Gra wojenna dla 1 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: karawanken »

Ostatnio coś mnie wzięło i chętnie bym pograł w jakąś grę z milionem tabelek, żetonów i hexów. Oczywiście nie znam nikogo, kto podziela to zainteresowanie więc zostają tylko gry jednoosobowe. Najbardziej zainteresowała mnie seria D-Day od Decison Games. Mogę prosić bardziej obeznanych w temacie o porównanie? Która bedzie lepsza na początek przygody z tego typu grami? Czy wszystkie gry z tej serii mają taką grubą plansze jaką widziałem na filmiku odnośnie Omaha? A może coś innego na początek godnego polecenia? Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: rastula »

Ja mam d day omaha i tam jest cienka plansza ale to 1st. ed.

W dużej mierze wybór zależy od tego czego oczekujesz pi grach wojennych. Jakiej skali, jakiego typu rozgrywki, jakiego okresu hist. i złożoności.

Co mogę polecić do zgłębienia

Warfighter
Apache thunderbalt leader
Comancheria
Conflict of heroes z firefight generator
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: karawanken »

No właśnie chyba teraz jest 3ed Omaha i ona ma grubą planszę. Conflict of Heros też mnie interesuje ale wolałabym coś konkretnie dla jednego gracza a tu trzeba kupić dodatek. Wolałbym też coś o walkach lądowych podczas 2 wojny, więc Apatche itp na razie odpadają.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: Indar »

Bez hexów, ale też wojna.
RAF: The Battle of Britain 1940

Niestety powietrze, ale wciąga jak bagno. Jak ląd Ci się opatrzy to zapraszam w chmury :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: Goldberg »

Jaki okres Cie interesuje, mam sporo gier z GMT do gry solo, ot choćby; Liberty or Death: The American Insurrection, Fire in the Lake,Enemy Coast Ahead: The Dambuster Raid
Pisz pw jak cos
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: raj »

karawanken, ja tylko zwrócę uwagę, że rastula też jest z Poznania i prawdopodobnie zna parę osób grających w wojenne. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: karawanken »

Wiem, że jak bym poszukał to pewnie w Poznani znalazł bym sporo osób chętnych na takie gry. Tylko czasu na wyjazdy z domu (mieszkam pod Poznaniem) nie ma :D Na razie oglądam filmy tłumaczące zasady i póki co chyba zdecyduję się na D-Day at Tarawa bo bardzo podoba mi się mechanika rozrywki i wyczytałem, że jest "trochę łatwiejsze" do ogarnięcia dla początkujących niż D-Day at Omaha (mniej żetonów jednocześnie na planszy) no i zawsze coś innego niż oklepana Normandia. Puki co nadal szukam, może coś jeszcze przykuję moją uwagę.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2017, 16:33 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: raj »

Właśnie wyszła druga edycja Fields of Fire. To najlepszy symulator dowodzenia kompanią jaki kiedykolwiek wyszedł.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: karawanken »

raj pisze:Właśnie wyszła druga edycja Fields of Fire. To najlepszy symulator dowodzenia kompanią jaki kiedykolwiek wyszedł.
Wielkie dzięki. Na pewno się przyjże. Chociaż na razie wolał bym coś w skali operacji.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: raj »

Nie wiem jak twój budżet ale rewelacyjna jest Enemy Action Ardennes.
http://www.gamesfanatic.pl/2017/05/30/c ... f-nr-2217/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: karawanken »

raj pisze:Nie wiem jak twój budżet ale rewelacyjna jest Enemy Action Ardennes.
http://www.gamesfanatic.pl/2017/05/30/c ... f-nr-2217/
Powiem tak. Już 300 zl to dużo ale wmówiłem sobie, że lepiej kupić jedną grę w którą będę grać sam, niż dwie gry w które nie będę miał z kim grać. Ale są pewne nieprzekraczalne granice rozsądku.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: raj »

To faktycznie D-Day będzie dobrym wyborem. Choć to nadal skala taktyczna a nie operacyjna, ale to podejrzewam szczegół semantyczny. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: rastula »

Fields of fire zamówiłem. Ale chyba jako wejście w gry wojenne to nie jest najlepsza pozycja. Powala ilość zasad.
jacol29
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:10
Has thanked: 4 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: jacol29 »

A gdybyście mieli wskazać podobną grę z trybem solo na początek to co by to było? Jak najprostsze zasady + plansza z przemieszczaniem jednostek? Bo z tego co widzę to powyższe pozycję są dosyć skomplikowane.

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: Indar »

Field Commander - Alexander?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: raj »

Field Commander Rommel. Ale to zupełnie inna jakość.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: Goldberg »

jest jeszcze polski BISMARCK z tis.....ale bylbym ostrożny...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: karawanken »

Goldberg pisze:jest jeszcze polski BISMARCK z tis.....ale bylbym ostrożny...
Recenzja tej gry w sklepie Rebel pozwala spokojnie wykreślić tę grę z jakiejkolwiek listy zakupowej.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 722
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 122 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: vder »

jacol29 pisze:A gdybyście mieli wskazać podobną grę z trybem solo na początek to co by to było? Jak najprostsze zasady + plansza z przemieszczaniem jednostek? Bo z tego co widzę to powyższe pozycję są dosyć skomplikowane.

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
Jeżeli chodzi coś najbliższego klasycznej grze wojennej: hexy + jednostki, to ja bym brał jednak d-day at omaha beach. Jakoś bardzo skomplikowane to to nie jest, a elementy proceduralne sterujące przeciwnikiem szybko można załapać. Tylko do pierwszych rozgrywek polecałbym wydrukowanie flip booka z bgg. Wydrukowanie osobno wszystkich tabelek tez nie jest najgorszym pomysłem, bo nie trzeba żonglować kartami pomocy. Jeżeli miałoby być coś prostszego to można próbować coś z state of siege, niby mapa + jednostki/fronty tam są, ale już większy poziom abstrakcji.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: raj »

W d-deyach bardzo pomaga flipbook
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: karawanken »

Grał ktoś w Enemy Coast Ahead? Ostatnie dwa dni nic tylko przeglądam ofertę GMT. Moja wishlista puchnie :) ten tytuł szczególnie mnie zainteresował.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: Andy »

karawanken pisze:Grał ktoś w Enemy Coast Ahead?
Grałem w pierwszą część serii, czyli Dambusterów. Epickie, wspaniałe, skrajnie emocjonujące! Mam już zamówionego Doolittle'a, który - sądząc z wypowiedzi graczy na BGG - może okazać się jeszcze lepszy.

Rewelacja, ale heksów i walk lądowych tam nie uświadczysz.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: karawanken »

Andy pisze:
karawanken pisze:Grał ktoś w Enemy Coast Ahead?
Grałem w pierwszą część serii, czyli Dambusterów. Epickie, wspaniałe, skrajnie emocjonujące! Mam już zamówionego Doolittle'a, który - sądząc z wypowiedzi graczy na BGG - może okazać się jeszcze lepszy.

Rewelacja, ale heksów i walk lądowych tam nie uświadczysz.
Dzięki, niby byłem zdecydowany na D-Day, ale Dumbuster wygląda epicko i bardzo podoba mi się to, że można rozegra po prostu atak na tamę, który zajmuje 1 godzinkę lub całą kampanie na kilka dni. Mam teraz dylemat. Nie jest za trudna do ogarnięcia?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: Andy »

Prosta to ona nie jest, zwłaszcza w pełnym scenariuszu. Ale z drugiej strony ma kapitalne pomoce gracza, doskonale spełniające swoją rolę.

Kluczowe wydaje mi się zainteresowanie tematem ze strony gracza - wtedy żadne przeszkody nie są straszne, a emocje i satysfakcja z sukcesu ogromne.

Swego czasu sporo pisałem o grze na forum Strategie, także AAR-y, może Cię zainteresują: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 7&start=45
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra wojenna dla 1 osoby

Post autor: karawanken »

Ok Enemy Coast Ahead zamówione :D jednak to planowanie całej operacji bardziej mi się spodobało. Mam nadzieję, że ogarnę instrukcję :D
ODPOWIEDZ