Średnio ciężki pick up & deliver

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
woi-tek
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2014, 10:48

Średnio ciężki pick up & deliver

Post autor: woi-tek »

KONIECZNIE:
- ciężar: średni lub lekko-średni
- czas rozgrywki MAX: 1,5-2 godziny

FAJNIE BY BYŁO:
- jakby nie była sucha, tylko klimatyczna
- jakby plansza nie była w każdej partii taka sama

Jeżeli nie doradzicie nic ciekawszego to kupię Black Fleet, bo mi się podoba :) z tym, że ona jest trochę za lekka i ma planszę w każdej partii taką samą
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Średnio ciężki pick up & deliver

Post autor: cyberowca »

Może Wyrocznia Delficka. Jest i pick up i deliver, a i plansza za każdym razem inna. Z klimatem jak to u Felda może być różnie, ale sama gra myślę warta zagrania.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Średnio ciężki pick up & deliver

Post autor: kaszkiet »

Giants jest bardzo klimatyczne, choć plansza nie jest zmienna.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Średnio ciężki pick up & deliver

Post autor: Shantall »

Może Serenissima. Dosyć klimatyczne. Towary wozi się statkami i zdobywa i rozbudowuje porty.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Średnio ciężki pick up & deliver

Post autor: mat_eyo »

Wyrocznia Delficka powinna sprawdzić się znakomicie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Średnio ciężki pick up & deliver

Post autor: Ardel12 »

mat_eyo pisze:Wyrocznia Delficka powinna sprawdzić się znakomicie.
+1

Posiadam ją w swej kolekcji i jak nie ma się co do tytułów stworzonych przez Felda oczekiwań by były jak poprzednie, to gra jest na prawdę dobra i jak dla mnie klimatyczna. Czuć wyścig, czuć wpływ rozkładu planszy oraz mocy bogów na grę -> całkiem dobra regrywalność.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Średnio ciężki pick up & deliver

Post autor: bartekb8 »

Ja też mogę śmiało polecić Wyrocznię Delficką, gra podchodzi pod wszystkie kategorie które wymieniłeś i to był pierwszy tytuł o którym pomyślałem :-) Musisz tylko wiedzieć że gra ma formułę wyścigu a interakcja jest w niej minimalna. Mi to akurat w tej grze nie przeszkadza i jak mam ochotę od czasu do czasu na coś lżejszego to często sięgam właśnie po nią.
woi-tek
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2014, 10:48

Re: Średnio ciężki pick up & deliver

Post autor: woi-tek »

Przyznam, że bardzo mnie zaciekawiliście Wyrocznią Delficką :) Wcześniej o niej nie słyszałem. Wydaje się baaaaardzo regrywalna dzięki, różnym statkom, wielu dostępnym ulepszeniom i planszą układaną z modułów. Jedyne co jeszcze ciągnie mnie w stronę Black Fleet to duża interakcja, super wydanie i ten ameritrashowy piracki charakter rozgrywki. W tej chwili nie wiem którą z tych dwóch bym wolał
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Średnio ciężki pick up & deliver

Post autor: bartekb8 »

Ani trochę nie jestem przeciwko Black Fleet, ale o ile WD dobrze chodzi we dwoje, tak gra na 2 osoby w BF nie jest rekomendowana (według bgg skrzydła(żagle?) rozwija od 3 graczy, ale ja sam nie potwierdzę bo w nią nie grałem). Także dużo zależy jeszcze od tego w ile osób masz możliwość grać najczęściej :-)
A może zastanów się nad obiema grami? Wyrocznię Delficką można czasem dostać w niezłej cenie tu na forum, ja sam też tak skorzystałem.
ODPOWIEDZ