JEDEN Z KILKU

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

JEDEN Z KILKU

Post autor: jakmis83 »

Witajcie,

chcę urozmaicić trochę moją małą kolekcję, ale nie mogę się zdecydować. Ufam, że pomożecie.
Interesują mnie następujące tytuły: UCZTA DLA ODYNA, KAWERNA, PAN LODOWEGO OGRODU, PIERWSI MARSJANIE, TERRAFORMACJA MARSA oraz MAGIA I MYSZY.
Każda z tych gier jest inna(może z wyjątkiem gier Rosenberga). Nie mam faworyta, każda gra ma dobre lub bardzo dobre opinie, każda ma ciekawą tematykę i są dobre - największą zagadką są Pierwsi Marsjanie Trzewiczka. Niestety lub stety mogę wybrać tylko jeden tytuł.

Proszę o Wasze opinie i sugestie, oczywiście decyzja należy do mnie, ale Wasze uwagi bardzo mi pomogą.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: JEDEN Z KILKU

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zapraszam do działu Gry Planszowe.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: JEDEN Z KILKU

Post autor: jakmis83 »

Myślę, że jestem w odpowiednim dziale, Twoja odpowiedź nie jest pomocna.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: JEDEN Z KILKU

Post autor: Zaan84 »

Wydaje mi sie że Nikczemniukowi chodzi o to że prosisz o porównanie 6 dużych gier, ktore ciężko jest opisać a co dopiero rzetelnie porównać (duuuużo rozpiaywania sie na temat mechanik). Przy takim rozstrzale gier 6 róznych osób może wskazać 6 różnych gier. Ciężko cos polecić nie znając Twoich preferencji.
Ps. Osobiście z tej paczki wybrałbym coś Rosenberga.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: JEDEN Z KILKU

Post autor: jakmis83 »

Nie chodziło mi o porównanie gier. Od tego faktycznie jest inny dział.
Wskazales na Rosenberga...mam już świetne Pole Arle i pytanie czy jest sens nabyć bądź co bądź świetna Kawerne lub najnowszą Ucztę dla Odyna.
Gry wymienione przeze mnie(poza Panem Lodowego Ogrodu)mają z mojej perspektywy jedną ważną rzecz wspolna: maja tryb solo.
Szukam czegoś, co nie będzie kolejnym ratowaniem świata przed Cthulhu.
Lubię zarówno euro jak i ameritrashe.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: JEDEN Z KILKU

Post autor: c08mk »

W Magii i Myszy podążasz za fabułą z książki (lub audiobooka czytanego przez lektora). Gra rozpatrywana jest przy pomocy kostek. Figurki, kafle, ogólnie fajna przygodówka.

Reszty nie mam ale ponieważ mają tryb solo to się na natknąłem tu czy tam.

Pierwsi Marsjanie - remake Robinsona, którego mam i który jest całkiem zręcznym połączeniem przygodówki z euro. Trochę kości, trochę kart i worker placment. Pierwszych Marsjan pewnie kiedyś nabędę jak pierwsza fala graczy przetestuje grę i Portal wyda ulepszoną wersję Gra Roku.

Terraformacja Marsa - gra bazująca na kartach. Od solo odrzuca mnie granie wyłącznie na punkty. Mam Suburbię i te gry pod względem kafli i zliczania punktów wydają się podobne. Suburbia nie ma kart ale dzięki temu łatwiej i szybciej się gra. Może kiedyś TMkę kupię ale raczej mała szansa.

Uczta dla Odyna i Kawerna - wyglądają na typowe euro i wiem, że ich nie kupię. Do grania tylko na punkty mam Agricole, Le Havre.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: JEDEN Z KILKU

Post autor: jakmis83 »

Dzięki za pomoc.
Zamówiłem jednak Terraformację i Testament. Dziedzictwo Diuka de Crecy.

Dzięki za pomoc.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ