Budowanie + produkcja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Budowanie + produkcja

Post autor: xxtomek93xx »

Witam,
jestem nową osobą związaną z grami planszowymi i szukam porady u osób bardziej doświadczonych. Dokładnie to chodzi mi o jakieś tytuły, w których wznosimy jakieś budowle i w jakiś sposób zaczynamy produkować jakieś dobra, za które następnie możemy dokonywać kolejnych akcji. Nie wiem jak dokładnie to sprecyzować, ale mechanika pokroju Terraformacja Marsa mniej więcej to odzwierciedla :)

Może ktoś poda jakieś podobne tytuły. Byłbym bardzo wdzięczny.
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Budowanie + produkcja

Post autor: idziol91 »

Pierwsza myśl: Osadnicy Narodziny Imperium. W sam raz dla początkujących graczy.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Budowanie + produkcja

Post autor: xxtomek93xx »

Może stricte gra nie musi być dla początkujących :) bo jednak we wszystko można zagrać tylko trzeba mieć chęci :P
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Budowanie + produkcja

Post autor: gregos »

Great Western Trail, 7 Cudów Świata, Agricola, Pola Arle, Keyflower.
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Budowanie + produkcja

Post autor: idziol91 »

xxtomek93xx pisze:Może stricte gra nie musi być dla początkujących :) bo jednak we wszystko można zagrać tylko trzeba mieć chęci :P
To nie jest gra tylko dla początkujących. Jest to przyjemna gra o budowaniu własnej cywilizacji czyt. silniczka do nabijania punktów. Im więcej masz wybudowane, tym masz więcej surowców, które możesz wykorzystać na rozmaite akcje przynoszące Ci punkty bądź inne cenne rzeczy, potrzebne do dalszego rozwoju. W podstawce masz do wyboru 4 frakcje, którymi gra się zupełnie inaczej.
Ja początkujący nie jestem a zawsze z chęcią rozegram partyjkę. :)
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Budowanie + produkcja

Post autor: Deathhammer »

Myślę, że Wiek Pary może Ci się spodobać, co prawda nie konstruujesz tam budynków, ale maszyny, do których możesz wysyłać swoich mechaników. To taki worker placement, tyle że gracze sami tworzą dostępne pola akcji ;) A maszyny mają właśnie działanie typu - produkuj jakieś surowce, zamień je na inne, jeszcze inne zamień na punkty zwycięstwa. Fajna gra, polecam.

Ze wspomnianych świetne są Keyflower i Great Western Trail, od siebie rekomenduję też Lorenzo il Magnifico(budowanie silniczka produkującego zasoby i punkty to dość spora część gry).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Budowanie + produkcja

Post autor: Bea »

To polecę Nations, terra Mystica i poniekąd Scythe.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Budowanie + produkcja

Post autor: genek »

Craftsmen, Brass
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Budowanie + produkcja

Post autor: jakmis83 »

Ze swojej strony polecam większość gier Rosenberga, szczególnie Agricolę i Pola Arle.
Dużo mechanizmu worker placement jest w rewelacyjnym chociaż wymagającym Robinsonie Ignacego Trzewiczka.
Świetną pozycją jest również Cytadela, karcianka o budowaniu miasta.
Nie mogę też pominąć świetnej Terraformacji Marsa.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Budowanie + produkcja

Post autor: kastration »

Agricola, Wojna Narodów - proste, szybkie, z dużą głębią planowania, łatwe do wyjaśnienia nowym osobom.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ