Długa gra dla 2-5 osob

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kreygen
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2017, 16:18

Długa gra dla 2-5 osob

Post autor: kreygen »

Witam serdecznie, przejrzałem już sporo gier w internecie ale jednak nie mogę znaleść nic co w jakiś sposób mi odpowiada więc zwracam się z pytaniem do was :). Posiadamy talisman: magie i miecz, oraz Star wars imperium kontratakuje. Talisman jest fajny, ale trochę nam się przejadł, mamy pare dodatków, ale mimo wszystko zasuwanie po mapie w te i wewte po jakimś czasie się nudzi. Natomiast SW: IA, trafia w nasz gust perfekcyjnie, mnogość misji i ta mapa z puzzli to coś wspaniałego. Szukamy więc gry o następujących parametrach:

- gra dla 2-5 osób, ale najważniejsze żeby była grywalna dla 3, bo zdecydowanie najczęściej tak gramy
-Długa rozgrywka, przy talizmanie potrafiliśmy siedzieć nawet 8h, SW trwa jeszcze dłużej, więc dzięki aplikacji zapisujemy postępy i rozgrywkę kończymy na kilka podejść.
-Zawsze cieszy nas możliwość wyboru postaci i ulepszania jej, zdobywania nowych przedmiotow etc, wiec byłby to atut
-Misji budowanych z puzzli pewnie nie ma w zbyt wielu grach...Ale byłoby świetnie !

Czekam więc na jakieś propozycje, mam nadzieje że nie jestem zbyt wybredny :)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Długa gra dla 2-5 osob

Post autor: czeczot »

Descent - praktycznie to samo co imperium tylko w świecie fantasy. Dodatkowy plus to aplikacja, ma też być po polsku, żeby grać wszyscy przeciwko grze.

Posiadłość szaleństwa - 3-4 osoby to tak optymalnie. Rozgrywka dosyć długa bo są kolejne scenariusze. Postacie do wybory i zdobywają przedmioty podczas misji. Puzzle jako mapa. Wszyscy przeciw grze / aplikacji.

Runebound - odpowiedz na magie i miecz wraz z usunięcie głównych problemów. Otwarta plansza, ciekawy system walki. Postacie do wybory i zdobywają przedmioty podczas misji. Rozgrywka ograniczona w czasie. Są scenariusze i dodatki wiec trochę potrwa zanim się znudzi. Moim zdaniem gra dużo lepsza od Talizmanu w którym bieganie w kółko po pewnym czasie nuży. Praktycznie bez walki pomiędzy graczami.

Eldrich Horror - Rozgrywka dosyć długa bo są kolejne scenariusze i mnóstwo dodatków. Postacie do wybory, ich rozwój w trakcie grania, zdobywanie przedmioty i rozwój umiejętności podczas misji. Wszyscy przeciw grze. Stała plansza

The others - plansza jako puzzle. Trochę kart ale nie ma rozwoju postaci. Rozgrywka ograniczona w czasie ale są scenariusze i dodatki wiec trochę potrwa zanim się znudzi. Walka trochę ciekawsza niż w imperium, więcej czynników decyduje o wyniku.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Długa gra dla 2-5 osob

Post autor: gregos »

Może któraś z tych pozycji Cię zainteresuje: Zombicide, Zombicide: Black Plague, Eclipse, Burning Suns, Food Chain Magnate, Twilight Imperium, Lords of Hellas, Lobotomy oraz ewentualnie Forbidden Stars (co prawda maksymalnie na 4 osoby, ale jeśli najczęściej gracie we 3, to warto ją rozważyć).
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Długa gra dla 2-5 osob

Post autor: DrunkHamster »

Skoro masz IA to bez sensu kupować słabszego Descenta.
The Others może wam się spodobać. Zombiecide Black Plague także, ale jeżeli zależy wam na polskiej edycji to trzeba bedzie jeszcze poczekać.

Runebound 3ed jak najbardziej, ale jest to gra nastawiona na kupno dodatków. W podstawce znajdziesz tylko dwa scenariusze.
ODPOWIEDZ