Karcianka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Huginn
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2017, 15:08

Karcianka

Post autor: Huginn »

Witam. Poszukuję karcianki głównie na pogranie na przerwie z kolegą. Nie oznacza to jednak, że musi być krótka (gramy na kilku przerwach 1 partię i nie ma problemu). A więc tak:
- Póki co gramy w gwinta (fajnie się gra), ale chciałbym też coś pod mój klimat.
- Moje ulubione klimaty: przede wszystkim postapo. Oprócz tego mitologia nordycka (fajnie by było w tych klimatach, ale jak znacie gierkę spełniającą inne wymagania - to super)
- Gra nie za duża (mówimy o pudełku)
- Karcianka (fajny byłby element jakby deck building, np. jak w gwincie - układasz talie, którą grasz)
- Cena max. ok.50zł.
- Trudna? Niech będzie mamy doświadczenie z grami.
- POLSKA instrukcja.

Gra, którą mam na oku to Konwój. (niestety brak deckbuilding [set collection przynajmniej?] ). Za każdą propozycje, z góry dziękuje. Jeżeli czegoś nie sprecyzowałem - zapytajcie. Niech wymagania nie będą czymś czego macie się trzymać, niech służą pomocą.
Huginn
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2017, 15:08

Re: Karcianka

Post autor: Huginn »

Odnośnie klimatu: klimaty bezludnej wyspy, statków, itp. Jak Robinson Kruzoe też byłby naprawdę ciekawy, jakiś ukrywanie się podziemia, też świetnie, ale może trochę to ograniczać. Gra NIE musi mieć klimatu, które pisałem to byłby tylko taki bonusik. A gra wiarusi byłaby by ciekawa?
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Karcianka

Post autor: kmd7 »

Jeśli po polsku, to już za chwileczkę, za momencik, zapowiadana na połowę października Star Realms. Zdecydowanie. Jeśli oczywiście nie przeszkadza klimat kosmosu.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Karcianka

Post autor: c08mk »

SUPERHOT. Mała, elementy deckbuildingu w grze. Gra projektowana na solo ale gracze dobrze ją oceniają w trybie 1 vs 1.
Huginn
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2017, 15:08

Re: Karcianka

Post autor: Huginn »

SUPERHOT nie dla mnie. Nie podoba mi się zupełnie klimat, przekonany nie jestem. Odnośnie star realms już bardziej jestem przekonany, tylko, że chciałbym coś gdzie się składa deck przed grą. A co myślicie o magic the gathering? Toolkit, żeby sobie samemu jakąś talie złożyć (dla mnie to baaardzo ważne). I czy jeden toolkit starczy na 2 osoby, żeby mogły sobie zrobić talie?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Karcianka

Post autor: Pixa »

Może Summoner Wars? Zestaw podstawowy to koszt ok. 65 zł za nówkę, za 50 dostaniesz używkę. Fajna, dynamiczna rozgrywka, jest deckbuilding, klimat fantasy.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Karcianka

Post autor: uszczu »

+ dla Summoner Wars. Jest świetne. Proste przejrzyste zasady, wytłumaczysz w 5 minut. Po drugiej grze każdy wie o co chodzi.

Sporo negatywnej interakcji, troszkę przyjemnej losowości, ze względu na wiele armii nie nudzi się - duża re grywalność.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
ODPOWIEDZ