Scythe solo i z drugą osobą

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Aspertus
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2017, 23:12

Scythe solo i z drugą osobą

Post autor: Aspertus »

Chciałbym pograć coś w miarę fajnego i analizując sporo wątków na forum, trafiłem na grę SCYTHE.
Zakładam wariant w dwie osoby, ale docelowo myślę o rozgrywce solo. Stąd moje pytanie, czy SCYTHE sprawdzi się jako gra pod solo?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Scythe solo i z drugą osobą

Post autor: rastula »

kupowanie tej gry dla rozgrywki solo i we dwie osoby to raczej źle zainwestowane pieniądze. Nie dlatego, że Scythe nie działa w tych układach, działa po prostu zaledwie poprawnie, ale dużo mniej ciekawie niż w przypadku 3+ graczy.


jeśli chcesz gry głównie solo, z możliwoaścią pogrania od czasu do czasu we dwoje to popatrz na jakieś kooperacje: Robinsona, Pandemię, Włądcę Pierścienia LCG, Gears of War...
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Scythe solo i z drugą osobą

Post autor: DrunkHamster »

Ja bym zaproponował Pierwszych Marsjan, lub Lewis & Clark.
Aspertus
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2017, 23:12

Re: Scythe solo i z drugą osobą

Post autor: Aspertus »

W Scythe urzekł mnie klimat i grafiki oraz bardzo ciekawe uniwersum. Niby oglądnąłem kilka gameplayów solo i nie do końca rozumiem działania tego systemu Automaty ale recenzenci w miarę wariant solo chwalili.

Na dzień dzisiejszy kolega DrunkHamster podsunął równie ciekawy tytuł o którym nawet nie wiedziałem więc muszę rozważyć target bo budżet mam ograniczony (żona czuwa ;))
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Scythe solo i z drugą osobą

Post autor: Gatherey »

Jak głownie solo + czasem w 2 osoby to chyba tylko Mage Knight? :D
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Scythe solo i z drugą osobą

Post autor: gregos »

Do powyższych propozycji dorzucę jeszcze Runebound 3 ed. oraz Robinson Crusoe.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe solo i z drugą osobą

Post autor: wirusman »

Mi się dobrze gra w dwie osoby:) ale co ja tam wiem w time stories też gram w dwójkę.
Grałem dwa razy solo i niestety dostałem becki. Ciężko mi powiedzieć czy to jest dobra gra do grania solo. Na planszy nie jest nudno, musisz kombinować hak szybko przejmować pola, ponieważ automa nie śpi:). Dodatkowo jest wprowadzony wariant z kilkoma frakcjami automy.
Do gry stricte solo, szukałbym innej gry, ale do gry solo/2 osoby można się zainteresować.
ODPOWIEDZ