Gra solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Gra solo

Post autor: jakmis83 »

Drodzy,

Chcę trochę rozszerzyć moją kolekcję o kilka tytułów. Proszę Was o radę.
Szukam przede wszystkim gry od 1 gracza z dużą regrywalnością. Odpadają gry z aplikacją.
Co mam: Robinson, Eldritch Horror, Pola Arle, Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy oraz zamówione Terraformacja i This War of Mine.
Czego nie chcę(miałem lub nie ten klimat): Arkham Horror, K2, Agricola, Pokój 25, Osadnicy: NI i Posiadłość Szaleństwa 2 ed.
Może być zarówno euro jak i ameritrash. Bardziej preferuję grę planszową od karcianej.
Myślę o: Gears of War, Kawerna lub Uczta dla Odyna, Space Alert, Lewis&Clark oraz 1944: Wyścig do Renu.
Fajnie jak będzie w języku polskim.
Może znacie coś jeszcze godnego uwagi?
Ostatnio zmieniony 24 paź 2017, 00:31 przez jakmis83, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra solo

Post autor: gregos »

Skoro posiadasz już Pola Arle, to do gry solo odpuść sobie Ucztę i Kawernę. Gears of War to dobry wybór, ale rozważ jeszcze Runebound 3 ed. A jeśli masz możliwość zakupienia gdzieś Lewis&Clark, to zdecydowanie bierz.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra solo

Post autor: jakmis83 »

gregos pisze:Runebound 3 ed.
Wiem, że do Runebounda jest szykowany dodatek z trybem gry solo i kooperacji.
Czy jednak na chwilę obecną w samą podstawkę da się grać solo?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra solo

Post autor: Gatherey »

Wydaje mi się, że gdzieś widziałem, że są warianty solo na BGG
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Gra solo

Post autor: kastration »

Do gier solo ze swojej listy skreśl Wyścig do Renu. Słabiutko chodzi solo w porównaniu, jak się już zagra z żywym przeciwnikiem.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Gra solo

Post autor: Largo »

Też stoję przed podobnym wyborem, ale chyba wstrzymam się do polskiej wersji zombicide black plague, bo po drodze trzeba jeszcze Inis kupić :-)
Runebound na pewno ma fanowski tryb solo, a z dodatkiem dojdzie oficjalny tryb.
BTW jak chodzi terraformacja solo i w dwie osoby?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra solo

Post autor: gregos »

Bez jakiegokolwiek dodatku Runebound wyśmienicie śmiga w trybie solo. Robisz dokładnie to samo co w 2,3 lub 4 osoby, tylko znacznie krócej to trwa, bo nie czekasz na swoją turę. Nie ma tutaj co prawda wyścigu o to, kto pierwszy zmierzy się z końcowym bossem. Można też oczywiście zagrać dwoma bohaterami.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Gra solo

Post autor: charlie »

Sprawdzałeś może Ghost Stories pod kątem gry solo?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra solo

Post autor: jakmis83 »

charlie pisze:Sprawdzałeś może Ghost Stories pod kątem gry solo?
Tak, brałem tę grę pod uwagę. Wiem, że jest dobra i trudna(to plus tej gry), ale nie podoba mi się wizualnie.
Dlatego ona odpada.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra solo

Post autor: jakmis83 »

gregos pisze:Bez jakiegokolwiek dodatku Runebound wyśmienicie śmiga w trybie solo. Robisz dokładnie to samo co w 2,3 lub 4 osoby, tylko znacznie krócej to trwa, bo nie czekasz na swoją turę. Nie ma tutaj co prawda wyścigu o to, kto pierwszy zmierzy się z końcowym bossem. Można też oczywiście zagrać dwoma bohaterami.
Oj kusisz tym Runeboundem, kusisz. Nie dość, że ładna, fajna mechanicznie, to jeszcze jest dobra i ma niezłe recenzje.
Kusisz :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra solo

Post autor: gregos »

Oj tam, oj tam. :twisted:

Też się wahałem przez jakiś czas, ale w ogóle nie żałuję wyboru.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra solo

Post autor: jakmis83 »

Jeśli można grać solo bez uszczerbku na mechanice, to jestem przekonany.
Oczywiście, jeżeli rozgrywka jest świetna.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra solo

Post autor: esztfke »

Ewentualny problem jest taki, że w walce nie ma AI tylko sam musisz decydować za przeciwnika jak pożytkować jego żetony najbardziej korzystnie dla niego.
W tym dodatku co-op dochodzą tabelki, które w prosty sposób pokazują co masz zrobić za przeciwnika.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra solo

Post autor: gregos »

Jeśli można grać solo bez uszczerbku na mechanice, to jestem przekonany.
Oczywiście, jeżeli rozgrywka jest świetna.
Jak najbardziej jest.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Gra solo

Post autor: EsperanzaDMV »

A ja Tobie polecam przetestować jakiegoś dobrego dungeon crawlera :) Ostatnio kupiłem D&D Legend of Drizzt i jestem zachwycony - w ogromny pudle 40 figurek (w tym jedna monstrualna - balora - oraz kilka naprawdę dużych, smoka, yochola i trolli) oraz 13 punchboardów, z których wypycha się ponad 400 elementów. A to wszystko za cenę ok. 180zł :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Gra solo

Post autor: Goldberg »

jak regrywalnosc?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
miltonsec
Posty: 34
Rejestracja: 15 kwie 2016, 20:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra solo

Post autor: miltonsec »

Jesli Cie nie odrzuca gra po angielsku (ale jezyk jest prosty i przystepny) to polecam Days of Ire :> naprawde wg mnie bardzo bardzo fajnie chodzi solo :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Archanioł
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:56
Lokalizacja: Płock

Re: Gra solo

Post autor: Archanioł »

Wyścig do Renu miał akurat taką sobie jednoosobową wariację. Inna rzecz że w drugą edycję nie grałem

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra solo

Post autor: DrunkHamster »

Jeżeli gdzieś znajdziesz, to zdecydowanie Lewis & Clark
slawoj
Posty: 20
Rejestracja: 05 maja 2017, 13:34

Re: Gra solo

Post autor: slawoj »

Mój głos na Runebound 3rd [emoji3]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra solo

Post autor: hanys246 »

jakmis83 a jak Ci się gra solo w Pola arle? Ja mam podobne upodobania jak ty:) Ja solo grywam najczęściej w Gears of war, Mage Knight, Robinsona, Eldritch Horror. Ewentualnie pomyśl nad nietypową tematyką, jaką daje Pandemic:)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra solo

Post autor: jakmis83 »

hanys246 pisze:jakmis83 a jak Ci się gra solo w Pola arle? Ja mam podobne upodobania jak ty:) Ja solo grywam najczęściej w Gears of war, Mage Knight, Robinsona, Eldritch Horror. Ewentualnie pomyśl nad nietypową tematyką, jaką daje Pandemic:)
Gra solo w Pola Arle jest świetna i dostarcza mi dużo radochy oraz satysfakcji z osiągniętych postępów w prowadzeniu gospodarstwa :)
Oczywiście gra jest łatwiejsza, bo brakuje drugiej osoby, która będzie blokowała pola akcji, ale nie mogę narzekać.
Początkowo myśłałem nad Gears of War, ale polecacie mi Runebound 3 edycję, poszperałem, poczytałem i coraz bardziej mi się ta gra podoba.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Gra solo

Post autor: Quba40 »

Moje propozycje solo:

1. Dungeons & Dragons Adventure System - połączenie dungeon crawlera z łamigłówką i zarządzaniem zasobami (moce bohaterów oraz HPki), bardzo regrywalny tytuł, solo można grać większą liczbą bohaterów (teoretycznie da się 1 bohaterem ale jest trochę trudniej i tracimy niektóre zależności i wspomagające zdolności)
- Castle Ravenloft - klimat gotyckiego horroru
- Wrath of Ashardalon - klimat generic fantasy
- Legend of Drizzt - klimat prozy R.A. Salvatore
- Temple of Elemental Evil - klimat świątyni pierwotnego zła
- Tomb of Annihilation - klimat puszczy i świątyni "azteckiej" z mnóstwem pułapek
Wszystkie powyższe tytuły dzielą ze sobą wszystkie komponenty, czyli można używać bohaterów, potworów, zdolności, przedmiotów, etc. Dla mnie to najfajniejszy sandbox w jaki grałem :)

2. Warhammer Quest Przygodowa Gra Karciana - bardzo udane przeniesienie Warhammer Questa na grę karcianą.

3. Karciane Podziemia - mały tytuł ale bardzo regrywalny, mini deckbuilding, który ujarzmia losowość.

4. Space Hulk Anioł Śmierci - bardzo udane przeniesienie Space Hulka na grę karcianą, jest to połączenie tower defenca z minimalizowaniem ryzyka poprzez mądre wydawanie rozkazów swoim zespołom bitewnym.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Gra solo

Post autor: Goldberg »

Pytanie do polecajacych WQ....nie nodzi sie to szybka? Kocham klimat starego swiata (Jesienna gaweda!) ale ta gra jest juz martwa. Zadnego suportu od ffg dwa dodatki dodajace tylko postacie....z takim np Pathfinderem nie ma sie co rownac (mowie o regrywalnosci bo klimatem bije go na glowe)... Jak to z tym jest?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Gra solo

Post autor: Quba40 »

Goldberg pisze:Pytanie do polecajacych WQ....nie nodzi sie to szybka? Kocham klimat starego swiata (Jesienna gaweda!) ale ta gra jest juz martwa. Zadnego suportu od ffg dwa dodatki dodajace tylko postacie....z takim np Pathfinderem nie ma sie co rownac (mowie o regrywalnosci bo klimatem bije go na glowe)... Jak to z tym jest?
Gra innymi bohaterami jest dość inna, w każdej przygodzie jest sporo losowych elementów, które zapewniają niezłą regrywalność. Jak już to ograsz to jak klikniesz w 3 link w moim opisie to przeniesie Cię na stronę z autorskimi dodatkami po Polsku (4 profesje są mojego autorstwa). Na BGG jest też sporo materiału, nowych przygód, przeciwników, bohaterów. Jeśli chce Ci się bawić w drukowanie to polecam.
ODPOWIEDZ