Następca strategicznej Gry o Tron

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: mmag »

Hej, szukam jakiegoś godnego zastępstwa dla planszowej Gry o Tron. Strategia, skupiająca się przede wszystkim na podbojach i walkach o teren, duża interakcja i możliwie jak najmniejsza losowość (szczególnie walk). Jakieś sugestie na co, warto by rzucić okiem?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: warlock »

Rex (o ile gdzieś dorwiesz). Fantastyczna gra na 6 osób.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: Indar »

Zakazane Gwiazdy!
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: Edwardo »

Struggle of Empires- spełnia pięknie wymagania, walki wprawdzie z pewną losowością ale można ją znacznie ograniczac i działa to świetnie.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: raj »

Mare Nostrum.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: mmag »

raj pisze:Mare Nostrum.
"Testowałem", jak dla mnie więcej tu zabawy w ekonomię i handel niż samej wojaczki i podbojów... No i zdecydowanie nie jestem zwolennikiem kostek w walkach:/
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: raj »

Każda moja rozgrywka była mocno wojenna. Kostki są spłaszczone i bardzo łatwo przewidzieć wynik bitwy. Z drugiej strony epickie rzuty mogą się zdarzyć i dodaje to smaczku.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: mmag »

raj pisze:Każda moja rozgrywka była mocno wojenna. Kostki są spłaszczone i bardzo łatwo przewidzieć wynik bitwy. Z drugiej strony epickie rzuty mogą się zdarzyć i dodaje to smaczku.
Tu już faktycznie wchodzi kwestia subiektywnych odczuć z rozgrywki / współgraczy i ich stylu itp. U mnie jakoś się po prostu MN nie sprawdziło;)

A co do innych propozycji...
- Struggle of Empires - już od dłuższego czasu się przyglądam z zaciekawieniem, pewnie w końcu się skuszę...
- Zakazane Gwiazdy - kusi, kusi, ale ten czas rozgrywki (nawet 6h?) trochę jednak straszy
- Rex - tu będę musiał poczytać coś więcej, bo jak na razie produkcja dla mnie kompletnie nieznana
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: warlock »

- Rex - tu będę musiał poczytać coś więcej, bo jak na razie produkcja dla mnie kompletnie nieznana
Rex nie ma może genialnej średniej na BGG, ale w grupie 6 chłopa bawiłem się przy tym DOSKONALE. Sojusze, ukryte cele, negocjacje, zdrady, rewelacyjny system walki (deterministyczny), asymetryczne frakcje, licytacja, mnóstwo gadania nad stołem. Ja temu dałem dychę po jednej partii, dla mnie GENIALNA gra w swojej kategorii (tylko trzeba mieć pełny skład). To taka Gra o Tron + Cosmic Encounter w jednym ;).

https://www.youtube.com/watch?v=0YXwUod0eTs - obejrzyj tę reckę Vasela, jego entuzjazm mówi sam za siebie.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: mmag »

warlock pisze:
- Rex - tu będę musiał poczytać coś więcej, bo jak na razie produkcja dla mnie kompletnie nieznana
Rex nie ma może genialnej średniej na BGG, ale w grupie 6 chłopa bawiłem się przy tym DOSKONALE. Sojusze, ukryte cele, negocjacje, zdrady, rewelacyjny system walki (deterministyczny), asymetryczne frakcje, licytacja, mnóstwo gadania nad stołem. Ja temu dałem dychę po jednej partii, dla mnie GENIALNA gra w swojej kategorii (tylko trzeba mieć pełny skład). To taka Gra o Tron + Cosmic Encounter w jednym ;).

https://www.youtube.com/watch?v=0YXwUod0eTs - obejrzyj tę reckę Vasela, jego entuzjazm mówi sam za siebie.
A jak z kwestią:
- realnym czasu rozgrywki?
- gry w mniejszym składzie?
- poziomem angielskiego?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: warlock »

Gra jest bardzo zależna językowo.

Nie ma sensu na mniej niż 6 osób.

Graliśmy trochę ponad 3 godziny (pierwszą partię).
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: genek »

[quote="raj"Z drugiej strony epickie rzuty mogą się zdarzyć i dodaje to smaczku.[/quote]
Nie, no wygrywanie fartem nie dodaje smaczku.
Partia w rexa moze też sie skonzyc w 20 min :mrgreen:
Może Fief,, słyszałem, ze sojusze itp podobne jak w got, choc niestety walka jest na kostkach
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: Luke555 »

jak poprzednik polecam Fief 1429 - grałem kilka razy, 5-6 osób konieczne , zdrady, sojusze, głosowania, zmienne przewagi, walka jest w oparciu o kosci, ale nie az tak mocno losowa aby zniechecała. polecam poczytać lub obejrzec zasady i przebieg abyś wyrobił sobie zdanie
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Następca strategicznej Gry o Tron

Post autor: DrunkHamster »

Zdecydowanie ZAKAZANE GWIAZDY!!!
ODPOWIEDZ