Gry postapokaliptyczne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Płk. Kruk
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2017, 16:14

Gry postapokaliptyczne

Post autor: Płk. Kruk »

Witam. Szukam gry w klimacie postapokaliptycznym. Tak ogólnie neuroshimę hex już mam :). Jak znacie dowolną grę w tym klimacie napiszcie o niej. Jedyny wymóg to postapokaliptyczny klimat. Z góry dziękuję za pomoc.
Edit (21.08): co sądzicie o grze karcianej konwój?
Ostatnio zmieniony 21 sie 2017, 15:21 przez Płk. Kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: kisiel365 »

Outlive i 51 Stan (czyli Osadnicy w świecie Neuro). W przeciągu roku ma być też Fallout planszowy.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2017, 20:46 przez kisiel365, łącznie zmieniany 1 raz.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Zaan84 »

Arctic Scavengers. Deckbuilder w klimatach postapo.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Gry postapokaliptyczne

Post autor: Jiloo »

+1 do Arctic Scavengers. Fajna gra.

Bright Future. Nie grałem więc ciężko ocenić.

Za jakiś czas będzie planszowy Fallout.

PS. Outlive to po naszemu Ocaleni.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Płk. Kruk
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2017, 16:14

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Płk. Kruk »

Zaan84 pisze:Arctic Scavengers. Deckbuilder w klimatach postapo.
Czy owa gra jest w polskiej wersji językowej? I jakby ktoś mógł to nieco więcej słów o niej
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Xfenix »

Grą z mocnym klimatem postapo są Rycerze Pustkowi.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Jiloo »

Płk. Kruk pisze:
Zaan84 pisze:Arctic Scavengers. Deckbuilder w klimatach postapo.
Czy owa gra jest w polskiej wersji językowej? I jakby ktoś mógł to nieco więcej słów o niej
Tylko angielska. Deckbuilding w Polsce dopiero od niedawna staje się nieco popularniejszy. Kiedyś był Dominion ale Bard zrezygnował z jego wydawania i dopiero niedawno wrócił do łask.

Nie wiem czy wiesz czym jest mechanika deckbuildingu, wiec w kilku słowach. Gry oparte głównie na kartach. Zaczynasz z niewielką talią (10 kart najczęściej, czasem więcej), na rękę bierzesz 5 (na przykład) i zagrywasz je w swojej turze. Dzięki kartom robisz różne akcje, w tym kupujesz (bądź inaczej zdobywasz) nowe karty które trafiają do Twojej talii. Charakterystyczne jest to, ze jak Ci się skończą karty to przetasowujesz swój discard i tworzysz nowa talię, już większą. W grze się często tasuje takiego żartobliwie nazywa się się shuffling game.

A o samej grze. Mimo że u podstaw gry leży DBC (deckbuilding cardgame) to gra ma parę ciekawych mechanik nie spotykanych w innych grach DBC. Przede wszystkim w większości DBC jeśli karta ma kilka symboli dających różne rzeczy wykorzystujesz je wszystkie sumując. W Arctic Scavengers decydujesz który jeden symbol z danej karty wykorzystać. Są dwa rodzaje kart - ludzie i przedmioty. Ciekawą mechaniką jest to, że sam przedmiot nic nie zrobi. Jak np. chcesz iść grzebać w śmietnisku to musisz tam wysłać kartę postaci i kartę łopaty. A każda postać może używać tylko jednego przedmiotu.
Co robisz w grze. Rekrutujesz nowe karty ludzi, grzebiesz w śmietnisku oszukując przedmiotów lub decydujesz się wysłać ludzi o jakiś wartościowy przedmiot. Tylko gracz rozpoczynający turę wie jaki to przedmiot wiec może blefować i próbować nabrać innych graczy. Ciężko to opisać w kilku słowach ale jest trochę interakcji a także negatywnej interakcji. Gra ma określoną liczbę tur (14 + 2 na rozbieg).
Najlepiej grało mi się w większym składzie - 4-5 osób. We dwie jest grywalna, ale trochę zasad jest zmienionych i niestety trochę traci. Zagram, ale wolę te wieloosobowe partie, gdzie inni próbują zgadnąć czy warto teraz wysłać ludzi do walki czy może zdobywać inne przydane karty, które rozbudowują talię, ale mogą też dawać punkty na koniec.

Na YT znajdziesz gameplaye, u mnie gra może nie jest w ciągłym obiegu na stole ale wraca od czasu do czasu. Bardzo lubię klimat rozgrywki i te decyzyjność, bo nie da się zrobić wszystkiego i trzeba wybierać.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2017, 09:48 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Chaaber »

Dość sandboxowa gra postapo to Rycerze Pustkowi. W pudle jest kilka scenariuszy, można wybrać jak chce się grać. Gra pozwala na wcielenie się w jedną z dostępnych postaci (jest ich sporo) zebranie ekwipunku i przemierzanie australijskich pustkowi, wykonywanie misji, tłuczenie wrogów i innych graczy. Czego tylko dusza zapragnie.
Płk. Kruk
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2017, 16:14

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Płk. Kruk »

Gra fallout, która ma być wydana jeszcze w tym roku klimatem wydaję się być świetna, ale o mechanice za dużo nie wiem.
Odnośnie rycerzy pustkowi - ciekawa gra, poczytam o niej, ściągnę instrukcję i zobaczę.
A może znacie jakąś grę postapokaliptyczną kooperacyjną?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: misioooo »

Metro 2033
Metro 2033 Przełom
Outlives (Rebel wydał wersję PL - ocaleni bodajże)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Płk. Kruk
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2017, 16:14

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Płk. Kruk »

artek1985 pisze:Witam,
Jestem nowy na forum. Interesuje się tematyką postapo. Mam pytanie, czy jako początkujący gracz (nie grałem nic poza Chińczykiem) dam radę pograć z żoną w takie gierki? Czy lepiej postawić na początek na coś prostszego i bardziej stonowanego? Trochę mnie przeraża mechanika, a te gry nie są tanie. Nie wiem czy podołamy.

Uwielbiam Fallout, ale na to pewnie trzeba poczekać. Z tego co kolega pisze wyżej jest coś związanego z Metro, które też uwielbiam. Z góry dzięki za podpowiedź.
Na gierkę fallout trzeba poczekać, będzie wydana pod koniec roku. Zapowiada się ciekawa gra. Jeżeli będzie dobra cena to super.
Jest gra metro 2033. Jest fajna klimatycznie, ale o mechanice za dużo nie wiem. Gra na początek może być. Jeżeli w nią będziesz grał koniecznie o niej opowiedz. Jestem fanem książki, zastanawiam się nad grą planszową :)
Dobrymi grami na początek (niestety nie postapo) moim zdaniem jeszcze są:
-Wsiąść do pociągu: Europa (sam od niej zaczynałem)
-Osadnicy z catanu
-Carrascone (czy jak to się pisze)
Jak już trochę pograsz polecam tytuł Neuroshima hex.
Jeszcze są gierki ocaleni, rycerze pustkowi, ale to nie na początek.
Płk. Kruk
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2017, 16:14

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Płk. Kruk »

artek1985 pisze:Pewnie w środę zamówię i jak najbardziej zdam relację z przygody ;).
Koniecznie, może nawet w tym temacie to zastanowię się ja też nad kupnem. Tak ogólnie wie ktoś gdzie można znaleźć instrukcje metro2033 do pobrania?
artek1985 pisze:Swoją drogą, czy to wiek robi że odchodzi się od komputera na rzecz planszówek?
To znaczy?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Pixa »

artek1985 pisze: Mam ochotę spróbować tego Metro bo jestem wielkim fanem. Pewnie w środę zamówię i jak najbardziej zdam relację z przygody ;)
Sa dwie gry z serii Metro.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Płk. Kruk
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2017, 16:14

Re: Gry postapokaliptyczne

Post autor: Płk. Kruk »

Pixa pisze:Sa dwie gry z serii Metro.
Chodzi o metro 2033 z planszą. Bo owszem jest jeszcze karcianka metro 2033 przełom. Wydaję mi się, że jest ona droga, ale o samej grze wiem naprawdę mało. A może ktoś zna ją lepiej?
ODPOWIEDZ