Gra dla 2/3 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Cortezz
Posty: 8
Rejestracja: 17 wrz 2017, 22:51

Gra dla 2/3 osób

Post autor: Cortezz »

Cześć!

Potrzebuje pomocy w kupnie nowej gry planszowej, mam nadzieję, że pomożecie. Musi działać dobrze w systemie dla 2 i 3 osób (gram z dziewczyną i 15 letnią siostrą). Graliśmy w carcassone z paroma dodatkami ogólnie pozytywnie ale troche mnie irytowała duża losowość. Chciałbym też coś troche bardziej złożonego z interakcją miedzy graczami. Czas gry myśle że maksymalnie do poltorej godziny. W internecie troche poszperałem i natrafiłem na gre Abyss i z opinii i filmików na yt wydaje się ciekawa. Może polecicie coś innego wartego uwagi?

Poza carcassone graliśmy jeszcze razem w Agricole w wersji dla dwóch graczy, a sam grałem jeszcze kiedyś sporo w osadników z catanu.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 2/3 osób

Post autor: gregos »

Nie podałeś jakiego ciężaru rozgrywki ma to być gra, więc polecam kilka gier. Oczywiście wszystkie przeze mnie wymienione charakteryzują się świetnym skalowaniem, gdzie bardzo dobrze działają już od dwójki graczy. Są to następujące tytuły: Tzolk'in, Concordia, Keyflower, Great Western Trail, Lewis & Clark, Orlean, Osadnicy: NI, Steam Works, Five Tribes, Wyspa Skye.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra dla 2/3 osób

Post autor: kmd7 »

Tzolkin +1.
Poza tym zaproponowałbym: nieśmiertelne Zamki Burgundii, pełen rubinów Istanbul, obłędne kostki i grafiki Seasons: Pory Roku, a z cięższych układanie szyn w Rosyjskich Kolejach. Po zastanowieniu z lżejszych jeszcze Karubę i Tobago, z zastrzeżeniem, że lepiej grać w trzy osoby, aczkolwiek ja grywam z satysfakcją i na dwie. Karuba to w zasadzie podrasowane puzzle, bardzo przyjemne w układaniu. Tobago natomiast w pierwszym momencie może sprawiać wrażenie skomplikowanej, ale po rozegraniu jednej partii wszystko powinno stać się zrozumiałe. No i to przepiękne wykonanie!
GaGacek
Posty: 180
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2/3 osób

Post autor: GaGacek »

Takenoko
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2/3 osób

Post autor: Rafalm »

Ja proponuję Wsiąść do Pociągu: Skandynawia/ Kraje Północy. Idealna na 2/3 osoby, zasady są proste, ale rozgrywka w tą akurat wersję jest naładowana negatywną interakcją. Jest ciasno i gracze mocno wchodzą sobie w paradę.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Gra dla 2/3 osób

Post autor: shod »

ja zaproponowałbym wspomniane 5 klanów, Wyspę Skye a do tego Listy z Whitechapell - świetna, klimatyczna, dedukcyjna gra, która działa na 2 osoby a na 3 będzie też kooperacją. u nas świetnie też na 2 i 3 osoby działają Cyklady - strategia o dość prostych zasadach w klimatach greckich.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra dla 2/3 osób

Post autor: Rahu »

Jak najbardziej polecam Five Tribes. Jedna z lepszych gier w jakie grałem, a wydaje mnie się że Wam też spasuje :) Polecam obejrzeć jakąś wideorecenzje i zadecydować.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2/3 osób

Post autor: RunMan »

To ja jeszcze Troyes dorzucę, świetna gra. Można grać do 4 osób, ale dla 2/3 moim zdaniem lepsza.
Awatar użytkownika
Lionic
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2015, 10:32
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Gra dla 2/3 osób

Post autor: Lionic »

Cortezz pisze: W internecie troche poszperałem i natrafiłem na gre Abyss i z opinii i filmików na yt wydaje się ciekawa. Może polecicie coś innego wartego uwagi?
Abyss lepiej chodzi na 4 graczy, ale na 3 też będziecie mieli ubaw :) Pięknie wygląda. Jak już się ogracie to polecam dodatek Kraken.

Na 3 osoby poleciłbym:
Puerto Rico - klasyk
Dominion - przyjemny deckbuilding
Roll for the Galaxy - jeśli lubicie kości :)
Terraformacja Marsa - super silnik

Warte uwagi:
Splendor/Korzenny szlak
Wsiąść do pociągu
Lewis & Clark
GeniesGames
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla 2/3 osób

Post autor: GeniesGames »

Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy +1
Five Tribes/Yamatai +1 (gry bardzo do siebie podobne, Yamatai względnie nowe)
Pandemia - bardzo kooperacyjna, wymaga ciągłego dyskutowania ze współgraczami, gdyż jeden zły ruch i wszystko może polecieć :D na szczęście można dobrać odpowiedni poziom trudności
Torres - strategiczno-logiczna, łatwa do ogarnięcia, fajne jest to, że w miarę upływu gry gracze sami tworzą trójwymiarową planszę

Mnie Abyss jakoś nie podszedł, nie potrafię powiedzieć dlaczego, ale mechanika na 3 osoby działała dobrze
Genies Games - największa wypożyczalnia gier planszowych w Warszawie
Oferta wypożyczalni
ODPOWIEDZ