Klimatyczna gra strategiczna dka 2 osób o wysokiej regrywalś

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Klimatyczna gra strategiczna dka 2 osób o wysokiej regrywalś

Post autor: kaspian »

Witam
Szukam gry działającej bardzo dobrze na 2 osoby,
wymagającej dużo myślenia i planowania. Chciałbym, żeby kostki i losowość nie były ważnym elementem.
Ważne, żeby podstawowa gra była jak najbardziej regrywalna, ale jeżeli gra by sie spodobała mógłbym zainwestować w dodatki. Dobrze gdyby była stosunkowo tania, ale jeżeli naprawde byłaby warta swojej ceny i dostarczała dużo dobrej zabawy, to okey, moge dać wiecej. Czas gry to max 2h. Dobrze gdyby była klimatyczna. Najlepiej, żeby to było fantasy (ale nie LOTR) albo sci-fi (ale nie Star Wars). Może to być coś innego, byle nie dark fantasy, Warhammer (jak dla mnie za cieżki klimat), postapo, zombie, cthulu (horror może być, ale taki raczej w wersji light). Steampunk raczej też odpada.
Gra najlepiej po polsku, choć po angielsku też może być.

Dobrze gdyby regrywalności dostarczały scenariusze, modularna plansza i tym podobne rzeczy.
Im więcej interakcji miedzy graczami tym lepiej.
Za wszystkie propozycje będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Klimatyczna gra strategiczna dka 2 osób o wysokiej regry

Post autor: Zaan84 »

Poczytaj sobie o Inis i wypatuj polskiej premiery od Portalu.
Płk. Kruk
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2017, 16:14

Re: Klimatyczna gra strategiczna dka 2 osób o wysokiej regry

Post autor: Płk. Kruk »

Polecam grę Neuroshima hex. We 2 osoby działa najlepiej. Strategiczna, w klimacie postapokaliptycznym. Jednym słowem - świetna
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Klimatyczna gra strategiczna dka 2 osób o wysokiej regry

Post autor: Najemnik »

Przydałaby się przykładowa lista tytułów, w które już grałeś. :wink: Ale od siebie polecę:

Tezeusz: Mroczna orbita, gra tego samego wydawnictwa co Neuroshima Hex, aczkolwiek wg mnie jest od niej mniej losowa oraz wymaga większego skupienia. Nie ma też tak wielkiej potrzeby dokładnego poznania "talii" przeciwnika aby móc z nim wygrać. Klimatycznie to gra dziejąca się w uniwersum wzorowanym na Alien. Mechanicznie polega na przewidywaniu możliwych ruchów przeciwnika połączonym z robieniem combosów z wyłożonych kart. Partia trwa ok. 30-40 min, w pudełku znajdują się 4 różne frakcje. Niestety, może być trudność w dostaniu tejże gry.

Sztuka Wojny, pięknie wykonana gra opowiadająca o zmaganiach 2 chińskich starożytnych wodzów. Niestety, nie grałem w nią ale czytałem wiele pochlebnych opinii.

I klasycznie: 7 Cudów Świata: Pojedynek, karcianka, gdzie każdy z graczy rozwija swoje starożytne miasto. Jest tu mniej bezpośredniej negatywnej interakcji (nie niszczymy nic przeciwnikowi) jednak cały czas trzeba zważać na to, co drugi gracz robi. Kilka możliwych dróg do zwycięstwa.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Klimatyczna gra strategiczna dka 2 osób o wysokiej regry

Post autor: żagiel »

Może Shogun ale nie wiem jak to chodzi na 2 osoby?
ODPOWIEDZ