Gra w uniwersum Star Wars

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Zaan84 »

Ale fajnie sie grało już od starterów czy trzeba było dokupić boostry zeby było ciekawie? Ile wydałeś na gre i busterki jesli można wiedziec?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Phate »

Ja zdecydowałem się na kupno gry pod koniec promocji (1+1 gratis)

Kupiliśmy jeden starter początkowy za 45 zł i dostaliśmy drugi gratis. Od razu kupiłem 5 boosterów za 11,90 zł każdy i dostałem 5 gratis.
Zagraliśmy z żoną wieczorem w podstawowe talie i było naprawdę fajnie ale jako, że mieliśmy już 10 boosterów to od razu je otworzyliśmy ;) Na drugi dzień kończyła się promocja więc dokupiliśmy jeszcze 5 boosterów aby zrobić sobie pule kart do późniejszego składania talii.

Ostatecznie wydaliśmy ok 150 zł mamy dwa zestawy podstawowe i 100 dodatkowych kart (w tym 20 z kostkami)
Jest już spora pula kart do budowy lub modernizacji talii - nie mamy zamiaru robić dodatkowych zakupów

Odpowiadając na twoje pytanie o same startery podstawowe to do domowego grania są fajne ale po kilku partiach będziesz miał ochotę coś zmienić albo dodać (masz w nich 20 kartowe talie a docelowo kart powinno być 30), wtedy na pomoc przychodzą boostery lub możliwość pojedynczego dokupowania kart na kilku stronach w internecie.

Samą grę uważam za bardzo dobrą i udaną. Nie jest to kopia już istniejących systemów a całkiem nowy fajny mechanizm łączący karty i kości. Można by pomyślę, że przez kostki i karty o wygranej decyduje ślepy los ale tak nie jest bo w mechanice jest bardzo dużo sposobów aby kostki np ponownie przerzucić, usunąć niewygodne wyniki z kostek przeciwnika lub samemu wybrać sobie ściankę kostki do rozpatrzenia.

ufff trochę się rozpisałem ale mam nadzieję, że rozwiałem kilka twoich wątpliwości.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Zaan84 »

Dzieki serdeczne za informację. Chyba sie skuszę na podstawke 1+1 i zobacze co się będzie działo
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Phate »

Promocja 1+1 Już się niestety skończyła.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra w uniwersum Star Wars

Post autor: Tuminure »

Phate pisze:Promocja 1+1 Już się niestety skończyła.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Skończyła się na stronie galakty - niektóre sklepy (planszomania, veto, morgad, aleplanszowki) mają jeszcze te zestawy w sprzedaży. Nie sprawdzałem/pytałem czy realizują takie zamówienia ale podejrzewam, że nie byłoby z tym problemu.
ODPOWIEDZ