Gra deckbuildingowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Gra deckbuildingowa

Post autor: kaspian »

Cześć
Szukam takiej gry deck building, w której talie budujesz podczas setupu, a nie w czasie rozgrywki jak w Star Realms czy Dominionie. Z takich gier znam tylko LCGi od Fantasy Flight Games i Mage Wars. Spośród nich próbowałem Władcy Pierścieni. Gra była fajna, ale nie mogłem znieść Eowiny walczącej u boku Thorina i Faramira pod Helmowym Jarem :wink:
Czy mógłby mi ktoś podsunąć jakieś tytuły i pomóc w wyborze ?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Gra deckbuildingowa

Post autor: Jiloo »

Gry deckbuilding to takie gdzie budujesz talie w trakcie gry, wiec wszystkie Dominiono podobne. Gry gdzie talia jest budowana przed rozgrywką to gry typu Hand Management.

Z takich gier grałem w Ashes: Odrodzenie z Popiołów. U nas się nie przyjęła, ale gra jest bardzo fajna. W pudełku na start masz 6 zbudowanych talii, i możesz oczywiście budować swoje. Do tego chyba ze 4 talie jako dodatki. Do tego kości jaki źródło many. Moim zdaniem godna polecenia.

Jeśli LCG są dla ciebie spoko to polecam Android: Netrunner. Zupełnie niesymetryczna rozgrywka. Nie każdy złapie klimat, bo jest specyficzny, ale jak dla mnie to zajebiste połączenie mechaniki z klimatem cyberpunku.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Gra deckbuildingowa

Post autor: kaspian »

Dzięki za sprostowanie, na pawno pomoże w poszukiwaniach na BGG.
Choć zawsze mi sie zdawało, że przy tych wspomnianych grach od FFG zawsze pisało, że to deckbuildingi.
Co do Ashes to na pewni sie przyjrze.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra deckbuildingowa

Post autor: Bea »

Może nie dokładnie budujesz talię, ale draftujesz ją podczas setupu w Porach Roku. W Summoner Wars, mając dużo dodatków, może budować talię przed grą :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra deckbuildingowa

Post autor: Zet »

Przed grą "budujesz" talię w Smash Up poprzez stasowanie dwóch talii różnych frakcji, a potem tym grasz. Różnych odjechanych frakcji w podstawce i dodatkach jest miliard.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra deckbuildingowa

Post autor: misioooo »

Heloł?! Magic the Gathering :) Prekursor chyba tego typu gier. Yu Gi Oh... I wiele, wiele innych (Legenda pięciu kręgów?)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ