Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: kaspian »

Cześć
Szukam jakiegoś fajnego euro. Mam już trochę gier, ale są to głównie przygodówki. Teraz chciałbym czegoś przy czym mógłbym troche pogłówkować. Ważne, żeby działała bardzo dobrze solo, bo z braku chętnych najczęściej gram sam. W tytule napisałem o Rosenbergu, ale jeżeli znacie dobrą grę innego autora to nie ma problemu. Klimat właściwie dowolny, jeśli można mówić o jakimś klimacie w tego typu grach. Ważne, żeby było dużo móżdżenia. Na BGG przeczytałem wiele dobrego o At the Gates of Loyang, ale gdzie indziej ktoś pisał, że Agricola i Le Havre bardziej pobudzają szare komórki. Czy mógłby mi ktoś pomóc w wyborze ?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: Coen »

Jak najbardziej potwierdzam opinię o Loyangu. Mam dużo gier Uwego i często gram solo, w Loyanga najczęściej.
Agricola ma fajny tryb minikampanii dla graczy solo - fanowski "dodatek" do zasad.
Na stole lądują też często Pola Arle czy Szklany szlak.
Ale może zdetronizuje wszystkie te gry Uczta dla Odyna - od wczoraj posiadam 8)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: warlock »

Agricola jest fantastyczna solo, bardzo polecam.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: TV3 »

Rozwiązania solo odpowiadają mi, gdy zabawa sprowadza się do przeżyłeś / nie przeżyłeś. Nie lubię punktów i ich poprawiania w solowych rozgrywkach.
Jednak, mimo mojej niechęci do tego, podobało mi się granie solo w Pola Arle. I w ogóle - Pola to przednia gra jest.
Czy dużo móżdżenia... tu zależności między poszczególnymi wyborami i dróg jest tyle, że nie sposób na dobrą sprawę wszystkiego wyliczyć. Tzn. obiera się pewną ścieżkę / ścieżki i nad tym główkuje się w sposób mniej lub bardziej ogólny (znaczy - ja tak robię ;) ). Ale żeby każdy jeden ruch wyliczać... ciężko by było. Reasumując - do pogłówkowania, ale w przyjemny sposób.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: Edwardo »

Akurat jestem świeżo po solowych partiach w Le Havre i Agricolę- obie równie dobre w tym wariancie, oczywiście jeżeli podbijanie wyniku punktowego nam nie przeszkadza.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: kmd7 »

Szklany Szlak, Agricola i Pola Arle - w te gry grywam solo z wielką przyjemnością i mogę je polecić. Mnogość decyzji w tych tytułach zwiększa się w takiej kolejności, jak je wymieniłem.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Agricola
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: gregos »

Dla mnie najlepsze rozgrywki solo w gry od Uwe, to Pola Arle oraz Caverna: Cave vs Cave.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: Lets_Grajmy »

Grałem solo w Agricole, Ucztę dla Odyna i Pola Arle. Uczta jest zdecydowanie najlepsza. Teraz grywam w misje z BGG, nazywają się "solo booklet". + 10 do funu.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: Coen »

O. Fajnie :) jestem po 3 partiach solo w Ucztę. Trzeba będzie co to za misje :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Verena
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2017, 21:28

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: Verena »

Tak czytam te wypowiedzi i czuję, że w końcu zdecyduję się na kilka nowych tytułów (Pola Arle, Uczta dla Odyna, Le Havre - wiem, wstyd, że jeszcze nie znam).
Dokładam jednak swoją cegiełkę jeśli chodzi o gry od Uwe - Ora et Labora. Widzę, że raczej rzadko się o nie wspomina gdziekolwiek i jakoś tak nie było nawet wielkiego szału na nią, gdy była nowością. Gra się znakomicie, świetna mechanika. Nie przepadałam za Agricolą - wykarmianie ludzików jakoś mnie nie cieszyło, natomiast w Ora ten etap został pominięty. Budujesz sobie mnisie posiadłości, mnichów wprowadzasz do różnych budynków by móc skorzystać z ich właściwości, a jak już wszystkich 3 zużyjesz, to sobie zgarniasz elegancko do zasobów i następnej turze znowu sobie gości wystawiasz. A główkowania też sporo. podoba mi się jeszcze to w tej grze, że zajmuje tak niewiele miejsca jak na całkiem mózgożerny tytuł.
Niestety nie mogę potwierdzić czy opcja 1-osobowa jest rzeczywiście fajna. Jak gram sama to w 2-osobową, ja przeciwko sobie, jakoś tak wolę. Rozgryzam wtedy różne opcje, strategie, które, mam nadzieję, wykorzystam kiedyś w grze z KIMŚ :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Uwe Rosenberg dla jednej osoby

Post autor: Coen »

A mi Ora et Labora nie przypasowała i jest to jedyna gra Uwego, którą sprzedałem :shock:
Karmienie mi nie przeszkadza, zwłaszcza jak jest zminimalizowane tak jak w przypadku Uczty czy Pól, w Agricoli faktycznie trzeba czasami mocno się natrudzić :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ