SporyProblem-ambitna gra dla początkującego-setki wątpliwośc

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: SporyProblem-ambitna gra dla początkującego-setki wątpli

Post autor: warlock »

Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: SporyProblem-ambitna gra dla początkującego-setki wątpli

Post autor: Szaweł »

To ja tak szybciutko w kwestii 7 cudów. W którymś sklepie była bardzo dobra promocja więc kupiłem wszystko co mieli z 7 Cudów - szczerze bez bicia przyznam, myślałem, że to podstawka plus dodatki do niej. 8) Mocno się zdziwiłem kiedy po powrocie do domu i otwarciu paczki okazało się, że 2 z kompletu pudełek to osobna gra dedykowana na 2 osoby i dodatek do niej. Nie czekając długo przeczytałem instrukcję, rozłożyłem grę właśnie ze swoją drugą połówką, na wyrze przygotowanym do spania, "na szybką jedną partyjkę, może nawet pół jeśli się będzie dłużyło" i... koło 1:30 dostałem zjeby, żeby więcej takich gier nie przynosić, bo ona niewyspana nie będzie w pracy ogarniała :) Dla nas odkrycie tych wakacji z gatunku gier dwuosobowych.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: SporyProblem-ambitna gra dla początkującego-setki wątpli

Post autor: poooq »

Worker placement z fajnym klimatem i dobrą skalowalnością: Lords of Waterdeep, z tym, że po angielsku z możliwością polonizacji. Polecam miłośnikom Forgotten Realms, Neverwinter i Baldurs Gate.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: SporyProblem-ambitna gra dla początkującego-setki wątpli

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki za wszystkie wiadomości :)
Mam już sporo pomysłów na ewentualne przyszłe zakupy :)

Teraz opiszę krótko to co mnie dzisiaj spotkałem a mianowicie: odebrałem 7 cudów! Po otwarciu pudełka szczerze powiedziawszy poczułem lekki zawód: karty są takie małe ... liczyłem że będą normalnej wielkości żebym mógł sobie popatrzeć na te cudne grafiki. Karty dodatkowo są cienkie więc boję się o ich żywotność (zamówiłem już protektorki). Żeby przyswoić sobie zasady postanowiłem próbnie zagrać na samego siebie no i ... przyznaję że jest fajnie :P ... gra wydaje się super lekka (wręcz początkowo bałem się że to będzie jakiś pasjans) a tutaj widzę że non stop trzeba śledzić to co się dzieje w naszej piramidzie z kart, w naszym mieście oraz u przeciwnika. Samemu ze sobą gra się fajnie, więc ciekawe jak będzie z jakimś kumatym przeciwnikiem :)
Mam lekkie obawy że grając z kimś innym kiedy będziemy siedzieli naprzeciwko siebie może być ciężko ogarniać miasto wroga, bo teraz wszystko leżało obok no ale zobaczymy. Zastanawiam się tylko czy pójście w kierunku nauki jest dobrym rozwiązaniem bo w sumie ani nie masz z tego surowców ani kasy, premie też nie łatwo dostać (bo przeciwnik może Cie po chamsku blokować). Też zastanawiam się nad sensem wyboru militarnych kart w pierwszej epoce bo ten jeden mieczyk to tyle co nic :P ...
Graliście z dodatkiem? DOść drogi a komponentów mało ale podoba mi się że gracz dostaje premie za odsłonięcie kart, bo teraz to jest spora wada że bierzesz kartę która odsłania coś dla przeciwnika i możesz mu znacznie bardziej pomóc niż przeszkodzić a tak zawsze jakaś boska premia może wpaść w łapy :)
ahhh czuje że przed spaniem jedna gra jeszcze pójdzie :P ...
Pytanie czy gra będzie taka fajna po 20 rozgrywkach? czas pokaże :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: SporyProblem-ambitna gra dla początkującego-setki wątpli

Post autor: hipcio_stg »

Wszystkie odpowiedzi znajdziesz tutaj.

Dla mnie nawet po 50 partiach można śmiało grać dalej z satysfakcją i zaangażowaniem.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: SporyProblem-ambitna gra dla początkującego-setki wątpli

Post autor: shod »

to i ja coś dorzucę ;). Takenoko jest śliczne i przyjemne, ale....grywamy to raczej z synem 6,5 letnim. ja proponuję Listy z Whitechapel z niesamowią adrenaliną i klimatem - moja żona tą grę uwielbia. dobrze się w nią gra we dwoje a jak trzeba to i w 6 osób mozna, tyle że wtedy kooperacja. albo coś podobnego, lżejszego i krótszego - tajemnice Whitehall.
ODPOWIEDZ