jeszcze chwilę.
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: basickak »

Przeczytałam mamie Twojego posta, na co mama "Napisz tam Kakao albo Domek albo te cyferki (NMBR9)"

Zasad mało i łatwo przyswajalne, interakcja hmm... w domku podebrać karty, w kakao - walka o świątynie? można ciut pomyśleć. NMBR9 czysta abstrakcja, ale mamuśka chociaż w 80 % przegrywa, to ciągle chce grać, bardzo szybka i typowo każdy sobie rzepkę skrobie, można samemu trenować
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: kenigis »

Tak kakao jest spoko. Ciekawa gra bez większych wad i ciężko będzie komuś odskoczyć w pkt tak jak w carcassone więc uczucie porażki nie boli aż tak bardzo, ale zarazem gracz lepszy raczej na pewno wygra.

Winnica też jest super, bardzo polecam.

Do tego można by jeszcze zwrócić uwagę na Kanagawę, CV, Szaloną misję, Złoty interes, Enigmę (od albi), Kingodmino i jungle brunch

Edit:
Patchwork!
edyyta
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2014, 18:55

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: edyyta »

Myślę, że Kanagawa może się spodobać. Nie dłuży się, pięknie wykonana, bardzo proste zasady :)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: Miszon »

Mało interakcji, dużo myślenia, proste zasady.
Brzmi jak jakiś eurosuchar. ;)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Marur
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2017, 22:31

Re: Gra dla wybrednej mamy ;)

Post autor: Marur »

Gry, które najbardziej lubi moja teściowa: Tajniacy, Hanabi, Domek, Karuba, Kakao, Tokaido, Celestia.
ODPOWIEDZ