Gra dedukcyjna dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
xedrus
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:13

Gra dedukcyjna dla 2 osób

Post autor: xedrus »

Witam,
jak w temacie - szukam gry dedukcyjnej dla 2 osób najlepiej w klimacie Sherlocka (fani serialu :D ). Znalazłem serię Sherlock Holmes Consulting Detective, która jest ideałem niestety tylko po angielsku... Czy jest jakaś szansa, że w najbliższej przyszłości powstanie polskie wydanie np. tegorocznej edycji (Jack the Ripper)? Dodatkowo zainteresowały mnie gry Tajemnica Whitehall i List z Whitechapel, tylko nie mogę się zdecydować, która będzie lepszym wyborem :roll: . Listy z Whitechapel wydają się bardziej klimatyczne i z ciekawszymi zasadami, niemniej jednak rozgrywka w Tajemnice Whitehall jest dynamiczniejsza i przez to przyjemniejsza :?: Która z tych dwóch gier będzie lepszym wyborem? Jakie inne gry dedukcyjne w takim klimacie polecacie?
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra dedukcyjna dla 2 osób

Post autor: Khag »

Tajemnice z Whitehall są zarąbiste ;) Żoną uwielbia tą grę.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Poznań i okolice.
Gosterq
Posty: 201
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra dedukcyjna dla 2 osób

Post autor: Gosterq »

Sherlock Holmes Consulting Detective ma się ukazać w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Rebel. Niestety nie pamiętam już która część. Tytuł miał się ukazać jeszcze w tym roku, no ale niestety... :-(
xedrus
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:13

Re: Gra dedukcyjna dla 2 osób

Post autor: xedrus »

Khag pisze:Tajemnice z Whitehall są zarąbiste ;) Żoną uwielbia tą grę.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
W zasadzie jestem pewny, że wezmę którąś z duetu Tajemnice/Listy tylko nie mogę się zdecydować... Czy ktoś grał w obie i może powiedzieć czy Tajemnice są rzeczywiście lepsze (?) tj. bardziej zbalansowane, dynamiczniejsze (chodzi tylko o grę w składzie 2 osobowym)?
Gosterq pisze:Sherlock Holmes Consulting Detective ma się ukazać w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Rebel. Niestety nie pamiętam już która część. Tytuł miał się ukazać jeszcze w tym roku, no ale niestety... :-(
Faktycznie najnowsza część ma się ukazać w Polsce :D. Niestety premiera dopiero IV kwartał 2018... Przynajmniej o przyszłoroczny prezent na święta nie muszę się martwić :mrgreen:
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dedukcyjna dla 2 osób

Post autor: Pixa »

Grałem tylko w Listy, które są przednie przy zastosowaniu pewnych home-rules (zmniejszyć liczbę zaułków i powozów). Jedyny minus, to to, że są długie. Standardowa rozgrywka to około 2h. Gra 1vs1 jest super.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Gra dedukcyjna dla 2 osób

Post autor: Arek B »

Pixa pisze:Grałem tylko w Listy, które są przednie przy zastosowaniu pewnych home-rules (zmniejszyć liczbę zaułków i powozów). Jedyny minus, to to, że są długie. Standardowa rozgrywka to około 2h. Gra 1vs1 jest super.
Pod tym względem tajemnice są lepsze, bo w 2 osoby spokojnie można w godzinkę zagrać, emocje i rozgrywka bardzo fajne, szczególne pod koniec gdy już jesteśmy zaraz za Kubą i mamy zawężony krąg poszukiwań :)
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Gra dedukcyjna dla 2 osób

Post autor: kisiel365 »

Klimat i mechanika inna, ale moim zdaniem znacznie lepsza gra dedukcyjna od wymienionych: Tobago.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
ODPOWIEDZ