Władca pierścieni lcg

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
cichy093
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 08:54

Władca pierścieni lcg

Post autor: cichy093 »

Cześć,
Obecnie szukam CS do władcy pierścieni lcg. Słyszałem, że Galakta przestaje wypuszczać nowe dodatki. Moje pytanie jest takie: otóż załóżmy, że gra mi się spodoba i będę chciał dokupić sobie dodatki. Czy ktoś może polecić jakąś dobrą kolejność, bo wiem, że z pierwszymi dodatkami jest ciężko jeśli chodzi o dostępność. Fajnie by było, jakby ktoś z grających wypowiedział się co On by kupił gdyby teraz startował, od czego zacząć zbieranie dodatków. Zaznaczam, że będę grał głównie we dwoje, czasem solo, a najbardziej zależy mi na przyjemnym spędzeniu czasu i odkrywaniu nowych scenariuszy.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca pierścieni lcg

Post autor: donmakaron »

Kupuj w kolejności wydawania ile się da. Siła kart (zarówno graczy jak i przeciwności) rośnie wraz z kolejnymi paczkami i przyjemnie rozwijać swoje talie razem z rozwijaniem się gry. Mi się sprawdziło, gdybym z tą wiedzą miał startować od nowa, zrobiłbym tak samo. Nawet kosztem pominięcia dwóch pierwszych, trudno dostępnych dziś paczek. Hobbita można traktować osobno i kupić gdzieś przy okazji.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca pierścieni lcg

Post autor: Sarseth »

Też polecam chronologicznie. Ale zostaje raczej angielska wersja do zbierania jeśli zależy Ci na nówkach. Polskiego dodruku raczej nie będize, ale może mile się zaskoczę?
https://boardgamegeek.com/wiki/page/Lot ... es_by_Date
to czego nie ma w PL sprowadzam z UK w tej samej cenie, jedyny problem zostaje przesyłka.
Jak PL to kupuj używki, widziałem kolegę co sprzedaje CS + pierwszy cykl prawie jak nówka tutaj gdzieś na forum sprzedaży
Rebel 6% (trójmiasto)
cichy093
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 08:54

Re: Władca pierścieni lcg

Post autor: cichy093 »

Ok, dzięki za odpowiedzi. Nie zależy mi na nowych, oby po prostu mieć i zagrać ;) Muszę poszukać ogłoszenia, tylko najpierw wolałbym sam CS, bo jednak zawsze istnieje ryzyko, że nie podejdzie, więc szkoda wywalać dużo kasy od razu. A jak się spodoba to zacznie się polowanie na dodatki ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca pierścieni lcg

Post autor: donmakaron »

cichy093 pisze:Ok, dzięki za odpowiedzi. Nie zależy mi na nowych, oby po prostu mieć i zagrać ;) Muszę poszukać ogłoszenia, tylko najpierw wolałbym sam CS, bo jednak zawsze istnieje ryzyko, że nie podejdzie, więc szkoda wywalać dużo kasy od razu. A jak się spodoba to zacznie się polowanie na dodatki ;)
Jak trafisz dobry deal core + pierwszy cykl czy jakieś inne dodatki to bierz śmiało. Jak się nie sprawdzi to odsprzedasz bez większego problemu, tak sądzę.
cichy093
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 08:54

Re: Władca pierścieni lcg

Post autor: cichy093 »

Dobra, poczekam i zobaczę co się trafi. A w Warszawie ktoś gra, jakieś spotkania są organizowane?
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Władca pierścieni lcg

Post autor: Kilpa »

Witam, posiadam podstawkę i oba hobbity+ dwa małe z cmp i teraz mam dylemat.
Kupić Kazad dum + jego cykl małych dodatków czy spadkobierców + dodatki do tego cyklu?
ODPOWIEDZ