Gra karciana LCG - jaką kupić?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
marusiek91
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:54

Gra karciana LCG - jaką kupić?

Post autor: marusiek91 »

Witam,

Jestem fanem MtG, lecz ostatnio przejadła mi się ta gra i chciałem spróbować formatu LCG. Dlatego kieruję do Was pytanie, od jakiej gry najlepiej by zacząć? Co byście polecali? Od razu mówię, iż podoba mi się zarówno klimat LotR jak i Star Wars. Która z gier LCG jest dla Was najlepsza i dlaczego?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra karciana LCG - jaką kupić?

Post autor: donmakaron »

Teraz będzie okazja wejść w LCG od samego początku w L5R. Karciankę pewnie kojarzysz, a w LCG dużo łatwiej i przyjemniej się wchodzi wrazem ze startem gry.

Najlepsze i najciekasze LCG to Android: Netrunner, ale gra się trochę trzęsie w posadach i nie wiadomo co z nią będzie. Z pozytywów lada chwila powinna zacząć się rotacja, więc łatwiej będzie wejść, ale znowu nie tak łatwo. Gra jest wyśmienita i naprawdę warto.

LOTR tylko jeśli lubisz kooperacje i masz z kim grać (ewentualnie jak cie bawi rozwiązywanie łamigłówek solo). Świetna przygodowa gra kooperacyjna, warto się zainteresować.

W GoTa jeszcze dużo ludzi gra. Reszta (Podbój, SW i starocie) już chyba tylko w zaciszu domowym.
marusiek91
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:54

Re: Gra karciana LCG - jaką kupić?

Post autor: marusiek91 »

LotR solo? Jak to? xP
A co do AGOT to mówisz, że warto? 2-ed. oczywiście.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra karciana LCG - jaką kupić?

Post autor: donmakaron »

marusiek91 pisze:LotR solo? Jak to? xP
A co do AGOT to mówisz, że warto? 2-ed. oczywiście.
Tak to. Dużo ludzi tak gra i sobie chwali. LOTR gra się przeciwko scenariuszom, nie przeciwko innym graczom.
AGOT pewnie warto, ale nie znam się zbytnio. Jedyne co wiem, to że dużo ludzi gra, a to zawsze w cenie.
marusiek91
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:54

Re: Gra karciana LCG - jaką kupić?

Post autor: marusiek91 »

Ok, dzięki. Jeszcze jedno. Lepiej kupować polskie czy oryginalne angielskie wersje gier LCG?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra karciana LCG - jaką kupić?

Post autor: Pixa »

Zależy - często polscy wydawcy z czasem się wypinają i nie wydają kolejnych dodatków (vide Android). Z drugiej strony PL to PL :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra karciana LCG - jaką kupić?

Post autor: donmakaron »

Zależy od karcianki. Polskie wydania mają więcej (ale mało więcej) błędów i czasem przestają być wydawane po polsku (patrz: netrunner). Ogólnie rzecz biorąc wedle uznania.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Gra karciana LCG - jaką kupić?

Post autor: Brylantino »

Przede wszystkim taką, w którą gra sporo osób w twoim mieście - nawet najlepszy LCG (Netrunner, Doomtown) będzie słaby do grania, jak nie będziesz miał do tego odpowiednio dużej ekipy. Najlepiej od tego wyjść i przy okazji poznawania takiej sceny w mieście załapać się na naukę danej gry, w którą reszta też ciupie.
ODPOWIEDZ