Planszówka/karcianka na 2 osoby (może się skalować)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dawidos160
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2015, 16:26

Planszówka/karcianka na 2 osoby (może się skalować)

Post autor: dawidos160 »

Witam, po drobnej przerwie wracamy z ukochaną do planszówek i szukamy nowości. Dotychczas masowo ogrywane było CV i CVwilizacje, spodobało nam się 7 cudów świata i kupiliśmy pojedynek (jesteśmy zachwyceni), przy okazji na BGA odkryłem Budowniczych i gra też mi się spodobała i właśnie czegoś takiego szukamy - planszówek,dla 2ch osób,które można rozegrać w około 30 minut, nie są jakoś mocno rozbudowana - łatwo się je rozkłada i składa, cechują się fajną regrywalnością (i można pyknąć parę rundek pod rząd) i ceną w granicach 50-75 zł. A jak i w 4 da się pograć to tylko na plus :)

Z forum wyłapałem List miłosny (tanie,więc można spróbować) i zaginione miasta. Legendy Blue Moon wyglądają fajnie,ale przeraża mnie ogrom talii i przygotowanie przed grą. Wcześniej graliśmy jeszcze w rekiny biznesu,ale te z kolei popadły w zapomnienie po kilkunastu partiach i jakoś do nich nie tęsknimy.

Ja bym się bardzo nie obraził za propozycje jakichś gier strategiczno-ekonomicznych - bardzo lubię te klimaty, gdzie trzeba np. tanie kupić,drożej sprzedać, czy co kupić,żeby się opłacało,dało mi najwięcej (jak w 7 cudach właśnie)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Planszówka/karcianka na 2 osoby (może się skalować)

Post autor: Losiek »

Gejsze, Patchwork, Kakao, Metropolia, Schotten-Totten - krótkie (może Mertopolia dłuższa), szybko da się przygotować do gry i dość regrywialne. Cenowo też się łapią. Nie są to najbardziej wymagające tytuły na świecie. Ot takie do zagrania sobie raz czy dwa.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 84 times

Re: Planszówka/karcianka na 2 osoby (może się skalować)

Post autor: Zaan84 »

A może Wyspa Skye?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Planszówka/karcianka na 2 osoby (może się skalować)

Post autor: Brylantino »

Nikt nie poleca Jaipura? Jedna z lepszych dwuosobówek. Z kafelkowych jakoś bardziej mi się Ogródek spodobał i Park Niedźwiedzi, niż Patchwork.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Planszówka/karcianka na 2 osoby (może się skalować)

Post autor: hipcio_stg »

Może i odrobinę droższa, ale polecam Race for the Galaxy!
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka/karcianka na 2 osoby (może się skalować)

Post autor: josiu »

Zamki Burgundii to must have do gry z żoną (w najbliższym czasie będzie polska wersja). Oprócz tego Orlean,Zamki Szalonego Króla Ludwika, Najemnicy, Wojownicy Midgardu. Z nowości które wychodzą na dniach warto zwrócić uwagę na Star Realms i Tajniacy Duet. We wszystkicz wymienionych gier rozgrywka trwa ok 45 minut.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Planszówka/karcianka na 2 osoby (może się skalować)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Torres
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Planszówka/karcianka na 2 osoby (może się skalować)

Post autor: an0mander »

Jak najbardziej Gejsze. Dodatkowo Red i standardowo zamiast Listu Miłosnego Zaginione Dziedzictwo :)
ODPOWIEDZ