L5R CCG czy LCG ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

L5R CCG czy LCG ?

Post autor: kaspian »

Cześć
Od jakiegoś czasu zainteresowałem się L5R CCG. Byłaby to moja pierwsza karcianka w tym formacie. Choć dotychczas nie interesowałem się Japonią, to poczytałem trochę o Rokuganie i nawet mi się spodobało. Poza tym przejadło mi się już medieval fantasy.
Tylko, że ostatnio dowiedziałem się, że Fantasy Flight Games wydaje L5R LCG. I stąd mój dylemat: czy wejść w CCG czy LCG ?
Z tego co wiem już trochę wiadomo na temat LCG, mam wiec kilka pytań dla zorientowanych:
1. Czym te gry różnią się pod względem rozgrywki ? Która wymagałaby więcej strategicznego myślenia ? Która zajmuje więcej czasu ?
2. Czy L5R CCG nadaje się do zabawy w domu nie nastawionej na wydawanie na nią masy pieniędzy ?
3. Jak jest ze społecznością L5R CCG ? Da się znaleźć kogoś do gry ? Gra ktoś z okolic Rzeszowa ?
4. Czy myślicie, że za kilka lat będą jeszcze jakieś turnieje i w ogóle rozgrywka zorganizowana w L5R CCG ? Czy może LCG wyprze poprzednika ?
5. I jeżeli polecacie (lub przynajmniej nie odradzacie) CCG, to co kupić na początek ? Którą edycje ?

Od razu mówię, że bardziej kręci mnie format CCG, ale waham się, ponieważ nie wiem czy LCG nie okaże się ciekawszy, bądź odciągnie graczy od CCG i nie będę miał z kim zagrać, jeżeli przyjaciołom nie podejdzie.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: L5R CCG czy LCG ?

Post autor: Wosho »

CCG już nie ma więc tylko LCG, jeśli chcesz poczytać dołącz do forum albo grup na fejsie ;)
ODPOWIEDZ