Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: IseeWinner »

Witam.

Przymierzam się do zakupu jednej z następujących gier: The Others lub Zombicide Black Plague.

Czy jesteście w stanie doradzić, który tytuł lepiej sprawdza się pod kątem regrywalności i zabawy płynącej z rozgrywki? Ewentualnie coś innego, mocno zbliżonego do powyższych?
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: Salah Ad-Din »

sam się nad tym zastanawiam , ale chyba Zombie będzie lepsze
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: Deem »

IseeWinner pisze:Witam.

Przymierzam się do zakupu jednej z następujących gier: The Others lub Zombicide Black Plague.

Czy jesteście w stanie doradzić, który tytuł lepiej sprawdza się pod kątem regrywalności i zabawy płynącej z rozgrywki? Ewentualnie coś innego, mocno zbliżonego do powyższych?
Mi bardziej podpasowało The Others. Wymaga dokładniejszego zaplanowania akcji, jest bardziej taktyczne, momentami przypomina wręcz łamigłówkę. Moim zdaniem Black Palgue jest mniej wymagające i prostsze (nie tyle komplikacją zasad co decyzjami w trakcie).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: Salah Ad-Din »

Jak oglądałem recenzje to główny zarzutem w kierunku The Oters jest straszna losowość, mała ilość kości.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: Kilson »

Zombicide jest co-op a The Others jest 1 vs reszta, więc na to chyba głównie warto zwrócić uwagę.
Ostatnio miałem podobny dylemat, ale ostatecznie padło na Zombicide BP. Zadecydowała cena (w preorderze nową grę można dostać za 260zł) oraz to, że uczę się powoli malować, a Zombiaki to dobry materiał szkoleniowy w porównaniu do tych wynaturzeń z The Others ;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: Deem »

Salah Ad-Din pisze:Jak oglądałem recenzje to główny zarzutem w kierunku The Oters jest straszna losowość, mała ilość kości.
Niestety ważne jest to, czyje to recenzje. Dla wielu ludzi kości są synonimem losowości, ale w The Others są dopełnieniem taktycznych decyzji (skład drużyny, priorytetowe cele, odpowiednie ustawienie, związanie walką przeciwników, kolejność poruszania, aby ograniczyć możliwości overloda itd.)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: czeczot »

Salah Ad-Din pisze:Jak oglądałem recenzje to główny zarzutem w kierunku The Oters jest straszna losowość, mała ilość kości.
Mała ilość kości? W The Others czasami rzuca się 12 kośćmi na raz, to chyba nie jest mało ? :)

Zombi Blackplague nie grałem, dopiero zamówiłem.

To co napisała osoba przede mną The Others wbrew pozorom nie jest prostą turlanką. Bez planowania ruchów, ataków itd tak żeby graczowi kontrolującemu grzech ograniczyć pole manewru ciężko jest wygrać. Jeżeli nie będziesz planował grzech szybko wybije ci wszystkich członków twojego oddziału. Grzech też wcale nie ma tak łatwo bo ma 2 razy mniej akcji niż przeciwnik. Każdą stroną gra się inaczej. Ta gra bardzo fajnie sprawdza się na 2 osoby.
Ja nie rozumiem negatywnych recenzji tej gry. Dla mnie to jedna z lepszych gier 1 vs. 1
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: kendzikk »

czeczot pisze:
Salah Ad-Din pisze:Jak oglądałem recenzje to główny zarzutem w kierunku The Oters jest straszna losowość, mała ilość kości.
Mała ilość kości? W The Others czasami rzuca się 12 kośćmi na raz, to chyba nie jest mało ? :)
No właśnie, 12 kości, a w podstawce jest po 7 na stronę z tego co pamiętam, czyli za mało. :wink:
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: czeczot »

kendzikk pisze:
No właśnie, 12 kości, a w podstawce jest po 7 na stronę z tego co pamiętam, czyli za mało. :wink:
Kup z dodatkami. W każdym są dodatkowe kości :)
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: Zombicide Black Plague vs The Others vs...?

Post autor: kendzikk »

Wiem że są, ale to są dodatkowe koszty do i tak już drogiej gry. A przecież kolega nie kupi od razu gry z dodatkami, bo nie wiadomo czy gierka podejdzie. :) A co do tego czy to prosta turlanka, to grając na pałę się nie wygra, czy to grzechem czy drużyną FAITH. Gra moim zdaniem świetna, warto brać. :)
ODPOWIEDZ