co na prezent?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

co na prezent?

Post autor: Quille »

Chcę kupić na prezent urodzinowy koleżance grę, ale nie wiem jaką. A raczej, mam za dużo typów.
Koleżanka ma na razie Tzolkina i bardzo go lubi. Lubi też grać ze mną w Agricolę, Carcassonne i Catana. Grała też w Horror w Argham i jej się podobało, ale jako że będzie w tą grę pewnie grać głównie ze mną, to chyba wolałabym coś innego.
Jakieś propozycje? Najlepsze by było coś w stylu Tzolkina i Agricoli, bo te gry jej najbardziej pasują.
Nesmeer

Re: co na prezent?

Post autor: Nesmeer »

Coś z dużych nowości Terraformacja Marsa albo Great Western Trail
Może świetne dwuosobowe
7 Cudów Świata Pojedynek
Każda z tych gier, jako fan Tzolkina polecam


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: co na prezent?

Post autor: warlock »

Tzolk'in i Agricola to jedne z moich ulubionych gier. Poleciłbym Wam świetne worker placementy w stylu Caylusa czy Keyflowera, ale w tej chwili nie da się ich dostać w normalnych cenach.

Skoro to urodziny to proponuję zaaplikować sobie wyzwanie i kupić Cywilizację: Poprzez Wieki. GENIALNA gra za niewielkie pieniądze. Moja dziewczyna uwielbia Tzolk'ina, Agricolę i właśnie Cywilizację: Poprzez Wieki. To świetny "kolejny krok" ;). Rozważ ;).
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: co na prezent?

Post autor: gregos »

Ja również uwielbiam grę Tzolk'in i jak dla mnie to najbliżej tej pozycji, pod względem ciężaru rozgrywki i wielu dróg wyboru do osiągnięcia zwycięstwa, jest Great Western Trail (w zasadzie obydwie jednakowo uwielbiam). Możesz ewentualnie spróbować rozszerzenia Agricoli w postaci gry Pola Arle.
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: co na prezent?

Post autor: Leszy2 »

gregos pisze:Możesz ewentualnie spróbować rozszerzenia Agricoli w postaci gry Pola Arle.
Żeby nie było. Pola Arle nie mają nic wspólnego z Agricolą poza tematyką, mechaniką i autorem. To zupełnie osobna gra i w żaden sposób się ich nie łączy. Nie posiadają kompatybilnych elementów ani zasad.
Mówiąc 'rozszerzenie' można wprowadzić w błąd.
Pola Arle są co najwyżej grą trochę podobną, ale bardziej wymagającą. Cięższą (również w kg) i jakby trudniejszą, choć nie bardzo. Wyłącznie dwuosobową i bez żadnych rozszerzeń czy dodatków.
Polecam to bardzo dobra gra.
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: co na prezent?

Post autor: Budyka »

Rozumiem, że głównie będziecie grać we dwoje? Jeśli tak, a lubi Carcassonne, to może Wyspa Skye? Do tego mogę polecić Pokolenia. Z kolei co do propozycji przedmówców, gorąco polecam Cywilizację. Niezły mózgotrzep, ale za to dający masę satysfakcji. I na 2 osoby nie trwa jakoś kosmicznie długo, jeśli się już płynnie wykonuje ruchy (trzeba na to jakichś 3 gier, choć zależy od współgraczy).
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: co na prezent?

Post autor: Gry w Bibliotece »

"Lewis i Clark", jeśli gdzieś dostaniesz w ludzkiej cenie (Ekspedycja, nie Odkrycia) - u mnie top2 razem z Tzolkinem póki co :) i pięknie śmiga na 2 osoby. Poza tym faktycznie Pokolenia mogłyby się sprawdzić.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: co na prezent?

Post autor: jakmis83 »

Leszy2 pisze:
gregos pisze:Możesz ewentualnie spróbować rozszerzenia Agricoli w postaci gry Pola Arle.
Żeby nie było. Pola Arle nie mają nic wspólnego z Agricolą poza tematyką, mechaniką i autorem. To zupełnie osobna gra i w żaden sposób się ich nie łączy. Nie posiadają kompatybilnych elementów ani zasad.
Mówiąc 'rozszerzenie' można wprowadzić w błąd.
Pola Arle są co najwyżej grą trochę podobną, ale bardziej wymagającą. Cięższą (również w kg) i jakby trudniejszą, choć nie bardzo. Wyłącznie dwuosobową i bez żadnych rozszerzeń czy dodatków.
Polecam to bardzo dobra gra.
Zgadzam się z przedmówcą, Pola Arle to świetna ekonomiczna gra o prowadzeniu gospodarstwa z ciekawą mechaniką. Ewentualnie możesz na prezent sprawić najnowszą grę Rosenberga, czyli Uczta dla Odyna. Wg recenzentów najlepsza gra tego autora.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: co na prezent?

Post autor: Quille »

Dzięki za wszystkie sugestie, na pewno się przydadzą na przyszłość :)
Finalnie kupiłam "Nowe Pokolenia", bo przyznam, że nie byłam w stanie wydać dużo, a kupiłam je na promocji za 64 zł. Gra mi się wydawała w jej typie i po pierwszej grze bardzo nam się podoba.
Zwłaszcza mechanizm rzucania kośćmi, bo to dla nas coś nowego, nie mamy żadnych gier kościanych w kolekcji.
ODPOWIEDZ